مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

چرا باید از نظر علمی لبخند زد؟ آشنایی با فواید لبخند زدن

0

حتما شما هم این ضرب المثل معروف را شنیده اید که خنده بر هر دردی دوا است. خوب شاید خندین به این غلظت مفید نباشد ولی با این حال در لبخند فواید زیادی نهفته است که دانستنش خالی از لطف نیست. برای لبخند زدن کافی است تا فقط چهار عضله از صورت خودتان را حرکت بدهید. پس لبخند زدن بسیار ساده است. اما در پس این سادگی پیچدگی های زیادی پنهان شده اند. برای اینکه بهتر با فواید لبخند زدن آشنا شوید با ما در ادامه این مقاله از مجله پزشکی آسان دنت همراه باشید.

فواید لبخند زدن

فواید لبخند زدن

لبخند شما را شادتر می کند

اولین فایده لبخند زدن این است که شما را شادتر می کند. شاید از خود بپرسید که شاد شدن چه فایده ای دارد؟ خوب باید به کسانی که همچنین تفکری دارند بگوییم که شاد بودن باعث ترشح هورمون ضد افسردگی یعنی سروتونین می شود. این هورمون نه تنها از ایجاد افسردگی جلوگیری می کند، بلکه در انجام فعالیت های بیشماری دخیل است. از جمله مهم ترین این فعالیت ها می توان به خوابیدن، فکر کردن، و تصمیم گرفتن اشاره کرد. شاد بودن یکی از آسان ترین راه ها برای لذت بردن از زندگی می باشد. تنها هزینه ای که برای شاد بودن باید پرداخت کرد، حرکت دادن چهار عضله از صورت می باشد.

لبخند باعث کاهش اضطراب می شود

شایع ترین اختلال روانی که در دنیا وجود دارد، اضطراب است. اظطراب پدیده ای ناملموس است که شاید حتی خودتان هم نفهمید که به آن دچار شده اید. بر طبق آمار موسسه بهداشت عمومی ایالات متحده آمریکا از هر دو نفر، یک نفره به اضطراب دچار است. برای اینکه بتوانیم اضطراب خود را کاهش دهیم می توانیم از جوشانده های گیاهی یا موارد این چنینی استفاده کنیم ولی هیچکدام از این کار ها به اندازه لبخند زدن نمی تواند باعث کاهش اظطراب شود. یکی از مهم ترین فواید لبخند زدن کاهش اظطراب است که در مقایسه به بقیه روش ها بسیار آسان تر و کارا تر می باشد.

لبخند زدن شما را جذاب می کند

یکی دیگر از فواید لبخند زدن، افزایش زیبایی می باشد. برای اثبات این قضیه بهتر است نگاهی به گالری تصاویر تلفن همراه خود بندازید و بهترین عکس های خود را مشاهده کنید. شما متوجه خواهید شد که بهترین عکس های شما، عکس های هستند که شما در آنها لبخند می زنید. حتی وقتی شما به یک فروشگاه می روید، ناخوداگاه جذب فروشنده هایی می شوید که به شما لبخند می زنند. همه این موارد به ما ثابت می کنند که لبخند زدن یکی از بهترین روش ها برای جذاب بودن می باشد.

لبخند زدن اعتماد ایجاد می کند

بر اساس آزمایشی که در سال 2005 در دانشگاه سن دیگو، کالیفرنیا انجام شد، مشخص شد که میزان اعتماد انسان ها به افراد با لبخند زدن رابطه ای مستقیم دارد. در این آزمایش افراد باید به حرف سه نفر گوش می دادند. این سه نفر یک داستان را تعریف می کردند و شرکت کنندگان باید حدس می زدند که کدام یک از این افراد راست می گویند. در کمال تعجب 80 درصد شرکت کنندگان داستان فردی را باور کردند که لبخند بر لب داشت.

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.