مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

داروخانه ی طبیعی و سبز برای درمان نفخ

0

یکی از روش های سنتی و قدیمی ما ایرانیان و بسیاری از نقاط جهان برای نفخ زدایی حبوبات بدین صورت است که دانه های خشک را در طول شب در آب خیساند و صبح روز بعد، پس از جدا کردن، آن را در آب تازه پخت. این یک راهبرد قدیمی ضد نفخ است. به علاوه،در یک روش چینی برگرفته از کتاب دکتر آلبرت لئونگ متخصصی گیاهان دارویی، به نام غذاها و گیاهان شفابخش چینی آمده است که چینی ها دانه های حبوبات را همراه با گیاه در منهٔ خزری (گندواش) در آب می خیسانند. در این مطلب از سایت آسان دنت از گیاهان و روش های سنتی برای درمان نفخ صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

نفخ و درمان نفخ

درمان نفخ
فعالیت باکتری ها نفخ بیشتر در اثر وجود کربوهیدرات های هضم نشده در روده به وجود می آید. برخی نشاسته ها به جای شکسته شدن در معده، به صورت کامل وارد روده می شوند. روده آنزیم های لازم برای هفصم دو کربوهیدرات های خاصی رافینوز و استاکیوز را تولید نمی کند؛ در نتیجه این کربوهیدرات ها در روده باقی می مانند تا باکتریهای موجود در رودهٔ بزرگ آنها را تخمیر کند که نفخ حاصل این فرایند است. میدانید چه خوراکی هایی غنی از رافینوز و استاکیوز هستند؟ بله دانه های حبوبات، مخصوصاً نخود فرنگی، سویا، و لوبیا چشم بلبلی، و لوبیا چیتی، لوبیا سیاه، و سایر حبوبات هم به اندازهٔ کافی برای تولید نفخ از این کربوهیدرات ها دارند.

اگر احساس می کنید بیش از حد معمول نفخ می کنید، ممکن است حق با شما باشد. اگر اخیراً رژیم غذایی تان را در جهت سالم تغییر داده و گوشت و چربی کمتر و کربوهیدرات بیشتر می خورید، احتمالا خوراکی های نفخ آور بیشتری وارد بدنتان می کنید. از طرف دیگر، به گفتهٔ متخصصان دستگاه گوارش، بیشتر کسانی که از نفخ زیاد شکایت دارند میزان تولید گاز در رودهٔ آنها طبیعی است. مطالعات نشان دادهاند که میانگین دفع گاز در بزرگسالان ۸ تا ۲۰ بار در طول روز است. به عبارت دیگر، خارج شدن بیش از یک بارگاز از روده ها در هر ساعت غیرعادی نیست.

 

روش های سنتی درمان نفخ

درمان نفخ
تنها به این خاطر که نفخ چیزی طبیعی است، وجود آن چندان خوشایند نیست. نمی توان از تولید نفخ جلوگیری کرد، ولی می توان با استفاده از گیاهان دارویی میزان آن را تا حد زیادی کاهش داد. در ادامه ی این مطلب ما چند نمونه از گیاهان را برای درمان نفخ و خاصیت ضد نفخشان به شما عزیزان معرفی می کنیم. گیاهان زیادی هستند که لولهٔ گوارش را آرام کرده و میزان نفخ در آن را کاهش می دهند. در اینجا فقط به چند تای آنها اشاره می شود. مفیدترین این گیاهان آن هایی هستند که مواد شیمیایی ضد نفخ، مخصوصاً کافور، اوژنول، منتول، و تیمول، دارند. این ترکیبات مخصوصاً در میخک، پونهٔ دمبرگ دار، زیرهٔ سیاه اروپایی، شوید، رازیانه، هورس بام، نعناع فلفلی، مریمگلی، و آویشن زیاد است.

به علاوه، بیشتر این گیاهان خانوادهٔ نعناع و هویج ضد نفخ های بسیار خوبی هستند، از جمله دانهٔ انیسون، ریحان، برگاموت، بابونه، دارچین، گشنیز، سیر زنجبیلی، زوفا، أرس، اسطو خودوس، لیمو شیرین، مرزنگوش، پیاز، اکلیل کوهی، مرزه، و ترخون. این گیاهان را همراه با غذاهای نفخ آور، مخصوصاً حبوبات، مصرف کنید. همچنین می توانید از چای مخصوصی ضد نفخ ، که با بابونه، زیرهٔ سیاه اروپایی، شوید، رازیانه، بادرنجبویه، و نعناع فلفلی درست کرده و با شیرین بیان آن را شیرین می کنید کمک بگیرید.

 

دفع گاز و درمان نفخ 

درمان نفخ
غیر از خوردن داروهای گیاهی، با روش های طبیعی دیگری هم می توان از شر نفخ خلاص شد. یکی از راه ها نخوردن حبوبات است، ولی این را توصیه نمی شود. حبوبات غنی از پروتئین های بسیار مفید، فیبر، و مواد مغذی هستند. یا این که ترکیباتی حاوی آنزیم هایی برای هضم کربوهیدرات های نفخ اور رافینوز و استاکیوز، که بدن آنها را نمیسازد، از داروخانه ها و مراکز فروش مواد غذایی تهیه کنید. تحقیقات نشان داده است این روش هم مؤثر است
خوردن آهستهٔ غذا هم مؤثر است. غذا را کاملاً بجوید و آن را تا حد امکان در ارامش بخورید. اگر سریع غذا بخورید و لقمه ها را پایین بدهید، لقمه های نجویده  ببلعید، ممکن است هضم نشده وارد روده شوند.

عدم تحمل لاکتوز هم یکی دیگر از علل نفخ است. یکی دو هفته لبنیات را کنار بگذارید و ببینید نفخ و ناراحتی معده برطرف می شود یا نه. اگر چنین شد، احتمالا جزو افرادی هستید که نمی توانند قند شیر (لاکتوز) را هضم کنند. در این صورت دو راه پیش روی شماست: یا دیگر لبنیات نخورید (گرچه ماست اشکالی ندارد) یا فراورده های دارویی حاوی انزیم هسضم کنندهٔ لاکتوز را با آن همراه کنید. برخی افراد وقتی غذاهای شیرین شده با سوربیتول می خورند دچار نفخ می شوند. برچسب روی غذاهای آماده را به دقت بخوانید و مدتی سوربیتول را از غذاهای خود حذف کنید. اگر نفخ شما کمتر شد دیگر نباید از این شیرین کندهٔ مصنوعی بخورید.

 

منبع: http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.