مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

سنتی ترین روشها برای درمان ریزش مو

0

این مساله واضح است که هکهی مردم چه زن و چه مرد از ریزش مو بیزار هستند و همواره به دنبال روشی برای پرپشت کردن موهای خود می گردند. درمان ریزش مو با روش های طبیعی و سنتی بسیار تاثیرگذارتر از روشهای شیمیایی می باشد. به همین منظور در این مطلب از سایت آسان دنت برای شما از روشهای خانگی درمان ریزش مو صحبت می کنیم. با مه همراه باشید عزیزان.

درمان درمان ریزش مو

درمان ریزش مو
گل زوفا ۲۰ گرم ، میوه سرو ۵۰ گرم ، سیاوشان ۱۰ گرم، روغن زیتون با کنجد ۲۵۰ گرم.طریقه ی مصرف: همه را نرم کوبیده در روغن حرارت داده ، صاف کنند، یک شب درمیان به سر بمالند. روش دیگر برای درمان ریزش مو : روغن نارگیل ، روغن زیتون ، روغن کنجد را به نسبت مساوی مخلوط نموده یک شب در میان بسر بمالند. روش بعدی برای درمان ریزش مو :شنبلیله خشک ۲۵۰ گرم، تخم شاهی ۱۰۰ گرم ، مورد ۲۵۰ گرم، درمنه ۱۰۰ گرم، تخم شنبلیله ۱۵۰ گرم ، تخم مورد ۱۵۰ گرم .طریقه ی مصرف: همه را نرم کوبیده، یک استکان در یک لیوان روغن کنجد جوشانده ، صاف نموده، هفته ای سه مرتبه به سر بمالید. استفاده از حنا ۱۰ گرم ، موم ۵ گرم ، تخم شنبلیله ۵۰ گرم ، تخم شاهی ۵۰ گرم ، روغن زیتون با کنجد ۲۵۰ گرم مفید است. طریقه ی مصرف: موم را در روغن زیتون حرارت دهید، بقیه را نرم بکوبید در روغن حل کنید و بجوشانید، صاف کرده، عصاره ی ان را شب ها به سر بمالند.

 

روش های دیگر برای درمان ریزش مو و ابروها

درمان ریزش مو

درمان ریزش ابروها، مژه ها و شوره پلک ها: سیاه دانه ۵ گرم ، آرد نخود ۵ گرم .طریقه ی مصرف: همه را مخلوط نموده و نرم سابیده با یک زرده تخم مرغ مخلوط کرده، روزی سه مرتبه بر آن نقاط بمالند. مقوی موی سر و ضد ریزش موی سر: مخلوط ثعلب با روغن زیتون را هفته ای یک یا دو مرتبه بر پوست سر آهسته بمالند و پس از حدود ۱۵ دقیقه بشویند.  محلول تقویت کننده ی موی سر: شیره مغز فندق. ترکیبات: یک قاشتی غذاخوری پوره ی مغز فندق، یک لیوان عرق برگ گردو و یا جوشانده ی برگ گردو. . روش تهیه محلول: پودر مغز فندق را با عرق برگ گردو، مخلوط کرده و درون مخلوط کن بریزید. سپس آنرا به مدت ۱۰ دقیقه چندین بار بزنید تا بشکل محلولی یکنواخت در آید، ابتدا سر را با صابون گیاهی بشویید، سپس محلول آماده را به مدت ۱۰ دقیقه روی سر گذاشته و بعد سر را با آب بشویید. محلول تقویت کننده ی موی سر: سیاه دانه و نارگیل:.ترکیبات: ۱۰۰ گرم سیاهدانه، ۵۰ گرم پودر نارگیل، کمی پودر جوانه ی گندم، کمی اب جوشیده ی تخم شنبلیله. روش تهیه محلول: ابتدا سیاه دانه را با پودر نارگیل و پودر جوانه ی گندم درون هاون برقی ریخته و چندین مرتبه انرا بزنید، سپس آنرا از الک ریز عبور دهید تا به شکل پودری نرم درآید. ، بعد هر روز یک قاشق غذاخوری از آنرا با کمی آب جوشانده تخم شنبلیله درون مخلوط کن ریخته و خوب بزنید. ابتدا سر را با صابون گیاهی شسته و بعد محلول حاصل را به مدت ۱۵ دقیقه روی سر بگذارید و سپس با آب ولرم سر را بشویید.

 

منبع:http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.