مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

خوشبو کردن محیط خانه با 5 روش بسیار ساده

0

عطر و بو یکی از مهم ترین عناصر خاطره هستند. دانشمندان معتقد هستند که ما دیر ترین چیزی که از یاد خود می بریم بو ها هستند. شاید برای همین است که وقتی بعد از چند سال وارد خانه مادر بزرگ می شویم یک نفس عمیق با بینی خود می کشیم. به دلیل اینکه عطر خانه مادبزرگ اولین چیزی است که شما به خاطر می آورید. خوشبو کردن محیط خانه تنها برای این نیست که آن را بیادماندنی کنیم. بو ها می توانند جلوی بسیاری از آلودگی ها را بگیریند و همچنین عملکرد سلول های مغزی را نیز افرایش می دهند. ما در این مقاله از مجله پزشکی آسان دنت قصد داریم تا شما را با چند روش برای خوشبو کردن محیط خانه آشنا کنیم.

خوشبو کردن محیط خانه

خوشبو کردن محیط خانه

استفاده از گیاهان آپارتمانی

یکی از رایج ترین راه ها برای خوشبو کردن محیط خانه استفاده از گیاهان آپارتمانی می باشد. این گیاهان نه تنها از خود بو های بسیار مطبوع و دلنشینی پخش می کنند ، بلکه باعث می شوند تا آلودگی های محیطی نیز به حداقل برسد. همچنین این گیاهان باعث می شوند تا اکسیژن خانه نیز افزایش پیدا کند و در نتیجه فضای خانه زنده تر بشود. هرچه اکسیژن خانه بیشتر باشد فعالیت های سوخت و ساز و بدنی بهتر صورت می گیرد.

جوشاندن مواد خوشبو بر روی اجاق

این روش از قدیم در میان چینی ها رواج داشته است و آنها از این طریق همواره خانه های خوش بو و تمیز داشته اند. بدین منظور شما باید یک ظرف را بر روی اجاق گاز بگذارید و آن را بجوشاند. بعد از این که آب بجوش آمد کافی است تا مقداری از مواد خوشبو کننده طبیعی را در میان آب بیندازید. از میان بهترین این مواد می توانیم به چند برش لیمو ، چند برگ اکالیپتوس یا اسطوخودوص اشاره کنیم. شما با استفاده از این روش می توانید مطمئن باشید که یک خانه خوشبو خواهید داشت.

خوشبو کردن محیط خانه

در ظروف شیشه ای مواد خوشبو بگذارید

یکی دیگر از راه های خوشبو کردن فضای خانه استفاده از این ظرف های شیشه ای می باشد. شما می توانید از ضروف شیشه ای جای مربا یا شکلات صبحانه استفاده کنید و در میان آن ها مقداری از مواد طبیعی خوشبو مانند ریحان و نعناع و آب را بریزید و بر روی طاق ها و کانتر آشپزخانه قرار دهید. این کار نه تنها باعث می شود تا شما یک خانه خوشبو و خوش عطر داشته باشید ، بلکه به زیبایی منزل شما نیز کمک می کند. این شیشه با استفاده از مواد طبیعی بسیار زیبا می شوند.

تمیز کردن سینک ظرف شویی

یکی از مراکز بوی بد در خانه ها ، سینک های ظرف شویی می باشند چرا که در طول زمان، مواد کثیف و آلوده زیادی در میان لوله های آن گیر کرده اند که باعث می شود بوی نامطبوعی خانه شما را پر کند. برای مقابله با این قضیه می توانید از برش های لیمو استفاده کنید. این برش ها را دریچه سینک قرار دهید تا بوی بد از بین برود. اگر استفاده از این روش برای شما کارساز نبود می توانید از جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین را در لوله های خود بریزید تا از شر بوی بد آنها خلاص شوید.

استفاده از شمع

شمع ها نه تنها می توانند فضای خانه شما را زیبا و رمانتیک کنند ، بلکه در خوشبو کردن فضای منزل نیز بسیار موثر هستند. شما می توانید با استفاده از شمع های معطر فضای خانه را خوشبو کنید و یا اینکه شمع های خاموش را در کمد لباس خود بگذارید. این کار باعث می شود تا شما بعد از باز کردن در کمد با بوی خود مواجه شوید. در ضمن این بو جذب لباس های شما نیز می شود و انها را خوشبو می کند.

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.