مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

فرق برونشیت حاد و برونشیت مزمن را بدانید

0

برونشیت حاد یکی از مشکلات مربوط به سیستم تنفسی و ریوی می باشد که در اثر برخی تورمات در در این ناحیه ایجاد می شود. هوای آلوده و آلرزی ها در بروز برونشیت حاد بسیار موثر است. همراهان عزیز در این مطلب از سایت آسان دنت با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی از برونشیت حاد در اختیار شما قرار دهیم.

 

برونشیت حاد چیست

برونشیت حاد

برونشیت به معنای تورم غشاء داخلی برونش ها و انشعابات آنها می باشد که سطح داخلی آنها را مفروش کرده است. این عارضه محصولات نزله ای برونشی است و چیزی جز سرماخوردگی سینه نیست، باید متوجه شد که برونشیت مستقیما نتیجه ی عادت و بد غذایی است و بر اثر مواد سمی و زایدی در دستگاه تنفسی، از جمله در لوله های برونشه جمع می شوند و به دنبال یک سرماخوردگی و ضعف عمومی مزاج به طور ناگهانی به صورت نزله ظاهر میگردد، وقتی علت نزله معلوم شد. درمان برونشیت حاد اسان می شود، باید به مواد سمی و زایدی که باعث نزله اند فرصت داد تا از دستگاه خارج شوند و بدین طریق در پاکسازی بدن باید به طبیعت کمک کرد، عجیب است که طبیعت انسان همواره سعی دارد هرگونه بیماری حاد از جمله برونشیت را از بدن دفع کند.

 

درمان برونشیت حاد

برونشیت حاد

برای درمان برونشیت حاد در مدت چند روزی که طول می کشد تا بیمار در امساک غذا بماند و فقط آب پرتقال بنوشد، زمانی که تب و سایر علایم بیماری فرونشست، رژیم تمام میوه را اجرا میکند و پس از سپری شدن سه روز که دوره ی نقاهت فرا رسید، از رژیم غذایی کامل هفتگی استفاده می کنند. اگر حوله ای را در اب داغ فرو برده و بفشارند و روی قسمت فوقانی سینه بگذارند، بسیار مفید است.

 

برونشیت مزمن توسط برونشیت حاد ایجاد می شود

برونشیت حاد

هرگاه در معالجه برونشیت حاد توجه نشود و به موضوع سوء تغذیه و رفع آن توجهی نگردد حملات برونشیت حاد به برونشیت مزمن خواهند انجامید. وقتی که مواد تصفیه شده، مانند نان سفید، کیک و سیب زمینی پخته و شیرینی و نظایر آنها همراه با مواد قندی مصرف شود، در همان موقع، نزله شروع می شود. ساختمان مزاجی افراد طوریست که بعضی ها استعداد ابتلای به روماتیسم را دارند و بعضمی دیگر به ورم اعصاب وعده ای به نزله و یا برونشیت، حال اگر سینه شخصی در نتیجه عادت به تنفس بد، افراط در استعمال دخانیات، کار و زندگی در فضای کثیف و آلوده باشد. احتمال بیشتر خواهد بود که برونشیت در او ظاهر خواهد بود.

 

درمان برونشیت مزمن

برونشیت حاد

تنها صحیح و منطقی درمان برونشیت مزمن، اصلاح وضع تغذیه و سایر اشتباهاتی است که موجب بروز این عارضه شده است با روش های درمان طبیعی می توان خود را معالجه کرد، معالجه ی این بیماری را می توان با رژیم تمام میوه به مدت ۵ تا ۱۰ روز شروع کرده و در موارد شدید و طولانی با امساک کوتاه مدت ؛ تا ۵ روزه و بدنبال ان ۱۰ تا ۱۶ روز رژیم غذایی محدود، درمان را ادامه داد، مشت و مال خشک روزانه و همراه با تمرین تنفسی باید مرتباً همه روز انجام گیرد. تنفس هوای پاک و ورزش در هوایی آزاد و پیاده روی کافی، باید همه روز انجام شود. از خوردن خوارکی های عاری از مواد معدنی و غذاهای تصفیه شده که موجب بروز . نزله و برونشیت مزمن می شوند، باید جداً اجتناب شود، مصرف چای پررنگ، قهوه، ادویه، ترشی، سوسیس، مشروبات الکلی و استعمال دخانیات نیز باید به کلی ترک گردد، برای تسهیل خروج اخلاط از سینه، هیچ چیز بهتر از ضماد سرد نیست، ضماد را باید همه ی شبها موقع خواب روی سینه بگذارند و صبح آن را بردارند، هیچگونه دارویی نباید تجویز شود.

 

منبع: http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.