مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

فراموش کردن گذشته با چند روش ساده و کارساز

0

یکی از کلیشه ای ترین جمله هایی که در دنیا وجود دارد این است که : گذشته ها گذشته . اما حقیقت این است که خیلی وقت ها برای ما نه تنها گذشته نگذشته است ، بلکه از رگ گردن نیز به ما نزدیک تر است و ما هر روز با ان زندگی می کنیم . همه نیز با معضلات این قضیه آشنا هستیم . افسردگی ، غم ، احساس ندامت و نداشتن هدف از ابتدایی ترین معضلات این مشکل می باشند . اما باید برای فراموش کردن گذشته دست به کار شد و تلاش کرد . ما در این مقاله از مجله پزشکی آسان دنت قصد داریم تا شما را با روش هایی برای فراموش کردن گذشته آشنا کنیم .

فراموش کردن گذشته

فراموش کردن گذشته

بخشش را یاد بگیرید

یکی از مهم ترین کار ها برای فراموش کردن گذشته این است که بخشیدن را یاد بگیریم . کینه گرفتن از کسی درست مانند این است که شما سم بخورید و انتظار داشته باشید تا طرف مقابل کشته شود . کینه تنها زندگی شما را خراب می کند . به همین علت است که باید بخشیدن را یاد بگیریم و گاهی برای اینکه بتوانیم خاطرات گذشته را از باد خود ببریم ، باید افرادی را که در گذشته در حق ما بدی کرده اند ببخشیم . این کار را نه تنها به خاطر آنها بلکه بخاطر خودتان انجام دهید .

انتخاب کردن هدف

یکی از راه کار هایی که بیشتر روان پزشکان به آن استناد می کنند ، انتخاب هدف برای آینده می باشد . این روش به شما کمک می کند که به آرزو ها و خواسته های خود در آینده فکر کنید و در راستای دسترسی به آنها تلاش خود را بکار بیندازید . ذهن شما نمی تواند هم درگیر گذشته باشد و هم به آیند فکر کند . پس اگر شما یک هدف برای آینده خود تنظیم کنید و در راستای آن اعمال خود را سوق دهید ، دیگر به گذشته فکر نمی کنید و تمام هم و غمتان آینده خواهد شد .

حذف کردن بعضی از افراد در زندگی

ما چه بخواهیم چه نخواهیم ، کسانی که با آنها در ارتباط هستیم و وقت خود را با آنها می گذرانیم ، بر روی ما و زندگیمان تاثیر می گذراند . دوستانی که باعث می شوند شما فقط تفکرات منفی داشته باشید و تنها به گذشته فکر کنید ، نباید در زندگی شما نقشی داشته باشید و باید با آنها قطع رابطه کنید . این کار شاید در ابتدا برای شما سخت باشید ولی در ادامه متوجه خواهید شد که بهترین کار برای فراموش کردن گذشته و رسیدن به آینده همین روش است .

فراموش کردن گذشته

تغییر دادن طرز فکر

بدن ما دقیقا به روشی که ما فکر می کنیم عمل می کند . تمام اعمال ما در گرو طرز فکر می باشد . پس اگر شما مدام به گذشته فکر می کنید و نمی توانید بر روی آینده تمرکز کنید ، باید طرز فکر خود را تغییر دهید . بهترین روش این است که بر روی چیز های مثبل تمرکز کنید و سعی کنید که درگیری های ذهنی خود را بر روی مسائل مثبت معطوف کنید . اگر صبح ها با طرز فکری مثبت و با امید به زندگی از خواب بیداری شوید خواهید دید که همه چیز بر وقف مراد شما پیش می رود .

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.