مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

هر آنچه باید از حفره خشک در دندان پزشکی دانست

0

یکی از مشکلاتی که ممکن است بعد از کشیدن دندان در افراد بوجود بیاید ، حفره خشک می باشد . حفره خشک یا درای ساکت جزو رایج ترین عوارض کشیدن دندان محسوب می شود که متاسفانه مردم از آن اطلاع چندانی ندارند . متاسفانه این اختلال به دلیل عدم رسیدگی صحیح به دندان کشیده شده ایجاد می شود که می تواند بسیار دردناک باشد و اگر به سرعت به آن رسیدگی نشود باعث بروز مشکلات خطرناک تری می شود . در این مقاله از مجله دندان پزشکی آسان دنت قصد داریم تا شما را بیشتر با حفره خشک آشنا کنیم .

حفره خشک

حفره خشک چیست ؟

حفره خشک یکی از دردناک ترین عارضه های است که می تواند بعد از کشیده شدن دندان در افراد ایجاد شود . بعد از اینکه شما دندان خود را کشدید ، حفره ای ایجاد می شود که در این حفره لخته خونی ایجاد می شود که وظیفه اش مراقبت از استخوان و اعصاب می باشد و همچنین روند التیام را نیز بهبود می بخشد . اگر به هر دلیل لخته خونی در آن حفره ایجاد نشود یا از جای خود خارج شود ، استخوان و اعصاب در معرض آسیب های خارجی قرار می گیرند که باعث بروز درد وحشتناکی در فرد خواهند شد . در چنین موقعیتی است که شما سریعا باید به دندان پزشک خود مراجعه کنید . این حفره تنها در 2 درصد از کسانی که دندان خود را کشیده اند ایجاد می شود .

آشنایی با علل ایجاد حفره خشک

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم این عارضه به دلیل رعایت نکردن نکات لازم بعد از کشیده شدن دندان توسط بیمار صورت می گیرد . اگر دندان خود را کشیده باشید می دانید که دندان پزشک از شما می خواهد تا ابتدا یک بستنی بخورید تا لخته خون ایجاد شود و سپس یک سری از دستورات را به شما می دهد که باید انجام دهید . اما عمل نکردن یه آنها باعث بوجود آمدن این حفره خواهد شد . شاید از مهم ترین این رفتار ها بتوان به تف کردن ، سیگار کشیدن ، استفاده از نوشیدنی های گرم ، ایجاد فشار به هر نحوی و بازی کردن با حفره توسط زبان اشاره کرد . این کار های باعث می شود تا لخته خون ایجاد نشوند یا از جای خود خارج شود که باعث می شود اعصاب و استخوان در مجاورت هوا و بزاق دهان قرار بگیرند که این کار باعث بوجود امدن درد وحشتناکی در بیمار خواهد شد .

حفره خشک

علایم بوجود آمدن حفره خشک در بیمار

همان طور که می دانید احساس درد بعد از کشیدن دندان یک امر طبیعی می باشد ولی این درد تا 24 ساعت طول خواهد کشید . اگر دندان شما دردش از 3 تا 5 روز ادامه داشت می توانید مطمئن باشید که شما به حفره خشک مبتلا شده اید که در این صورت خدا صبرتان بدهد . در ضمن درد ناشی از حفره خشک به شدت بیشتر از کشیدن دندان می باشد . این درد ها به صورت موضعی هستند و در تمام صورت پخش می شوند . در ضمن شما بعد از خوردن مواد غذایی حس می کنید که طعم انها رو به تلخی می رود .

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.