مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درمان برخی عفونتهای دستگاه ادراری

0

عفونتهای دستگاه ادراری بیشتر مواقع منشأ باکتریایی می باشند و بیشتر در دختران جوان و زنها دیده می شود. این مساله به واسطه ی حساسیت ارثی، ناشی از قرار گرفتن وضعیت دستگاه تناسلی نسبت به مقعد در آنها است. در این مطلب از سایت آسان دنت از برخی عفونتهای دستگاه ادراری و درمان این عفونتهای دستگاه ادراری برای شما صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

 

عفونتهای دستگاه ادراری چیست

عفونتهای دستگاه ادراری

علاوه بر باکتری ها عوامل دیگری نیز مانند سنگهای کلیوی و عفونت های دیگر در ناحیه ی تناسلی می باشد، ولی عفونت های باکتریایی بیشتر مشاهده می شود؛ علائم عفونتهای دستگاه ادراری تب، لرز، گرفتگی و ناراحتی در قسمت پایین شکم معمول است. سوزش و درد در منفذ  ادراری و تناسلی، کمردرد، سردرد، حالت تهوع، استفراغ یا حتی اسهال مشاهده می شود. در مردان جوان تر ممکن است در اثر انواع بیماری های مقاربتی و یا در سنین بالا بزرگ شدن پروستات و التهاب ان، این دردها و عوارض را داشته باشند

 

درمان کلی برای عفونتهای دستگاه ادراری

عفونتهای دستگاه ادراری

۱- کاکل ذرت: مقداری از کاکل ذرت را در نیم لیتر آب بجوشانید، قبل از غذا صبح و ظهر و شب، هر دفعه یک لیوان میل کنید. در طول روز مقدار زیادی نیز آب بنوشید تا دستگاه ادراری شستشو شود. ۲- دم کرده ی گیاه جعفری: یک مشت برگ و یا ریشه جعفری را خرد کرده، در مقداری آب کمی جوشانده و نیم ساعت دم کرده روزی ۲ تا ۳ بار، هر بار یک لیوان قبل از غذا میل کنند ۳- کدو تنبل سفید رنگ رنده شده: یک فنجان کدو تنبل را در نیم لیتر بجوشانید، روزی سه بار هر بار یک لیوان از آن را میل کنید. 4-تمشک سیاه: تمشک دارای ماده ای بنام آنتوسیانین برای عفونتهای دستگاه ادراری عالی است و ضد باکتری میباشد و همچنین موارد دیگری دارد که از تشکیل شدن هسته ی سنگهای کلیوی جلوگیری می کند. خوردن میوه ی تمشک در چند وعده در روز، دستگاه ادراری را ضد عفونی میکند. ۵ – خیسانده ی گل بامیه: حدود ۸ تا ۱۰ عدد از گل های بامیه را در ۱/۵ لیتر آب خیس کنید، از شب تا صبح بماند، دو قاشق غذاخوری آن را در یک لیوان آب ریخته، آن را میل کنید. (روزی ۳ تا ؛ مرتبه)، مدت یک هفته ادامه بدهید.این روش برای عفونتهای دستگاه ادراری مفید است. ۶- کرفس و آب هویج نیز در عفونتهای دستگاه ادراری بسیار مؤثر و مفید است، مصرف اب انها در ضد عفونی کردن محیط اداری بسیار نافع است.

 

احتقان کلیه ها یکی از عفونتهای دستگاه ادراری

عفونتهای دستگاه ادراری
نشانه های احتقان کلیه همان حالت تورمی حاد ساده ی کلیه هاست. اولین بروز بیماری کلیه است. عوامل مسبب این بیماری عبارتند از سوء تغذیه، افراط در نوشیدن مشروبات الکلی، عادت  خوردن انواع داروهای شیمیایی و غیره که به تدریج طی سالیان دراز، مواد مسمی و سموم بیماریها در جریان خون جمع شده و باعث احتقان کلیه ها می شوند.  علائم احتقان کلیه، حالت تورمی حاد ساده می باشد، احساس درد در ناحیه ی کلیه ها، تکرر ادرار، غلیظ و پررنگ شدن ادرار است.

درمان احتقان کلیه یکی از عفونتهای دستگاه ادراری

امساک در غذا، ساده ترین راه در درمان است. بیمار باید تا موقعی که علائم حاد بیماری ادامه دارد، فقط اب و اب پرتقال بنوشد، پس از ان رژیم، تنقیه ی شبانه با آب گرم، در تمام مدت امساک غذا، فراموش نشود. سپس رژیم تمام میوه را به مدت چند روز برقرار سازند. در تمام مدت امساک، حمام اب داغ، سولفات منیزی همه روز یا یک روز در میان انجام گرفته شود، لازم است بیمار در استراحت کامل باشد. اگر درمان ساده فوق انجام شود، نه فقط التهاب کلیه ها رفع می شود، بلکه بیمار سالم تر خواهد شد. .

التهاب کلیه یکی از عفونتهای دستگاه ادراری

عفونتهای دستگاه ادراری
التهاب کلیه یکی از بیماری های خطیری است که گاهی بصورت حاد ظاهر می شود. یک سری بیماری های حادی مانند مخملک، تب روماتیسمی و مواد سمی که در نتیجه ی این نوع درمان ها به داخل بافت ها رانده میشوند، سبب خستگی کلیه ها گردیده و به ورم انها می انجامد. علائم نارسایی کلیه اغلــب عبارتند از: کاهش قابل توجه بازده ادراری، ضعف، خستگی، بی اشتهایی و تهوع می باشد، ورم حاد کلیه معمولاً با احساس درد در ناحیه ی کلیه که به سمت مثانه ادامه پیدا می کند. اگر بیماری ادامه پیدا کند، مختصری خیز و ورم در بدن ظاهر می شود که بیشتر در زیر چشمها و ساق پاها و بخصوص در ناحیه قوزک پاها بخوبی محسوس است. بعلاوه خرابی مویرگ ها و لوله های ادراری باعث ورود خون و آلبومین در ادرار می شود.

درمان: با امساک در غذا میتوان سموم و مواد زاید دستگاه هایی که باعث ایجاد تورم کلیه بوده، از بین می روند و به سریع ترین و بی خطرترین وجه، راه را برای رسیدن به بهبودی و سلامت کامل باز می کند، در اکثر موارد علت زمینه ای تصحیح می گردد و کلیه خود به خود بهبود می یابد، محدود کردن پروتئین و چربی و ادویه جات  در درمان این عفونتهای دستگاه ادراری مفید است.

 

منبع:http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.