مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

مراقبت از دندان ها در طول درمان ارتودنسی چگونه است؟

0

رایج ترین عمل دندان پزشکی که در تمام دنیا ، استفاده از درمان ارتودنسی می باشد . این روش که در زبان آمیانه به آن سیم کشی هم می گویند ، جهت ترمیم دندان هایی که از جای خود حرکت کرده اند ، انجام می شوند . مردم به همچین کسانی دندون خرگوشی می گویند . البته نیاز می دانم که در اینجا ذکر کنم طبق آزانس بین المللی زیبایی یکی از مولفه های زیبایی داشتن دندان های خرگوشی است . با باین حال افراد زیادی هستند که دوست دارند از شر این مشکل خلاص شوند . اما مشکل اینجا است که همه فکر می کنند با انجام این عمل همه چیز تمام شده است ولی تازه همه چیز بعد از ارتودنسی شروع می شود . نگه داری از آنها بسیار مهم و دشوار می باشد . ما در این مقاله از مجله دندان پزشکی آسان دنت می خواهیم شما را با مراقبت از دندان ها بعد از درمان ارتودنسی آشنا کنیم .

درمان ارتودنسی

مراقبت از دندان ها بعد از درمان ارتودنسی

بیشتر مردم فکر می کنند که تنها بعد از انجام این عمل همه مشکل های آنها حل می شود ولی متاسفانه 30 درصد از کسانی که از این عمل استفاده کرده اند ، دچار پوسیدگی دندان می شوند که البته این ربطی به خود عمل ندارند . در واقع این افراد ساده ترین نکات بهداشی دندان مانند مسواک زدن و استفاده از نخ دندان را رعایت نمی کنند . اگر شما دندان های خود را ارتودنسی هم نکرده باشید ، با رعایت نکردن این نکات دچار پوسیدگی دندان می شوید .

استفاده از قرص های آشکار کننده

اگر از پزشک خود در خواست کنید ، او به شما از این قرص ها خواهد دارد . همان طور که از اسم این قرص ها مشخص است وظیفه آنها آشکار کردن است . اما آشکار کردن چه چیزی ؟ شما می توانید با جوییدن این قرص ها ، تمام میکروب ها و آلودگی هایی که بر روی دندان های خود دارید را مشاهده کنید و به راحتی آنها را با استفاده از مسواک و نخ دندان از بین ببرید .

استفاده از مسواک های مخصوص

کسانی که دندان های خود را ارتودنسی کرده اند نمی توانند از مسواک های معمولی استفاده کنند. این گونه افراد باید مسواک های مخصوص خود را از داروخانه ها تهیه کنند . این مسواک در قسمت میانی موهای کوتاه تری نسبت به اطرف دارید و شما می توانید از این مسواک ها برای تمیز کردن براکت های خود استفاده کنید . اگر هم بین دندان های شما فاصله افتاده است ، باید از مسواک های میان دندانی استفاده کنید .

درمان ارتودنسی

استفاده از دهان شویه ها

یکی از نکاتی که متاسفانه از آن برای سلامت دندان ها استفاده نمی شود ، دهان شویه ها هستند . احتمالا اخرین باری که از این دهان شوبه ها استفاده کردید ، در زمان مدرسه بوده است . این دهان شویه ها که حاوی فلوراید هستند ، بهترین ماده برای سلامت دندان های شما و جلوگیری از پوسدگی آنها محسوب می شوند . استفاده از این دهان شویه ها در حین ارتودنسی بسیار مفید است چرا که شما به خاطر شرایط خاص خود نمی توانید با استفاده از مسواک به صورت کامل سلامت دندان خود را تضمین کنید .

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.