مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

تاثیر مسواک خشک زدن بیشتر است یا مسواک مرطوب؟

0

خیلی از افراد روزانه میپرسند که تاثیر مسواک خشک زدن بیشتر است یا مسواک مرطوب که در سایت دندانپزشکی آسان دنت به این سوال بسیار مهم پاسخ داده ایم که در زیر میتوانید جواب سوال خود را در زیر بگیرید.

تاثیر مسواک خشک زدن

تاثیر مسواک خشک زدن بیشتر است یا مسواک مرطوب؟
تاثیر مسواک خشک زدن

بسیاری از افراد می پرسند که برای مسواک زدن ، مسواک را مرطوب کنیم یا همان طور خشک استفاده کنیم ؟ اصلا چه تفاوتی بین این دو وجود دارد؟

به گزارش سلامتیران، فرزانه آقاحسینی، دندانپزشک گفت: مسواک هنگام استفاده باید کاملاً خشک باشد زیرا رطوبت موجب کاهش کارایی مسواک در برداشتن پلاک‌های میکروبی دندان می‌شود.وی در خصوص قراردادن تاثیر مسواک خشک زدن بیشتر است یا مسواک مرطوب؟ در فضای سرویس‌های بهداشتی و احتمال آلودگی آن اظهار داشت:

 

در این زمینه کار تحقیقاتی انجام نشده است اما به طور کلی این موضوع مانند قراردادن مسواک‌های اعضای مختلف خانواده در داخل یک لیوان می‌تواند ارتباط آلودگی میکروبی را برقرار کند و هر چه این مسئله کمتر باشد شانس تمیز ماندن مسواک بیشتر است

مسواک خشک زدن چه تاثیری دارد؟

.این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: دهان محیط استریل نیست و سیستم دفاعی دارد که می‌تواند به کمک آن از عفونت‌های مختلف جلوگیری کند اما باید در نظر داشت ما به کمک مسواک زدن فقط پلاکی که حاوی مقدار زیادی میکروب است را از دندان جدا می‌کنیم اما مسواک نمی‌تواند محیط دهان را استریل کند.

 

تاثیر مسواک خشک زدن بیشتر است یا مسواک مرطوب؟
تاثیر مسواک خشک زدن

شاید استفاده از دهان‌شویه مقداری محیط دهان را استریل کند.وی با بیان اینکه در بحث مسواک زدن مهمترین موضوع، روش و زمان مسواک‌زدن و نوع مسواک است، تصریح کرد: به هیچ وجه موافق درپوشی که در روی مسواک قرار می‌دهند نیستیم و این چرا که باید تاثیر مسواک خشک می‌تواند پلاک میکروبی را بردارد.

 

آقا حسینی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه مسواک ‌زدن یک عمل مکانیکی است وقتی درپوش روی آن قرار گیرد رطوبت در آن حفظ می‌شود و سپس برس‌های مرطوب مسواک نمی‌تواند پلاک میکروبی را از دندان جدا کند.

 

لذا اصل برداشتی پلاک میکروبی با تاثیر مسواک مرطوب زیر سؤال می‌رود. همچنین خیس‌کردن مسواک قبل از استفاده از آن اشتباه است و مسواک به هنگام استفاده باید خشک خشک باشد.

 

منبع : http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.