مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

معرفی چند گیاه ساده برای کاهش وزن

0

برای کاهش وزن رمز خاصی وجود ندارد  فقط رژیم غذایی کم کالری و پر از میوه، سبزیجات، گیاهان، و غلات کامل در پیش بگیرید و به اندازهٔ کافی ورزش کنید. ولی شما که رسانه ها را می شناسید- همیشه دنبال چیزی تازه هستند.یکی از پزشکان در تلویزیون گفت که ترکیب شیمیایی سروتونین در مغز مسئول احساس سیری است و فعال کردن آن می تواند در کمتر خوردن مؤثر باشد. جزء کلیدی در سروتونین اسید آمینهٔ تریپتوفان است. شاید شنیده باشید که خواب آور است. تا چند سال قبل مکمل تریپتوفان در بازار فراوان بود، و بعد از این که چندین نفر در اثر خوردن مکمل های تریپتوفان آلوده بیمار شدند، اداره غذا و داروی امریکا آنها را جمع آوری کرده و فروش مکمل تریپتوفان را ممنوع کرد. ولی این اداره نمی تواند تریپتوفان مواد غذایی را جمع آوری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از گیاهانی که باعث  کاهش وزن می شوند با ما در این مطلب از سایت آسان دنت همراه باشید.

 

روش های ساده برای کاهش وزن

کاهش وزن

اگر کم خوردن و ورزش کردن نتواند برای کاهش وزن  کمکتان کند، شاید بتوانید با استفاده از گیاهان زیر اضافه وزن را کنترل کنید و به کاهش وزن روی آورید . بارهنگ یا اسفرزه مفید در کاهش وزن : بارهنگ گیاهی پربرگ، و اسفرزه دانهٔ گیاه است. دانشمندان هندی در یک تحقیق به زنان بیش از حد چاق – لااقل بیش از ۶۰ درصد اضافه وزن – پیش از هر وعدهٔ غذایی سه گرم بارهنگ دادند. گروهی که بارهنگ دریافت کرده بودن بیشتر از سایرین، که فقط مقدار غذا را کم کرده بودند، وزن کم کردند. دانشمندان روسی دریافته اند که اثر بارهنگ و اسفرزه در کاهش وزن به وجود فیبر اسفنجی (موسیلاژ) در دانه ها و وجود ترکیبات شیمیایی خاصی (پلی فنل ها) در برگهاست. ممکن است درست کردن مخلوط بارهنگ در آب برایتان عملی نباشد، ولی خوردن اسفرزه اصلاً مشکلی ندارد، چون متاموسیل و فراورده های مشابه دارای اسفرزه هستند. کافی است یک قاشق مرباخوری آن را به آبمیوه یا آب اضافه کرده و قبل از هر وعدهٔ غذایی بخورید. اگر آلرژی خاصی دارید، باید مراقب واکنش بدن به این گیاه باشید. اگر پس از خوردن آن علائم آلرژی مشاهده کردید، دیگر از آن نخورید.

 

فلفل قرمز و دیگر ادویه های تند موثر در کاهش وزن

کاهش وزن

در یک مطالعه، محققان مؤسسهٔ پلیتکنیک آکسفورد میزان سوخت و ساز پایه در رژیم غذایی استاندارد را اندازه گرفته، و بعد یک قاشق مرباخوری فلفل قرمز و یک قاشق مرباخوری خردل به هر غذا اضافه کردند. نتیجهٔ مطالعه نشان داد میزان سوخت و ساز پایه با این گیاهان تند تا ۲۵ درصد بالا رفت. گر می خواهید وزن کم کنید، خوردن ادویه های تند منافع دیگری هم دارد. این ها احساس تشنگی را تحریک می کنند، و به این ترتیب آب بیشتری می خورید. اگر به جای غذا معده را از آب بر کنید، قطعاً کالری کمتری هم وارد بدن شده و باعث کاهش وزن می شود . بنابراین، غذاهای تند و ادویه دار می توانند و زن را کمتر کنند. فقط احتیاط کنید: بسیاری از مردم ادویه های تند را به صورت سس روی خوراکی های پرچربی مثل گوشت، سوسیس، یا کالباس می ریزند. اگر این نوع سس را دوست دارید، آن را با خوراکی های کم چربی مصرف کنید.

دانه قناری را برای کاهش وزن امتحان کنید

کاهش وزن

این گیاه در میان عامهٔ مردم به لاغر کننده مشهور است. کمی از آن را به رژیم غذایی خود اضافه کرده و نتیجهٔ ان را ببینید. برخی افراد این گیاه را به صورت خام با سالاد می خورند، و عده ای بخارپز آن را دوست دارند. من شخصاً دوست دارم آن را همراه با سبزی های دیگر بخورم. اگر شما هم این روش را می پسندید، مخلوط لاغری با دانه قناری، گل قاصد، گل مغربی، گزنه (پخته و خنک شده)، بارهنگ، و خرفه درست کنید. می توانید این مخلوط را به صورت سالاد بخورید، یا آن را پخته و با کمی ادویه های  لاغری آن را چاشنی دار کنید.  گل مغربی. اگر دوست ندارید دانه های گل مغربی را در آرد نان سبوس بریزید، روزی سه بار نصف قاشق مرباخوری روغن گل مغربی بخورید. این روغن حاوی مقداری تریپتوفان است، ولی نه به اندازهٔ آرد آن و باعث کاهش وزن می شود .

 

منبع: http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.