مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

عوامل موثر در رسیدن به قدرت حقیقی انسان

0

همه ی ما می دانیم برای خوشبختی و رسیدن به آنچه شایسته ما است باید قدرت حقیقی انسان ظاهر شود. با توجه به ذهنیت ما و قدرت حقیقی انسان حقایق جالبی برای ما رقم می خورد. در این مطلب از سایت آسان دنت برای شما عزیزان از قدرت حقیقی انسان بیشتر صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

 

قدرت حقیقی انسان

قدرت حقیقی انسان
قدرت حقیقی انسان : وقتی شخصیت شما با روح شما هماهنگی داشته باشد، قدرت حقیقی انسان ایجاد می گردد. قدرت حقیقی انسان ، به معنای حضور کامل در لحظه حال، لذت بردن از کل حیات، هشیار بودن لحظه به لحظه نسبت به عواطف و سالم زندگی کردن است. قدرت حقیقی انسان چنان نیرومند است که انسان به فکر قدرت نمایی نخواهد افتاد. این چنین زندگی شما را دعوت می کند به شناخت عمیق تر و غنی تر از وجود خود و به هستی است و پی می بریم که ما خود، تجربه هایمان را می آفرینیم و مسئول آنها هستیم. انسان رها از محدودیت های ترسی، دودلی و بیزاری از خود، قدرت حقیقی انسان را تجربه می کند. آفرینش قدرت حقیقی انسان، تلاش پی گیر و مداوم است که به کوشش و تصمیم استوار نیاز دارد. نخستین گام در راه قدرت حقیقی انسان ، آن است که لحظه به لحظه نسبت به عواطف و احساسات خود هشیار باشید. عواطف میدان روح است. نمی توانید شخصیت خود را با روح تان هماهنگی کنید، مگر اینکه به عواطف خود آگاه باشید. عواطف جریان های انرژی هستند که در بدن ما جریان دارند.

 

انرژی و قدرت حقیقی انسان

قدرت حقیقی انسان

پردازش انرژی در مراکز گوناگون بدن به شیوه های گوناگون، عواطف گوناگونی ایجاد می کنند. پردازش انرژی بنا به نوع پردازش ممکن است به شادی یا خشم منجر شود. دستگاه گردش انرژی نیز مانند سایر دستگاه های دیگر بدن، باید شناخته شود. عواطف محصول پردازش انرژی در بدن است. عواطف شما چه خوشایند و چه ناخوشایند به چگونگی پردازش گردش انرژی شما بستگی دارد. عواطف بهترین دوستان شما هستند، چون هیچ گاه شما را ترک نمی کنند و پیوسته توجه شما را به آن چه باید بدانید، جلب می کنند. به آن که تلاش کنید تا شرایط یا افراد را تغییر دهید، عواطفی را که تجربه می کنید، مورد بررسی قرار دهید. هستی، استاد راهنما، زندگی کلاس درس شما است.

بررسی: بدن فیزیکی ماشین شما است و شما روح هستید و به طور موقت از این بدن استفاده می کنید. عواطف ابزاری هستند که چگونگی کارکرد دستگاه انرژی را به شما گزارش می دهند فکر کنید: افکار و عواطف با هم پدید می ایند. هرچه عاطفه ای شدیدتر باشد، حس های دردناک تر و فکرهای مقاومت ناپذیرتری در بدن ایجاد می شوند. در این حالت نمی توانید مانع درد بشوید و افکار خاصی در ذهنتان رژه میروند. این احساسی های شدید، همان حالات خشم، حسال، کینه ورزی و غیره می باشند. هرگاه دردی را در بدن حس می کنید، ببینید فکرتان چیست و اگر متوجه فکر خود هستند .چگونگی موقعیت حس را نیز مشخص کنید

 

لحظه حالا و تاثیرش در قدرت حقیقی انسان

شما همواره در لحظه حال هستید. اگر چنان که آگاه باشید. این  اختیار را دارید که از نیروی حال بهره مند شوید و زمانی که به لحظه حال نیستید، قدرتی ندارید، یعنی در اختیار شرایط بیرونی هستید. وقتی که به لحظه حال هشیار باشید، به تمام امکاناتی که لحظه حال ارائه می کند، دسترسی دارید. با تفکر درباره ی شرایط بیرونی، نمی توان به لحظه حال هشیار شد. چشم انداز درونی شما به مراتب غنی تر از منظرهای بیرونی است. هر چه طلوع خورشید و آسمان پر ستاره زیبا به نظر آید، باز هم چشم انداز درونی شما پر معناتر و متنوع تر است، چشم انداز درونی به منظره های بیرونی معنا میبخشد. عواطف میدان قدرت روح شما هستند. عواطف دردناک مانند خشم، ترس، حساد و انتقام تجربه های زخمی روح شما هستند که میل دارند التیام یابند. عواطفی که شما را تغذیه می کنند، مانند شکرگزاری، رضایت و قدردانی، تجربه های بخشهای سالم روح شما می باشند. هنگامی که همواره به تمامی احساس های خود هشیار هستید، در ارتباط مداوم با راه ح خود قرار دارید. اگر نسبت به حس جاری در بدن و افکار خود هشیار نیستید، لحظه حال نیز آگاهی ندارید. زمانی که به عواطف خود هشیار نیستید، توجه شما بر شرایط پیرامون متمرکز است. هشیاری عاطفی، درمانی برای درد متمرکز بودن بر شرایط بیرونی است.

وابستگی و قدرت حقیقی انسان

قدرت حقیقی انسان

هنگامی که بر رویدادهای زندگی متمرکز می شوید و به آنها وابسته می شوید، همه چیز را فراموش می کنید و توجه شما مجذوب یک چیز می شود. مانند دیدن یک فیلم تا زمانی که مشغول دیدن فیلم هستید، فقط جریان نیل، شما را مجذوب کرده است، از پیرامون بی اطلاع هستید. هشیاری به لحظه حال، نیاز به آن دارد که نه به چشم اندازهای درونی و نه به چشم اندازهای بیرونی به هیچ کدام وابسته نباشید. تا زمانی که به چشم اندازهای درونی و بیرونی خود آگاه نشوید، نمی توانید آنها را تماشا کنید، چه نسل به آن که بخواهید بدون وابستگی، آنها را بینید. تمرین کنید که خود را یک گام از احساس هایی که تجربه می کنید. بکشید تا جلو چشم شما را نگیرد و در ضمن، به آنها آگاه باید خود را خود فرو رفتن در سایر واکنش های معمول گردند و  احساس می کنید، دور کنید. هر بار که بتوانید چنین کنید، بیش از پیش وابسته می شوید. وارستگی، به شما این امکان را می دهد که در طی رویدادهای زندگی همه عواطف خود آگاه باشید. زمانی که وابسته نباشید، عواطف مانند آب جاری روان است. ترس، آزردگی، خشم و افسردگی، رضایت، حسد یا نشاطی که حس می کنید ، ثابت نمی ماند،  زمانی که هم به عواطف و هم به رویدادهای پیرامون خود هشیار هستید، به لحظه حال گام گذاشته اید. آنگاه در قصر خود اقامت می گزینید، همه تجربه های زندگی بسرای این پیش می ایند که شما را به این موقعیت قدرت حقیقی انسان راهنمایی کنند.

صمیمیت و قدرت حقیقی انسان

قدرت حقیقی انسان

تجربه ی صمیمیت، ربطی به چگونگی رفتار پا گفتار دیگران ندارد، بلکه به چگونگی خروج انرژی از بدن شما مربوط می شود. زمانی که انرژی، دستگاه پردازش شما را در حالت عشق و اعتماد ترک می کند تجربه ی صمیمانه ای  ایجاد می شود. خروجی انرژی در حالت ترس و تردید، احساسی جدایی و تنهایی را به وجود می آورد. صمیمت با شادمانی و شکرگزاری همراه است. در این حالت مشتاق بودن با دیگران و دیدار آنها هستید و به آنها توجه دارید. نبود صمیمت، دردناک است، به افکار و عواطف آنها علاقه ای ندارید، مگر زمانی که پای شما در میان باشد. هنگامی که صمیمی هستیل، رضایت خاطر دارید. فرصحتی است برای رشساد معنوی و برخوردها رضایت بخش هستند، صمیمیت، یعنی اعتبار به هستی و باور داشتن آن که هستی، نیازهای ما را به موقع و آن گونه که خیر ماسنت، برآورده می سازد.

 

منبع: http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.