مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

هپاتیت و روش های طبیعی درمان آن

0

علت شایع بیماریهای کبد الکل است، که باعث سیروز می شود. تخمین زده می شود الکل حدود ده میلیون امریکایی را به بیماریهای کبد مبتلا کرده است، که باعث ۲۰۰٫۰۰۰ مرگ در هر سال می شود. بیماری های الکلی کبد چهارمین علت اصلی مرگ در مردان ۲۵ تا ۶۴ ساله است. بعد از الکل، بیماری هپاتیت دومین بیماری شایع  از بیماریهای کبد است.کبد عضو بسیار مهمی در بدن ما انسانها می باشد که متاسفانه در صورت بیماری و از کارافتادگی راه حلی برای سلامت دوباره آن وجود ندارد. بهترین راه پیشگیری از بیماریهای کبدو بیماری هپاتیت است. در متن زیر از سایت آسان دنت برای شما عزیزان از روش های سنتی و طبیعی درمان و پیشگیری از بیماری هپاتیت و خوراکی های مفید کبد صحبت می کنیم.

 

هپاتیت و بیماریهای کبد

هپاتیت

بیماری هپاتیت یعنی التهاب کبد، که چند نوع دارد. هپاتیت حاد (که بالاخره خوب می شود) یا هپاتیت های مزمن (که ممکن است مدت طولانی ادامه یابد). این بیماری می تواند ناشی از ویروس باشد؛ انواع آن عبارتند از نوع های A، D ، C ،B و E و مطمئناً انواع دیگری هم به این ها افزوده می شود. این بیماری می تواند در اثر الکل، داروها، یا تماس بیش از حد با مواد شیمیایی مثل بخار مواد شستشو دهنده هایی مثل تترا کلراید ها به وجود آید. هر سال فقط در امریکا بیش از ۳۰۰٫۰۰۰ مورد انواع این بیماری دیده می شود. نوع  B مخصوصاً شایع تر است. این نوع بیماری همانند بیماری ایدز، از طریق تماس جنسی و تماسی خونی منتقل می گردد. هر ساله در امریکا حدود ۵۰۰۰ نفر از نوع B می میرند، و اگر از آن نجات پیدا کنند، در معرض خطر ابتلا به سرطان کبد در سال های بعد قرار می گیرند. خوشبختانه، امروزه واکسن نوع B درست شده است. ولی هنوز واکسنی برای انواع دیگر این بیماری نداریم.

 

داروخانهٔ سبز برای هپاتیت

هپاتیت

چون پزشکی معمولی غیر از استراحت چیز زیادی برای توصیه به بیماران مبتلا به این بیماری ندارد، برخی از گیاه درمانگرها فکر می کنند بهتر است بیشتر در فکر گیاهان دارویی و مطالعه دربارهٔ آنها باشی پزشکان می توانند از خار مریم و بسیاری گیاهان دیگر در درمان این بیماری کمک بگیرند. هویج : دانشمندان هندی کشف کرده اند که هویج، لااقل در حیوانات آزمایشگاه حفاظت زیادی از کبد به عمل می آورد. در آزمایشگاه، وقتی سلول های کبدی با مواد شیمیار مورد تهاجم قرار گرفتند، که همتای آسیب کبدی در اثر آلاینده های شیمیایی است، حیوانات به کمک عصارهٔ هویج بهبود پیدا کردند. این عصاره فعالیت چندین انزیم را در بدن افزایش دادند که سم زدایی از کبد و سایر اندام ها را تسریع می کنند.

 

گل قاصد موثر در بیماری هپاتیت

هپاتیت

به گفتهٔ دکتردانیل ماوری، داروشناسی گیاهی و نویسندهٔ کتاب های ارزش گذاری علمی داروهای گیاهی و درمانهای تقویتی گیاهی، «ریشهٔ گل قاصد در رأس خوراکی های مفید برای هپاتیت است.» برگ های گل قاصد مدر هستند، یعنی به خروج آب اضافی از بدن کمک می کنند. و قرن هاست ریشهٔ آن برای درمان یرقان مصرف میشود. یرقان زرد شدن پوست در نتیجهٔ کارکرد نادرست کبد است. گیاه درمانگرها مصرف برگ ها و گل های این گیاه را توصیه می کنند. گل ها غنی از لسیتین هستند، که مفید بودن آن در بیماری های مختلف کبدی به اثبات رسیله است. پزشکان چینی این گیاه علفی را برای درمان گرفتاری های مختلف تجویز می کردند. چون گل قاصد یک گیاه خوراکی است، پیشنهاد می شود برگ های آن را همانند اسفناج بخارپز کرده و مقدار زیادی از آن بخورید. اگر مزهٔ تلخ آن ناراحتتان می کند، کپسول و تنتور آن در فروشگاه های گیاهان دارویی موجود است. فقط دستورات روی بسته بندی را رعایت کنید.

 

 بادام هندی مفید در بیماری هپاتیت

هپاتیت

در چندین مطالعه بر روی حیوانات آزمایشگاهی نشان داده شد که این دانه از آسیب های جدی به کبد جلوگیری می کند. متأسفانه بادام هندی مانند سایر انواع بادام فراوان نیست، ولی امیدوارم روزی این هم زیاد و ارزان شود. این گیاه را می توانید در حیاط خانه بکارید، یا کپسول ان را بخرید.استفاده از تعدادی از این دانه در طول روز برای کبد مفید می باشد.

 

منبع: http://www.asandent.com

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.