مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

هر آنچه باید از هیپنوتیزم در دندان پزشکی بدانید

0

یکی از هنر های مرموز در دنیای بشریت ، هیپنوتیزم بوده است . مگر می شود شما به یک ساعت در حال پاندول شدن نگاه کنید و بعد با شمارش یک فرد و صدای بشکن به خواب بروید ؟ خوب بر اساس مطالعات روان پزشکی و تجربیات مشخص شده است که می شود 😐 . خوب اگر واقعا همچین چیزی امکان پذیر باشد ، می توان از آن در بسیاری از رشته ها استفاده کرد . به عنوان مثال هیپنوتیزم در دندان پزشکی می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد . شاید از خود سوال بپرسید که چگونه می توان از این هنر در دندان پزشکی استفاده کرد ؟ ما در این مقاله از مجله دندان پزشکی آسان دنت قصد داریم تا شما را با فواید هیپنوتیزم در دندان پزشکی  آشنا کنیم .

هیپنوتیزم در دندان پزشکی

هیپنوتیزم در دندان پزشکی

بر طب تحقیقات انجام شده یکی از فوبیا های رایج در کشور های پیشرفته ، و نسبتا پیشرفته ، دنتوفوبیا می باشد . دنتوفوبیا به ترس از دندان پزشکی گفته می شود . بر طبف آمار افرادی که از سگ ها می ترسند ، کمتر از افرادی هستند که از دندان پزشک و دندان پزشکی می ترسند . خیلی وقت ها شده است که افراد رنج درد دندان را برای مدت ها تحمل کنند ولی حاضر نشوند که به دندان پزشک مراجعه کند . متاسفانه هیچ دارویی وجود ندارد که بتواند به شما کمک کند تا این ترس شما بریزید . در این جا است که پای هیپنوتیزم وارد می شود . به طور کلی می توان از هیپنوتیزم در 20 مورد در دندان پزشکی استفاده کرد که مهم ترین آنها عبارت هستند از : کاهش اظطراب ، افزایش اثر بی‌حسی، جلوگیری از خونریزی، جلوگیری از تهوع، کاهش بزاق، قابل تحمل کردن پلاک دندان برای بیمار و رفع عادات ناپسند .

نکاتی در مورد هیپنوتیزم

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در مورد هیپنوتیزم بدانید این است که ، مدت زمان این فرایند متفاوت می باشد . ممکن است یک فرد در عرض 5 دقیقه به هیپنوتیزم فرو برود و ممکن است گاهی فردی در 20 دقیقه این عملیات را طی کند . لازم به ذکر است که انجام این عملیات نیاز به تخصص می باشد و هر کسی نمی تواند ان را انجام دهد . یکی از ترس های افراد این است که بعد از به هیپنوتیزم رفتن ممکن است تا دیگر از خواب بیدار نشوند . اما خوب این یک ترس بی مورد است چرا که فرد به همان شرطی ( معمولا بشکن یا شمردن تا 3 ) به خواب فرو رفته است ، با همان شرط نیز از خواب بیدار می شود .

هیپنوتیزم در دندان پزشکی

چرا هیپنوتیزم در دندان پزشکی رایج نیست ؟

یکی از مهم ترین دلایل عدم استفاده از روش هیپنودونتیک این می باشد که فراگیری این هنر سخت و زمان بر می باشد و به همین دلیل است که کسی دوست ندارد چند سال از وقت خود را بگذراند تا همچین چیزی را یاد بگیرید که تنها کاربردش در دندان پزشکی می باشد . همچنین یکی دیگر از دلایل هم این است که دندان پزشکان اعتقاد دارند که انجام این روش زمان بر است و در همان زمانی که انها با انجام این روش یک بیمار را آماده می کنند ، می توانند چند بیمار را درمان کنند و درامد بیشتری کسب کنند .

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.