مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درمان اضطراب با تنفس صحیح و روشهای دیگر

0

این روزها با هرکسی که صحبت می کنیم از داشتن اضطرای و استرس صحبت می کند. البته این اضطراب به سبک زندگی امروزه و مدرن ما نیز بر می گردد. در این مطلب از سایت آسان طب برای شما از روش های درمان اضطراب بیشتر صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

 

درمان اضطراب با تنفس صحیح

درمان اضطراب

تنش ایجاد شده در انسان، تبیین ذهنی و عضلانی اضطراب است. زمانی که تنش در جسم تان ظاهر می شود، علامتی به مغز مخابره می کند، مبنی بر این که مضطرب هستید. این الگوی اضطراب، جایی که افزایش تنش عضلانی، باعث درک فزاینده ی اضطراب می شود، می تواند به شکلی دایمی باقی بماند، این رابطه علت و معلول توجیه کننده ی سردردهای مزمن، درد در فک، سفتی عضلانی و دردهای عمومی است که اغلب بیماران اضطرابی از آن شکایت دارند. تمرین تنفس برای درمان اضطراب به عده ی بسیاری کمک می کند و به قدری آسان است که می توان آن را انجام داد. برای درمان اضطراب تنفس تان را آرام کنید، چند نفس ارام و موزون بکشید. در حالی که در حال تنفس، شکم خود را به جلو آورده و به عقب ببرید. شاید ترجیح دهید که به هنگام تمرین این تکنیک به پشت خود روی زمین یا روی تخت خواب تان دراز بکشید، یک دست خود را روی شکم و دست دیگر را روی قفسه سینه تان قرار دهید در هنگام تنفس، حرکت دست خود را که روی شکم تان قرار دارد، حس کنید. هنگامی که شانه هایتان را ارام رها کرده اید، در هر تنفس این احساس را که تا چه اندازه شکم تان را می توانید با هوا پر کنید، تجربه کنید. اگر به فن تنفس با شکم عمل کنیم، امواج مغز تان به گونه ای شگفت انگیز به امواج آلفا تبدیل می شوند، اگر در این حال به ازمایش و تجزیه خون اقدام کنیم، خواهیم دید که در مغز اندروفین ترشح شده است و این عمل به درمان اضطراب بسیار کمک می کند.

برای درمان اضطراب افکار پریشان را از خود دور کنید

درمان اضطراب
اضطراب می تواند زندگی عادی را به زنجیره ی بلا تبدیل کند، اما این زنجیره را می توان با چند پرسش کلیدی که از خود می کنیم، قطع کرد. از خود بپرسید، آیا من دارم رویدادها و وضعیت ها را باد می کنم تا بزرگ شوند و تبدیل به آن چیزی بشوند که نیستند؟ مدرک و سند واقعی تهدید خطر و اتفاق بد کجاست؟ یک راه عالی برای  درمان اضطراب و پی بردن به افکار ناراحت کننده ی خود، ضبط کردن آنها روی یک نوار است. افکار نگران کننده ی خود را جلوی میکروفون شرح دهید و هر اتفاق بدی را که تصور می کنید در حال رخ دادن است، بگویید. سپس نوار را چند بار گوش کنید؛ متوجه خواهید شد که نگرانی تان چقدر زیاد و بیهوده است و  خواهید فهمید چیزهای عادی را در خیال خود تبدیل به بلا و مصیبت کرده اید به این ترتیب هیجانات و التهابات روحی تان کاهش خواهد یافت و خیلی بهتر خواهید توانست افکار خود را به طور منطقی و خردمندانه تحلیل کنید و روش مفیدی برای درمان اضطراب نیز می باشد.

 

درمان اضطراب با ورزش

درمان اضطراب

افراد مضطرب، باید بیاموزند و در صورت لزوم به جسم خود اعتماد کنند. شروع تمرینات ورزشی راهی خوب برای انجام این کار و درمان اضطراب است. ایروبیک به معنی هر فعالیتی نه چندان شدید است که دارای ریتمی خاص و مداوم است و باعث بالا رفتن ضربان قلب می شود تا به بالاترین میزان ضربان برسد. در صورت وحشت و اضطراب، بیمار احساس میکند که شدت ضربان قلبش کمتر از ۱۰۰ بار در دقیقه است. یاد بگیرید تا ضربان قلب خود را به هنگام اضطراب ورزشی اندازه بگیرید. یاد بگیرید که ضربان قلب شما در زمان آرامش چگونه است. ضربان قلب آرام برای بسیاری افراد ۷۰ یا ۸۰ بار در دقیقه است. با تمرین ایروبیک بسته به سن شما ضربان قلب به ۱۱۰ تا ۱۰ بار در دقیقه می رسد، این مسئله باعث تعجب افرادی می شود که در مورد شدت ضربان قلبشان، به هنگام ورزش نگران هستند، حتی به طور معمول در ورزش ضربان قلب شان بیشتر از زمانی است که دچار حمله وحشت می شوند. ورزش منظم و متعادل، هم برای ذهن و هم جسم، مفید است. با گذاشتن انگشت شست روی مچ دستتان یا روی گردن در دو طرف نای، می توانید نبضی تان را احساسی کنید. انگشتان را روی گردن گذاشته به مدت ۱۰ ثانیه، تعداد ضربان ها را بشمارید.  پیاده روی و دوچرخه سواری و شنا و کوهنوردی نیز از ورزشی های بسیار کمک کننده و مفید در درمان اضطراب می باشد.

 

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.