مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

آشنایی با اشتباهات رایج هنگام شیشه پاک کردن در منزل

0

شیشه ها یکی از مهم ترین قسمت های خانه هستند که باید به خوبی تمیز شوند چرا که بر روی زیبایی خانه شما هم از داخل و هم از خارج تاثیر می گذراند. شیشه پاک کردن یکی از کار هایی است که معمولا به آقایان سپرده می شود. اگر خوب دقت کنید متوجه خواهید شد که همه آقایان برای انجام دادن کار های خانه از جمله تمیر کردن شیشه ها از یک نوع پروتوکل استفاده می کنند. مثلا همه آقایان برای اینکه شیشه ها را تمیر کنند از روزنامه ها استفاده می کنند. ما در این مقاله از مجله پزشکی آسان دنت قصد داریم تا شما را با اشتباهاتی رایجی که در حین شیشه پاک کردن مرتکب می شوید آشنا کنیم.

شیشه پاک کردن

بهترین زمان یک روز آفتابی است

همه ما فکر می کنیم که برای تمیز کردن خانه یا تمیز کردن پنجره ها بهترین زمان روز های آفتابی است و این در حالی است که این بدترین زمان محسوب می شود. اول از همه این نکته را باید توجه کنید که در روز های آفتابی نور خورشید باعث می شود تا همه کثیفی ها به خوبی دیده نشوند و در نتیجه شما نتوانید همه قسمت ها را تمیر کنید. ثانیا مواد شیمیایی که در شیشه پاک کن ها وجود دارند بعد از اینکه در معرض نور خورشید قرار بگیرند به سرعت تبخیر می شوند و در نتیجه شما نمی توانید به خوبی شیشه ها را تمیر کنید. بهترین روز ها برای این گونه تمیز کاری ها روز های ابری می باشد. اگر مجبور بود در روز آفتابی این کار را کنید، بهتر است از قسمت هایی که سایه دارد شروع کنید.

شیشه پاک کردن

از روزنامه برای شیشه پاک کردن استفاده می کنید

همان طور مه در مقدمه نیز گفتیم معمولا همه فکر می کنند که استفاده از روزنامه ها برای پاک کردن شیشه ها بهترین روش می باشد اما محققین نظر دیگری دارند. استفاده از روزنامه ها به دو دلیل یک ایده بد برای شیشه پاک کردن می باشد. اول این که این روزنامه ها دارای الیاف کاغذ هستند و وقتی روی قسمتی مرطوب قرار بگیرند از سطح کاغذ جدا می شوند و این بدان معنی است که استفاده از این روش باعث می شود تا شیشه کثیف تر بشود. اما دلیل دوم این است که روزنامه ها تاثیر پاک کنندگی مواد شیمایی شیشه شور را جذب می کنند و نمی گذارند شیشه ها به خوبی تمیز شوند.

استفاده از دستمال کاغذی برا پاک کردن شیشه ها

یکی دیگر از اشتباهان رایجی که معمولا افراد مرتکب می شوند استفاده از دستمال کاغذی ها می باشد. استفاده از این کار درست به بدی استفاده از روزنامه ها می باشد چرا که این دستمال ها به محض اینکه خیس بشوند پرز های خود را بر روی شیشه ها به جا می گذارند و این خود باعث کثیف شدن شیشه ها می شود. در ضمن وقتی شما دستمال های کاغذی را خیس می کنید مشاهده می کنید که بسرعت آنها مچاله می شوند. این یعنی برای تمیر کردن شیشه ها شما مجبور هستید از تعداد زیادی دستمال کاغدی استفاده کنید. بهترین وسیله برای این کار استفاده از دستمال های میکروفایبر می باشند.

پاک نکردن گرد و غبار روی شیشه

اگر قصد دارید تا شیشه های شما مانند آینه برق بزند بهتر است که قبل از اینکه آنها را با استفاده از شیشه پاک کن خیس کند، گرد و غبار موجود بر روی آنها را با استفاده از یک دستمال خشک پاک کنید. این کار باعث می شود تا شما نتیجه بهتری بگیرید چرا که شیشه شور هیچ تاثیری بر روی گرد و غبار ندارد و استفاده از آن تنها باعث می شود تا شیشه از آنچه که هست کثیف تر بشود.

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.