مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

علت و علایم سوزش سردل در پزشکی

0

سوزش سردل وقتی رخ می دهد که دهانه ماهیچه ای ورودی مری به معده درست کار نکند. این دهانه ماهیچه ای یا اسفنکتر برای ورود مواد غذایی به معده باز می شود، ولی از برگشت اسید معده به درون مری جلوگیری می کند. در سوزش سردل، این اسفنکتر کاملا بسته نشده و احساس سوزش ناشی از تحریک مری با اسید معده است. . نعناع فلفلی سابقه ای طولانی در تسکین ناراحتی معده و سوزش سر دل دارد، و مطالعات هم درست بودن این درمان عامیانه را تأیید کرده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر از ناراحتی سوزش سردل و درمان آن با روش های سنتی پیشنهاد ما به شما عزبزان این است که ادامه ی مطلب از سایت آسان دنت را دنبال کنید.

 

دلایل سوزش سردل

سوزش سردل

سوزش سر دل بسیار شایع است. حدود ۳۰ درصد افراد لااقل ماهی یک بار دچار آن می شوند. رژیم غذایی و شیوه زندگی در بروز آن مؤثر است. سوزش سر دل بیشتر وقتی روی میدهد که غذا با عجله، هنگام دویدن، ایستاده، یا بدون جویدن کامل خورده شود. غذاهای سرخ کرده، چربی های اشباع شده، قند، الکل، سیگار کشیدن، و قهوه همه ایجاد سوزش سر دل می کنند. برای جلوگیری از آن، سعی کنید غذا را در آرامش بخورید. رژیم غذایی میوه، سبزیجات، و غلات کامل و پرهیز از غذاهای سرخ کرده نیز مفید است.  علاوه بر رعایت خوردن غذاهای مناسب و نیز تصحیح روش خوردن، برخی گیاهان هم می توانند به تسکین سوزش سر دل کمک کنند. ما از تعدادی از این گیاهان در متن زیر نام می بریم.

 

 سنبل ختایی و گیاهان نزدیک به آن در درمان سوزش سردل

سوزش سردل

عطر درمان گرها روغن سنبل ختایی برای درد قفسهٔ سینه و گیاه سنبل ختایی را برای سوزش سر مفید می دانند. سنبل ختایی برای رفع سوزش سردل  بزرگسالانو  قولنج و نفخ کودکان است مفید است.  جالب این که سنبل ختایی برای قلب نیز مفید است.  سنبل ختایی، هویج، کرفس، رازیانه، و سیر را در یک مخلوط کن ریخته و کمی آب و چاشنی به آن اضافه کنید. اگر به سنبل ختایی دسترسی ندارید، مهم نیست، با بقیهٔ آنها نوشیدنی را درست کنید. در واقع، نسبت آن ها اصلاً اهمیت ندارد. هر کدام را به هر مقدار دوست دارید با هم مخلوط کنید و به دلخواه خود بنوشید.

 

بابونه موثر در درمان سوزش سردل

سوزش سردل

جو و تری گرایدون، نویسندگان داروخانهٔ مردمی و بهترین داروی گرایدون ها، عقیده دارند که بابونه نخستین گیاه انتخابی برای درمان سوزش سردل و ناراحتی معده است.

 

شیرین بیان کمک کننده در درمان سوزش سردل

سوزش سردل

دکتر مایکل موری، طبیعت درمانگر و نویسندهٔ همکار در دائرهالمعارف پزشکی طبیعی، و بسیاری کتاب های علمی دیگر در زمینهٔ شفابخشی تغذیه ای و طبیعی  می گویند ریشهٔ گلیسیریزین گرفتهٔ شیرین بیان (DGL) سوزش سر دل و زخم های معده و مری را درمان می کند. تحقیقات هم نشان می دهند که شیرین بیان یک گیاه ضداسپاسم است که تولید اسید معده را کاهش داده و سوزشی سر دل را کم میکند. نکتهٔ هشدار این است که مصرف مقادیر متعادل شیرین بیان و عصاره های آن (تا حدود سه فنجان چای در روز) بی خطر است. البته، مصرف طولانی مدت یا مقدار زیاد آن باعث سردرد، خواب آلودگی، احتباس آب و نمک، دفع مقدار زیاد پتاسیم از بدن، و بالا رفتن فشار خون شود. خوردن گاه گاه یک فنجان چای شیرین بیان برای تسکین سوزش سر دل کافی است.

 

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.