مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

چرا علی رقم مسواک زدن ، پوسیدن دندان اتفاق می افتد؟

0

رایج ترین مشکلی که تمام مردم دنیا در رابطه با دهانشان مواجه هستند ، پوسیدن دندان می باشد . رخ دادن پوسیدگی در دهان نه تنها باعث می شود تا ما دچار دندان درد شویم که بسیار دردناک است ، می تواند باعث آسیب زدن به زیبایی و حتی حرف زدن ما نیز شود . بر طبق تحقیقات انجام شده نیمی از مردم از ترس داشتن دندان پوسیده ، نمی خواهند در اجتماع لبخند بزنند . سوالی که خیلی از دندان پزشکان پرسیده می شود این است که چرا علی رقم اینکه مسواک می زنیم دندانمان می پوسد ؟ آیا این بستگی به جنس دندان دارد ؟ ما در این مقاله از مجله دندان پزشکی آسان دنت قصد داریم تا به این سوالات پاسخ دهیم .

دلایل پوسیدن دندان

دلایل پوسیدن دندان

اگر جنس دندان باعث ایجاد پوسیدگی نمی شود ؟ پس دلیل این مشکلات چه چیزی هستند ؟ خوب دلایل زیادی برای پوسیدن دندان وجود دارد که مهم ترین ان رعایت نکردن نکات بهداشت دندانی می باشد . مسواک نزدن ، نخ دندان نکشیدن و فلوراید نخوردن از جمله این عوامل محسوب می شوند . رژیم های غذایی نیز می توانند از جمله دلایل ایجاد پوسیدگی بشوند . در میان مواد غذایی ، کربوهیدرات ها بیشترین صدمه را به دهان وارد می کنند .

چرا با اینکه مسواک می زنیم دندانمان خراب می شود ؟

خیلی از مردم ادعا می کنند که با اینکه سه بار در روز دندان های خود را مسواک می زنند ، باز هم به پوسیدگی دندان مبتلا می شوند . در جواب چنین افرادی باید گفت که نوع مسواک زدن شما صحیح نمی باشد . افرادی که حتی یکبار در طول روز مسواک می زنند ولی این کار را به نحو احسنت انجام می دهند ، نبست به کسانی که سه بار مسواک می زنند ولی این کار را سرسری و از روی رفع تکلیف انجام می دهند ، از وضعیت بهتری برخوردار هستند . در ضمن این نکته را نیز باید رعایت کرد که بعد از مسواک زدن حتما باید از نخ دندان  استفاده کنید . بر طبق تحقیقات انجام شده ، یک مسواک استاندارد حداقل باید 5 دقیقه وقت شما را به خود اختصاص دهد .

دلایل پوسیدن دندان

آیا جنس دندان در پوسیدگی تاثیر دارد ؟

همان طور که در بالا اشاره شد خیلی از مردم ادعا می کنند که جنس دندانشان باعث می شود تا زودتر به پوسیدگی دچار بشوند . واقعیت این است که همچین چیزی کاملا رد شده است چرا که جنس دندان همه افراد مانند هم است و تنها تفاوت هایی در ساختار شیمیایی آنها وجود دارد .  خیلی از بیماران ادعا می کنند که دندان های پدر و مادرشان نیز همین وضعیت را داشته و این از آنها به او ارث رسیده است . در اینکه مسئله وراثت وجود دارد هیچ شکی نیست ولی این موضوع در دندان بسیار اندک است و نمی توان به آن استناد کرد . در ضمن همان طور که اشاره شد جنس دندان در تمام افراد دنیا یکسان می باشد . درست است که مواد معدنی موجود در همه دندان ها مثل هم نمی باشد و شاید فردی نسبت به دیگری از مواد معدنی بیشتری برخوردار باشد ولی تحقیقات نشان داده است که حتی مواد معدنی هم تاثیری در پوسیدن دندان ندارند .

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.