مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

نکاتی ساده و مهم در کاهش وزن اصولی

0

داشتن اندام مناسب و موزون در این دوره و زمونه برای بانوان و آقایان به یک اندازه مهم است و در طول روز مقداری از وقت خود را صرف برنامه ای برای کاهش وزن خود می کنند. کاهش وزن هم در سلامت جسمی نقش دارد و هم در سلامت روحی. کاهش وزن اعتماد به نفس را نیز بالا می برد. اگر به دنبال بدنی خوش فرم هستید این مطلب از سایت آسان دنت را بخوانید.

راهنمایی های لازم برای کاهش وزن

کاهش وزن

افرادی که چربی اضافی دارند، در جیره ی غذایی خود، باید از مصرف چربی مخصوصاً چربی های اشباع شده، خودداری کنند. البته باید مدنظر باشد که تمام املاح و مواد لازم بدن همیشه در تأمین باشد. تغذیه صحیح بسیار اهمیت دارد. در هیچ زمانی برای کاهش وزن از رژیم های ضربتی استفاده نکنید. چون خطرات زیادی برای سلامتی بدن دارد. در حالت اول باید مصرف بی رویه کالری مازاد، برای بدن کنترل کرد و سوزاندن چربی های اضافی را با افزودن فعالیت های جسمانی، می توان از بین برد. برای کاهش وزن از طریق ورزش و فعالیت های جسمانی، باید بطور منظم ورزش کرد، حال به طریق پیاده روی و یا دویدن، دوچرخه سواری و شنا و … بهر طریقی با فعالیت های طولانی مدت و منظم می توان وزن را به حد ایده ال رساند. چربی ها در آتش کربوهیدراتها می سوزند. آب بنوشید زیرا  آب هیچ کالری ندارد، برای کاهش وزن از خوردن اب غافل نشوید، توصیه میشود، نیم ساعت قبل از غذا یک لیوان آب بنوشید، احساس گرسنگی شما بر طرف می شود.

 

نکاتی مفید در کاهش وزن

کاهش وزن

حفظ وزن مطلوب بسیار مهم است . زمانی که به وزن مطلوب رسیدید، سعی کنید آن را حفظ کنید و از بالا و پایین شدن این وزن خود، جلوگیری کنید. جیره ی غذایی خود را، در چندین نوبت میل کنید، این کار سبب خواهد شد .که شما احساس گرسنگی کمتری کنید .برای کاهش وزن سعی کنید در رژیم غذایی خود حبوبات و خصوصاً انواع لوبیا بگنجانید. نه تنها وزن شما کم می شود، بلکه این کار سریع انجام می گیرد. دلیل آن این است که لوبیا دارای چربی کم و کالری بسیار کم دارد. از اینکه مصرف لوبیا دیرتر اشتها باز می شود و انسان دیر تر گرسنه می شود. این خود باعث کم کردن وزن می شود.  ورزش های ایروبیک در سنین بالای ۳۵ سالگی در کم کردن وزن نقش اساسی دارند، حتی مهم تر از رژیم غذایی در لاغری تاثیر دارند. باید ورزش ایروبیک را بعد از غذا با فاصله کمی شروع کرد. دلیل ان است که ورزش ایروبیک از انباشتن .چربی جلوگیری می کنند. ورزش وزنه برداری بعد از ایروبیک رل دوم را دارد. برخی چنین معتقدند که هر چه بیشتر عضله داشته باشید، سوخت و ساز انسان بیشتر است. در موقع پیاده روی مواظب سطح پیاده رو باشید، چون بلندی و گودی های ایجاد شده در سطح پیاده روها باعث بروز  حوادث می گردد.

 

ماساژ درمانی، ورزش و رژیم غذایی به کاهش وزن کمک می کند

کاهش وزن

از مصرف شکر و نشاسته و روغن نارگیل و روغن نخل خودداری کنید. در هنگام پخت غذا، از روش بخارپز، تنوری کردن، کباب کردن و پخت و پز بدون روغن استفاده کنید.   ورزش کلید مهم دیگری است که باعث سوخت و سوز مواد غذایی شده، موجب کاهش وزن می شود.  مواد خام مانند کلم، هویج، خیار را پیش از غذا مصرف کنید. جعفری، سیب، موز و سایر غذاهای خام را بعد از غذا میل کنید. در این روش آنزیم ها به شدت کار می کنند و چربی ها را از بین میبرند . وقتی وزن کاهش پیدا می کند بدن چربی آزاد می کند، کمی از آن ممکن است وارد جریان خون شود، اگر چنین اتفاق بیفتد، ترشح اسیداوریک باعث میشود که احساس کنید سوء هاضمه دارید. در این حالت ماساژ درمانی باعث میشود، دستگاه گوارشی و دستگاه گردش خون و سیستم کلیه ها و مجاری ادرار با شدت تمام کار کنند، تا مواد زاید را بیرون برانند. با کاهش وزن اضافی بدن، همه ی اندام ها تحت تأثیر قرار می گیرند.

مطالعات نشان داده است اگر در رژیم غذایی، آب بیشتر مصرف شود، ذخایر چربی بدن کاهش می یابد. بنابراین وقتی شخصی آب کمتری مصرف می کند، ذخایر چربی بدن افزایش پیدا می کند، از طرفی وقتی کلیه ها به حد کافی آب دریافت نکنند، کبد مجبور می شود، کار کلیه ها را هم انجام دهد و کبد نمی توانند به وظایف اصلی خود برسد. ماساژ دادن مراکز حساس واکنشی کلیه و کبد در هر روز و نوشیدن آب خالص، برای کمک به تداوم کاهش وزن توصیه می شود. اگر یک قاشق غذاخوری سرکه ی سیب خالص به یک لیوان آب بیفزایید و آن را با هر وعده  غذا بنوشید سرکه حاوی پتاسیم است که چربیها را در هم می شکند و آنها می شوید. افرادی که غذاهای فیبردار مصرف می کنند، قادرند وزن بیشتری را سریع تر از دیگران از دست بدهند. ترکیب ماساژ درمانی، آب و فیبر برای موفقیت در کاهش رازنا، نتیجه ی فوق العاده به همراه دارد.

 

منبع :http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.