مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

هر آنچه باید از ایمپلنت در دندان پزشکی بدانید

0

امروزه در علم دندان پزشکی راه های زیادی وجود دارد که می تواند به شما در حفظ سلامت دندان یا ترمیم آن کمک کند . یکی از این موارد که امروزه بسیار در حال شایع شدن می باشد ، ایمپلنت می باشد . بر طبق آمار رسمی ارائه شده انجام عمل ایمپلنت  در طی سال جاری نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشته است که این نشان می دهد تاثیر این عمل بسیار زیاد است . البته متاسفانه عده ای زیادی از مردم هنوز در مورد این عمل اطلاعات کافی ندارند و نمی دانند ایمپلنت  چگونه می تواند به آنها کمک کند .به همین دلیل است تا در این مقاله از مجله دندان پزشکی آسان دنت به معرفی ایمپلنت  می پردازیم .

ایمپلنت

ایمپلنت چیست ؟

همواره کسانی که یک یا چندان خود را از دست داده اند از اینکه زیبایی آنها تحت تاثیر قرار می گیرد یا اینکه در عمل جوییدن دچار مشکل شوند ، نگران هستند . ایمپلنت به ما شما در این ضمینه ها می تواند کمک کند . در واقع در این عمل یک پیچ که از جنس تیتانیوم می باشد ، در قسمتی که شما دندان خود را از دست داده اید قرار می گیرد و بعد از چند مدت به دلیل فرایند یکپارچگی استخوانی این پیچ به صورت خیلی محکم و سفت به استخوان جوش می خورد . بعد از آن است که دندان پزشکان با قرار دادن یک دندان بر روی آن پیچ یا کشیدن روکش ، فرایند عمل را تکمیل می کند .

چگونه انجام می شود ؟

بسیاری از مردم فکر می کنند که انجام این عمل بسیار طولانی است و فرایند زیادی را در بر می گیرد اما واقعیت این است که انجام این عمل بین نیم تا 2 ساعت طول می کشد . البته هر چه تعداد پیچ هایی که قرار است جای گذاری شوند بیشتر باشد ، این مدت نیز افزایش می یابد . بعد از اینکه پیچ ها کار گذاشته شد ، پروتز انجام می گیرد . شاید رفت آمد هایی که برای قالب گیری پروتز انجام می شود باعث شده است تا مردم فکر کنند که این عمل بسیار طولانی است . معمولا بعد از اینکه پنج ماه از کار گذاشتن روکش های اولیه بگذرد ، روکش های اصلی را قرار می دهند و بعد از آن شما دیگری کاری در دندان پزشکی نخواهید داشت .

ایمپلنت

دشواری ایمپلنت

شاید بدترین چیزی که ممکن است دندان پزشک با آن مواجه شود ، لیفت سینوس باشد . لیفت سینوس حالتی است که در آن بعد از اینکه دندان های آسیای کوچک و بزرگ فک بالا کشیده شدند ، استخوانی که دندان را نگه می دارد تحلیل رفته و سینونس ها بزرگ شوند . و به دلیل بزرگ شدن سینوس ، دیگر استخوان کافی برای کار گذاشتن تیتانیوم وجود نداشته باشد . اگر همچین چیزی رخ بدهد دندان پزشک مجبور شود تا این لیفت سینونس را از بین ببرد که انجام این قسمت جانبی باعث شود تا هزینه انجام عمل تا 1 میلیون تومان بالا برود . معمولا هزینه انجام این عمل بین 2 تا 4 میلیون تومان می باشد و مردم به خاطر این هزینه زیاد ، هرگز سراغ این عمل نمی روند .

ترس از ایمپلنت

نه تنها هزینه بالای این عمل باعث شده است تا افراد زیادی سراغ آن نروند ، بلکه ترس نیست یکی دیگر از عوامل شایع برای دوری از این عمل می باشد . اما جالب است بدانید که انجام این عمل حتی از کشیدن دندان نیز ساده تر است . همین ترس از است که باعث شده حتی کسانی که تمکن مالی برای انجام این عمل را دارند ، درد بی دندانی را تحمل کنند ولی به  دندان پزشک مراجعه نکنند و متاسفانه ترس از دندان پزشک و دندان پزشکی یکی از رایج ترین فوبیا ها در تمام دنیا می باشد و این ترس تنها منحصر به ایمپلنت نیست بلکه به علم دندان پزشکی تعلق دارد .

منبع : www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.