مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

آشنایی با مهم ترین علائم افسردگی شغلی

0

مسلما همه از شغل خود راضی نیستند و افرادی زیادی وجود دارند که به دلیل به دست آوردن درامد دست به کار هایی می زنند که هیچ علاقه ای به آنها ندارند. معمولا چنین افرادی سر کار رفتن را درست مانند زندان رفتن می بینند چرا که هر دقیقه از زمانی که سر کار هستند به مانند یک سال می گذرد. گاهی اوقات فشار روحی چنان زیاد می شود که همچین افرادی دچار به افسردگی شغلی می شوند. اگر شما هم از شغل خود راضی نیستید و از روی اجبار آن را انجام می دهید بهتر است تا با علائم افسردگی شغلی آشنا شوید. ما در این مقاله از مجله پزشکی آسان دنت قصد داریم تا شما را به مهم ترین علائم افسردگی شغلی آشنا کنیم.

علائم افسردگی شغلی

علائم افسردگی شغلی

احساس خستگی

اصلا مهم نیست که شما سر کار چه می کنید، از نوشتن چند خط نامه تا بلند کردن پاکت های 50 کیلویی سیمان، اگر شما از کار خود راضی نباشید، از انجام دادنش احساس خستگی می کنید. وقتی افسردگی شغلی به سراغ شما بیاید حتی راحت ترین کار ها هم برای شما خسته کننده می شود. معمولا چنین افرادی صبح ها وقتی از خواب بیدار می شوند احساس کسالت می کنند حتی اگر شب به میران کافی استراحت کرده باشند. معمولا افرادی که به افسردگی شغلی دچار شده اند سعی می کنند کسالت خود را با خوردن کافئین جبران کنند.

بی انگیزه بودن

یکی از مهم ترین علائم افسردگی شغلی بی انگیزه بودن می باشد. انگیزه مهم ترین چیز در اشغال محسوب می شود. انگیزه داشتن است که باعث می شود ما یک کار را به نحو احسنت انجام دهیم. انگیزه باعث می شود تا ما همیشه پر انرژی باشیم و احساس کسالت و خستگی به ندرت در ما ایجاد شود. افرادی که به افسردگی شغلی دچار شده اند دیگر انگیزه ای برای انجام دادن کار های خود ندارند و تنها به دلیل ترس از اخراج شدن و یا نیاز به پول است که کار خود را به پایان می رسانند.

افکار منفی

وقتی شما از کار خود راضی نباشید و تنها از روی اجبار دست به انجامش بزنید نا خوداگاه همه چیز برای شما تلخ می شود. حتی اگر همیشه یک فرد مثبت اندیش بوده باشید، فشار زیاد نارضایتی از کار باعث می شود تا دیده منفی به همه چیز داشته باشید. شما حداقل 8 ساعت را در سر کار خود می گذارید و اگر این 8 ساعت برای شما جوی منفی ایجاد کند، ناخوداگاه تمام قسمت های دیگر زندگی شما نیز منفی می شود.

کار‌هایتان را همراه خود به خانه می‌برید

از دیگر نشانه های علائم افسردگی می توان به انجام دادن کار ها در خانه اشاره کرد. این بدان معنی است که فضای کار به حدی برای شما غیر قابل تحمل است که مجبور می شود برای تکمیل کردن کار های خود بخشی را به منزل منتقل کنید. اگر شما هم همیشه قسمتی از کار ها را به منزل منتقل می کنید و نمی توانید بین کار و خانواده ارتباط برقرار کنید، دچار افسردگی شغلی شده اید و بهتر هر چه سریع تر با یک روان شناس در این مورد مشورت کنید.

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.