مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

مهم ترین فواید خردل زرد بر روی سلامتی

0

یکی از بهترین چاشنی ها که از آن در در فست فود ها استفاده می شود، خردل زرد است. اما تنها استفاده خردل زرد در آشپزخانه ها و پخت و پز نمی باشد. از فواید خردل می توان برای درمان بعضی از بیماری ها استفاده کرد. در خردل زرد مواد معدنی چون پتاسیم، فسفر، کلسیم و منیزیم وجود دارد که می توانند بر روی سلامت بسیار تاثیر گذار باشند. در ادامه این مطلب با مهم ترین فواید خردل زرد آشنا خواهید شد.

فواید خردل زرد

جلوگیری از حمله های آسم

اگر در خانه بیماری دارید که به آسم مبتلا است، حتما خردل زرد نگه داری کنید. اگر در هنگام حملات  آسم نتوانستید اسپری آسم وی را پیدا کنید می توانید از خردل زرد استفاده کنید.  روغن دانه های این ماده غذایی می تواند راه های تنفسی را باز کند و به ریه در نفس کشیدن کمک کند. برای کاهش حملات آسم می تواند چند قاشق روغن خردل را با کمی کافور مخلوط کنید و سپس آن ها را گرم کنید. بعد از اینکه این مخلوط سرد شد آن را بر روی قفسه سینه و بالای کمر ماساژ بدهید. انجام دادن این کار در هر روز باعث می شود تا در بلند مدت حملات آسمی به پایین تر حد خود برسند.

کمک به سلامت قلب

خردل زرد یکی از بهترین مواد برای سلامت قلب می باشد. این ماده سرشار از چربی‌های تک غیر اشباع و چند غیر اشباع می باشد. این بدان معنا است که مصرف خردل می تواند کلسترول بد بدن یعنی LDL را پایین ببرد و از طرفی باعث افزایش کلسترول HDL شود. این عمل تا 50 درصد احتمال ابتلا به بیمار یهای قلبی عروقی را کاهش می دهد. مواد موجود در خردل می توانند با بایل اسید در سیستم گوارش ترکیب شوند و در نتیجه به دفع مواد سمی از طریق کبد کمک کنند.

درمان ریفلاکس معده

ریفلاکس معده یا ترش کردن زمانی اتفاق می افتد که اسید معده به مری بریزد و باعث سوختگی و سوزش دیواره های مری شود. استفاده از خردل زرد یکی از بهترین دارو های خانگی برای کاهش درد های ریفلاکس و حتی درمانش می باشد. از فواید خردل زرد می توان به بازی بودنش اشاره کرد. این دلیل باعث می شود تا سطح ph اسید معده پایین تر بیاید و در نتیجه تاثیر کمتری بر روی اعضای داخلی مری بگذارد. بدین منظور صبح ها قبل از اینکه غذا بخورید یک قاشق روغن خردل زرد را در آب حل کرده و بخورید.

فواید خردل زرد

رفع گرفتگی های عضله

شاید باورش سخت باشد ولی یکی از مهم ترین فواید خردل زرد از بین بردن گرفتگی های عضلانی یا اسپاسم ها می باشد. وقتی شما خردل را در دهان خود قرار می دهید باعث تحریک عصب های دهان می شود و تحریک این اعصاب می تواند گرفتگی عضله ها را برطرف کند. مهم نیست که این گرفتگی ها در کمر شما بوجود امده اند یا در کف پا هستند، تحریک اعصاب دهان می تواند باعث بهبود شما شود. همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم خردل دارای پتاسیم و کلسیم می باشد. این دو ماده می توانند به سلامت استخوان ها و مفاصل کمک کنند.

درمان سرما خوردگی و سرفه

خردل زرد به دلیل منیزیم و آهنی می تواند سیستم دفاعی بدن شما را تقویت کند و در نتیجه شما در برابر ویروس های آنفولانزا مقاوم تر خواهید بود. همچنین روغن خردل یک ماده خلط آور است که می تواند سرفه های مزمن شما را نیز درمان کند. برای استفاده بهتر از خردل بهتر است تا چند حبه سیر را داخل روغن خردل بجوشانید و بگذارید خنک شود. سپس از آن روغن برای ماساژ سینه، کمر و کف دست و پا استفاده کنید.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.