مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

آشنایی با خاصیت انواع خمیر دندان ها برای سلامتی

0

اگر شما می خواهید که دندان های سالم و زیبا داشته باشید ، باید مسائل زیادی را رعایت کنید . شما باید از شیرینی ها و مواد شکلاتی کمتر استفاده کنید یا اینکه بعد از استفاده از آنها ، نان بخورید تا مواد مضرشان به نان بچسبد . نخوردن نوشابه نیز یکی از بهترین راه کار ها برای دوری از خرابی دندان می باشد . اما مهم ترین کار ، استفاده از مسواک می باشد . مسواک زدن می تواند به شما در داشتن دندان های زیبا کمک کند . اما یکی از موارد مهم در مسواک زدن ، استفاده از خمیر دندان مناسب می باشد . به همین دلیل ما در این مقاله از مجله دندان پزشکی آسان دنت شما را با خاصیت انواع خمیر دندان ها ، آشنا می کنیم .

خاصیت انواع خمیر دندان ها

خاصیت انواع خمیر دندان ها

خمیر دندان سفید کننده

این خمیر دندان ها از مواید شیمایی ساخته شده اند که حاوی یون پراکساید، آنزیم، سیترات، پیروفسفات، هگزامتیل فسفات (HMP) و پلی آسپارتات می باشد . این خمیر دندان ها با استفاده از خاصیت سایندگی این مواد می توانند رنگ دندان های شما را تغییر بدهند . خمیر دندان های سفید کننده آنقدر ها که در موردشان تبلیغ می شوند تاثیر گذار نیستند و همچنین به دلیل داشتن فورمالسیون ساخت پیچیده ، هر شرکتی نمی تواند آنها را بسازد . پس بهتر است که شما از برند های معروف استفاده کنید . حتی صرف داشتن علامت استاندارد هم نمی توان به هر خمیر دندان سفید کننده ای اعتماد کرد .

خمیر دندان ضد جرم

در خمیر دندان های ضد جرم از موادی مانند تری‌کلوزان به همراه زینک‌سیترات استفاده شده است . این مواد دارای خاصیت های ضد جرمی می باشند که باعث می شوند تا جرم های جدید بر روی دندان های شما ایجاد نشود . خاصیت انواع خمیر دندان ها در واقع ریشه در مواد سازنده انها دارد و خمیر دندان های ضد جرم با ایجاد شارژ منفی سطحی، سایت فعال کریستال تشکیل‌دهنده جرم را اشغال کرده و جلوی آگلومره شدن آن‌ها را می‌گیرند .

خاصیت انواع خمیر دندان ها

خمیر دندان ضد پوسیدگی

معمولا خمیر دندان های ضد پوسیدگی در دو نوع تقسیم بندی می شوند و در دسته اول خمیر دندان هایی قرار می گیرند که به مهار پوسیدگی از طریق عوامل آنتی باکتریالی کمک می کنند . در این گونه خمیر دندان ها از موادی مانند : فلوراید و تریکلوزان استفاده می شود . در دسته دوم خمیر دندان های قرار می گیرند که به دمینرالیزه شدن دندان ها کمک می کنند . در ساخت این گونه خمیر دندان ها از انوهیدروکسی آپاتیت و نانو بیوگلاس استفاده می شود .

خمیر دندان زغالی

یکی از جدیدترین خمیر دندان هایی که امروزه در حال فراگیر شدن می باشد ، خمیر دندان های زغالی می باشند . شاید مهم ترین دلیل این امر ، سیاهی زغال باشد که مردم را متعجب کرده و به سمت استفاده از آن سوق می دهد . راز مخفی این خمیر دندان ها کربن فعال شده می باشد . این زغال ها معمولا در درجه حرارت بالا افروخته می شوند  و در نبود اکسیژن مواد موجود در زغال به مواد پر خلل و فرج تبدیل می‌شوند که می تواند ناخالصی های سطحی دندان را به دام بیندازد .

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.