مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

تغییر شخصیت با استفاده از چند روش عملی و ساده

0

شخصیت یکی از جنبه های فردی هر انسان محسوب می شود که در طی چندین سال زندگی کردن و تجربیات مختلف بوجود آمده است. شخصیت در حقیقت باعث بروز رفتار های مختلف در ما می شود و در واقع می توان گفت که هر کاری که ما انجام می دهیم ریشه در شخصیت ما دارد. خوب با این تفاسیر آیا به نظر شما تغییر شخصیت امکان پذیر است ؟ اگر شما از شخصیت خود راضی نیستید و قصد دارید تا در آن دگرگونی ایجاد بکنید باید بدانید که این کار بسیار سخت است ولی شدنی می باشد. ما در این مقاله از مجله پزشکی آسان دنت قصد داریم تا شما را با روش هایی برای تغییر شخیصت آشنا کنیم.

تغییر شخصیت

تغییر شخصیت

مکتوب کردن برنامه ها

مهم ترین مسئله این است که شما تکلیف خود را با خودتان مشخص کنید. همه افراد دوست دارند تا شخیصت خود را تغییر دهند ولی هیچ ایده ای ندارند که قرار است به چه تبدیل بشوند. پس مهم ترین اصل این است که بدانید که به چه کس می خواهید شبیه شوید. بعد از اینکه این مسئله را تعیین کردید باید تمام خصوصیات و ویژگی های آن فرد را یادداشت کنید و سعی کنید که آنها را تقلید کنید.

تصمیم خود را عمومی کنید

ما زمانی تصمیم به تغییر شخیصت خود می گیریم که دیگران به آن ایراد بگیرند. موضوع این است که ما در بسیاری از موارد نمی دانیم چگونه رفتار می کنیم و شخصیتمان چگونه است و به همین دلیل است که باید از خانواده یا دوستان صمیمی کمک بگیریم. باید تصمیم خود را با انها به اشتراک بگذاریم و هر از گاهی با آنها صحبت کنیم و از او بپرسیم که آیا تغییری در شخصیت شما رخ داده است یا نه. همچنین شما می توانید در زمان هایی که به کمک نیاز داشتید بر روی کمک دوستان و خانواده خود حساب باز کنید.

به خود جایزه بدهید

یکی از بهترین کار ها برای اینکه بفهمیم آیا چیزی را یاد گرفته ایم یا نه این است که از خود امتحان بگیریم. پس بهتر است که هر از چند گاهی برای خود چند چالش ایجاد کنید و برای این چالش ها جایزه تعیین کنید. به عنوان مثال با خود بگویید که اگر من در این هفته بتوانم دو دوست جدید پیدا کنم برای خود یک دست لباس جدید خواهم خرید. استفاده از این روش می تواند بسیار به شما در تغییر شخصیت کمک کند. بهتر است که هر ماه برای خود 2 چالش برگزار کنید.

با افکار منفی خداحفظی کنید

مغز یکی از عجیب ترین پدیده های دنیا می باشد. همان قدر که مغز می تواند در کشف پدید ها جدید و ابداعات سرکش باشد ، در تلقین ایده ها نیز ضعیف می باشد. مغز شما به شدت در مقابل افکار شما آسیب پذیر است و این بدین معنی است که اگر شما با خود فکر کنید که نمی توانید تغییر کنید ، این اتفاق قطعا رخ خواهد داد. باید از شر افکار منفی خلاص شوید و تمام سعی خود را انجام دهید تا خود را با افکار مثبت پر کنید.

درست است که تغییر شخصیت می تواند بسیار سخت و زمان گیر باشد ولی اگر شما عزم خود را جزم کنید می توانید این کار را با استفاده از روش های بالا انجام دهید.

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.