مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

نقش گیاهان در درمان ورم پروستات خوش خیم

0

ورم پروستات (خوش خیم) از عارضه هایی است که آقایان در سنین بالاتر به آن دچار می شوند. این عارضه در بسیاری از عملکردهای طبیعی آقایان اختلال ایجاد می کند. در این مطلب از سایت آسان دنت برای شما از روش های درمان ورم پروستات با گیاهان و میوه های طبیعی صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

 

نقش مواد غذایی و گیاهان دارویی در پیشگیری و درمان ورم پروستات خوش خیم

درمان ورم پروستات

گل بادبزنی گیاهی است از خانواده ی نخل ها که نام علمی ان سایر ناری پنسی و یا ataالاSerena Serr می باشد. برای درمان ورم پروستات خوش خیم بسیار مؤثر است. این گیاه درختچه زینتی است، بومی سواحل امریکای شمالی و هند غربی و در گلخانه های اروپا و آسیا نیز کاشته می شود. این گیاه در فروشگاه های گیاهی بنام سوپالمتوا و به آن سابال نیز میگویند. عصاره ی میوه ی آن برای کاهش ورم خوش خیم پروستات (B.P.H) و رفع ضعف بیضه ها موثر است. تحقیقات علمی نشان داده است که عصاره ی میوه ی این درختچه از فعالیت آنزیمی که تولید دی هیدروتستوسترون را تحریک می کند، جلوگیری کرده و با خوردن روزانه ۳۲۰ میلی گرم، دوبار در روز یعنی هر بار ۱۹۰ میلی گرم به مدت یک ماه مصرف گردد، محسوساً ورم پروستات کاهش می یابد، از نظر عوارض جانبی هیچ گزارشی نشده است.

درمان ورم پروستات

مغز تخم کدو که منبع غنی از عنصر روی یا زینک است، برای درمان ورم پروستات توصیه می شود. طبق بررسی های دانشمندان در ترکیب ساختمانی غده ی پروستات ماده ی معدنی زینک سهم عمده ای دارد، اشخاصی که از نظر مقدار زینک کمبود داشته باشند، ممکن است این ناراحتی در آنها ایجاد گردد. منابع طبیعی زینک در گیاهان زیر دیده می شود: تخم کدو، نطفه یا جرم گندم و در بین مواد حیوانی گوشت قرمز، تخم مرغ، گردو، جگر، پیاز، چغندر، نخود، عدس، تخم آفتاب گردان، زنجبیل، سویا، غذاهای دریایی ( به خصوص صدف خوراکی)، قارج.

 

 گیاه گزنه مفید برای درمان ورم پروستات

درمان ورم پروستات

مخصوصاً ریشه آن در کنترل و درمان ورم پروستات خوش خیم، به میزان روزانه ۳ تا قاشق مرباخوری از عصاره ی استاندارد ریشه ی آن تجویز میگردد. – عصاره ی مغز سفید ریشه ی ( یا ساقه ی زیرزمینی ) شیرین بیان، برای کنترل خوش خیم پروستات نقش مؤثری دارد. در مورد شیرین بیان باید اضافه کرد که مصرف دراز مدت و همچنین اسراف در مقدار مصرف آن عوارض جانبی دارد، ممکن است ایجاد سردرد، بی حالی و سستی، اختلالات کلیوی و احیانا قلبی، تجمع آب در بدن و دفع مقدار زیاد سدیم و در برخی اشخاص ایجاد فشار خون بالا می کند. مصرف شیرین بیان باید تحت نظر پزشک با توجه به شرایطی که هر شخصی دارد، انجام گیرد. دوز استاندارد مصرف آن در حدود ۲-۱ گرم گرد مغز ریشه و یا ۲-۶ میلی لیتر عصاره ی ابی ان است.

داروی گیاهی از مخلوط تخم کدو و عصاره ی سوپالمتو و عصاره ی شیرین بیان درست کرده و مصرف شود، نتیجه ی بسیار رضایت بخشی را در بهبود ورم و التهاب پروستات و درمان ورم پروستات ، بیشتر مؤثر خواهد بود در این مخلوط می توان بصورت عمل کرد: ۱۱۰ گرم مغز تخم کدوتنبل و در حدود ۳۲۰ میلی گرم عصاره ی سوپالمتو و یا دو گرم میوه خام خشک سوپالمتو که نرم ساییده شده باشد، با آن اضافه نموده و سپس چند قطره عصاره ی شیرین بیان ( دو سوم قاشق مرباخوری) و یا ۲-۱ گرم مغز سفید خشک ریشه ی شیرین بیان خام که نرم ساییده شده باشد به آن می افزایند و مجموع را مخلوط کرده و یک قاشق مرباخوری روغن زیتون خام به آن اضافه می کنند، آن را به صورت خمیر در آورده هر روز ۳-۲ قاشق غذاخوری از این ترکیب، با کمی عسل میل شود، چون این دارو چرب است، همیشه باید تازه تهیه و مصرف شود. هر بار برای مصرف ۲ روز تهیه شود تا اکسیده نشود.

 

ورزش از مهمترین روش ها در درمان ورم پروستات

درمان ورم پروستات

راه پیمایی، بهترین و آسان ترین شکل ورزش است که می تواند غده ی پروستات را در شکل خوبی نگاه دارد، یک یا دو ساعت راهپیمایی در روز خیلی زیاد نیست.ورزش مؤثر در کنترل و درمان ورم پروستات ، ماساژ پروستات است و به این طریق که به پشت صاف بخوابید، زانوها را تا آنجا که ممکن است بالا بکشید، سپس کف هر دو پارا به هم فشار دهید و با فشار، کف پاها را با هم نگاه دارید، ساقهای پا را تا حد امکان با حرکت قوی بازهم بیشتر خم کنید، چندین مرتبه آن را تکرار کنید.

مخلوط گل بادبزنی و جین سینگ، سال ها ترکیب فوق را برای تقویت  جنسی و همچنین طبق تحقیقات مدرن نیز تأثیر این گیاه در درمان ورم پروستات، اعم از التهاب غده ی پروستات یا بزرگ شدن آن تایید شده است. ترکیب زیر در هر دو مورد مفید است.

 

منبع :http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.