مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

آشنایی با روش هایی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان های شیری

0

همان طور که می دانید یکی از مهم ترین اندام های بدن ما دندان می باشد . دندان ها به عنوان مروارید های سفید شناخته می شوند که نشان از اهمیت بالای آنها دارد . به همین علت است که ما همیشه باید به دنبال راه هایی برای سلامت دندان های خود باشیم . همان طور که می دانید اولین دندان هایی که در انسان می روید ، دندان های شیری است . متاسفانه بیشتر مردم فکر می کنند که نباید پوسیدگی دندان های شیری باشند . این دندان ها اگر اهمیت بیشتری نسبت به دندان های دایمی نداشته باشند ، اهمیت کمتری ندارند . به همین علت است که ما در این مقاله از مجله دندان پزشکی آسان دنت قصد داریم تا شما را با روش هایی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان های شیری آشنا کنیم .

پوسیدگی دندان های شیری

پیشگیری از پوسیدگی دندان های شیری

سلامت دندان های خود را حفظ کنید

مهم ترین کار برای پیشگیری از پوسیدگی دندان های شیری این است که مادر ها ابتدا سلامت دندان های خود را حفظ کنند . همیشه غذا ها باعث پوسدگی نمی شوند و در بسیاری از موارد میکروب ها می توانند این مشکل را ایجاد کنند . همان طور که می دانید وراثت یک عامل ژنتیکی است و اگر شما دندان های پوسیده و خراب داشته باشید احتمال دارد که در حین دوران بارداری این مشکل به کودک شما نیز منتقل بشود پس اولین راه این است که از سلامت دندان های خود مطمئن شویم .

بعد از شیر دادن به کودک آب بدهید

یکی دیگر از مهم ترین کار ها برای جلوگیری از پوسیدگی دندان های شیری این است که مادران بعد از اینکه به کودک خود شیر دادند ، مقداری آب نیز به او بنوشانند . شیر با تمام خواص مفیدی که برای بدن و نوزاد دارد ، یکی از عواملی است که می تواند باعث پوسدگی دندان ها بشود . مادران همیشه باشد بعد از اینکه به نوزاد خود شیر دادند ، مقدای آب به او بدهند . البته لازم به ذکر است که این کار را باید از زمانی شروع کرد که اولین دندان کودک بوجود آمده است .

پوسیدگی دندان های شیری

از پستانک استفاده نکنید

یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند برای سلامت دندان ها رخ بدهد ، استفاده از پستانک می باشد . شاید از نظر شما کودک از این کار لذت ببرد ولی مکیدن پستانک باعث می شود نه تنها باعث می شود که دندان های کودک شما به صورت نامنظم رشد کنند ، بلکه احتمال پوسیدگی آنها نیز تا 40 درصد بیشتر شود . بر طبق تحقیقات کودکانی که از پستانک استفاده می کنند ، حداقل 2 دندان پوسیده در دهان خود دارند .

هر چه سریع تر مسواک زدن را آموزش دهید

هیچ چیز مهم تر از مسواک زدن در سلامت دندان و جلوگیری از پوسیدگی آنها وجود ندارد . بهتر است از سن 1 سالگی شما شروع به مسواک زدن دندان های کودک خود بکنید و بعد از اینکه کودک به سنی رسید که خود می توانست این کار را انجام دهد ، به او آموزش دهید . معمولا کودکان از سن 5 سالگی به حدی هوشمند شده اند که بتوانند از پس این قضیه بر بیایند . بهتر است که خود شما هم با کودک مسواک بزنید تا او دید بدی نسبت به این قضیه نداشته باشد .

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.