مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

مسواک قبل از خواب چه فوایدی برای دندان ها دارد ؟

0

مسواک زدن یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین راه ها برای جلوگیری از پوسیدگی و خرابی دندان های شما می باشد . قدمت مسواک به 5 هزار سال پیش و به زمان فرعون های مصر باز می گردد . این مسواک های سنتی که با استخوان حیوانات درست شده بودند ، اجداد مسواک های امروزی هستند . این نشان می دهند که دندان ها از گذشته جزو مهم ترین اندام های بدن بوده اند و مراقبت از آنها در اولیت مردم قرار داشته است . اما مسواک قبل از خواب ، یکی از مهم ترین عادت های فردی می باشد . اینکه شما حتما قبل از خوابیدن مسواک بزنید ارزش بیشتر از 3 باز مسواک زدن در طول روز می باشد . در این مقاله از مجله دندان پزشکی آسان دنت سعی داریم به اهمیت مسواک قبل از خواب اشاره کنیم .

مسواک قبل از خواب

توصیه های مهم برای مسواک قبل از خواب

اگر شما شب ها قبل از خوابیدن دندان های خود را مسواک نزنید ، به دندان های خود آسیب زیادی را وارد می کنید . بر طبق توصیه های انجمن دندان‌ پزشکی آمریکا (ADA) ما باید در روز دوبار مسواک بزنیم که یکی از آنها حتما باید قبل از خوابیدن باشد .

هر بار که شما مسواک نزنید ، دندان های شما شروع به آسب دیدن می کنند . اگر شما در طول روز زبان خود را به دندان های خود بزنید ، حضور یک ماده لزج و چسبناک را حس می کنید . این ماده چسبتاک پلاک دندان است . همچنین مسواک نزدن باعث می شود که باکتری ها به دندان های شما حمله کنند و بافت ها آن را از بین ببرند . پلاک های دندان نیز اگر با مسواک از بین نروند ، به صورت جرم به دندان های شما می چسبدند و خود را به صورت زردی دندان نشان می دهند .

پلاک ها می توانند بسیار خطرناک باشند و به پوسیدگی دندان ها منجر شوند ، با هر بار مسواک نزدن ، دندان های شما بک قد به پوسیدگی نزدیک تر می شوند .

سرسری مسواک زدن

شاید فکر کنید که مسواک زدن یک امر ساده است که می توانید خیلی سریع آن را انجام دهید . سرسری مسواک زدن درست مانند مسواک نزدن بد می باشد و دندان های شما دو بار دو طول روز باید شسته شوند . در هر نوبت شما باید از خمیر دندان های معتبر فلورایدی و یک مسواک نرم استفاده کنید . همچنین دقت داشته باشید که همه قسمت های دندان خود را مسواک کنید  . بیشتر مردم فقط دندان های جلویی را مسواک می کنند . همچنین برای از بین بردن باقی مانده غذا ها در جاهایی که مسواک نمی تواند کمک کند ، از نخ دندان استفاده کنید . یک مسواک استاندارد حداقل باید 2 دقیقه طول بکشد .

مسواک قبل از خواب

نکاتی در مورد مسواک

یکی از مهم ترین چیز هایی که شما باید در انتخاب مسوام باید به آن دقت کنید ، برس مسواک می باشد . این برس نباید به گونه باشد که به دندان شما آسیب بزند . ترجیحا مسواک هایی را انتخاب کنید که علامت استاندارد داشته باشند . شاید باورش سخت باشد ولی اهمیت مسواک از خمیر دندان بیشتر است . اگر از مسواک های برقی استفاده می کنید ، حتما باید توسط وزارت بهداشت تایید شده باشند .

چه زمانی باید مسواک را تعویض کرد ؟

معمولا هر 3 ماه باید مسواک خود را تعویض کنید اگر برس های مسواک شما قبل از این مدت خراب شد یا ریش ریش شد باید مسواک خود را عوض کنید . در ضمن استفاده از آدامس های خوشبو کنند و اسپری ها نمی تواند تاثیر مسواک را داشته باشد .

منبع : www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.