مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درمان پرکاری تیروئید با گیاهان ساده

0

پرکاری تیروئید به بیماریی گفته می شود که منشا آن غده ی تیروئید و علت آن هم ترشح بیش از حد مجاز هورمون های T4 , T3 می باشد. معمولا علایم این بیماری با کاهش وزن و تپش تند قلب و تعریق زیاد و لرزش و بی قراری خود را نمایان می کند. هدف اصلی از درمان پرکاری تیروئید تعادل سازی در سطح هورمون ها می باشد که معمولا پزشکان داروهایی بدین منظور تجویز کرده اما ما سعی بر این داریم در این مطلب برای شما عزیزان از گیاهان مفید در درمان پرکاری تیروئید صحبت کنیم.

داروخانهٔ سبز برای درمان پرکاری تیروئید

درمان پرکاری تیروئید

به گزارش آسان دنت: اگر علائم بیماری گریوز یا پرکاری تیروئید دارید، هر چه زودتر به پزشک مراجعه کرده و داروهای تجویزی او را مصرف کنید. سعی نکنید خودتان بیماری را درمان کنید. ولی در کنار رعایت دستورات پزشک، و با اجازهٔ او، می توانید از گیاهان زیر کمک بگیرید. گیاه پای گرگ: این گیاه سابقه ای در درمان بیماریهای تیروئید در میان عوام دارد و تحقیقات جیدید هم این ادعا را تایید کرد است. این گیاه از سوخت و ساز هورمون ید در بدن جلوگیری کرده و میزان هورمون غدد تیروئید را در بدن کاهش می دهد. عصاره ی برگ های گیاه پای گرگ موثر تر از عصارهٔ ریشهٔ آن است. مصرف فراوردهٔ خوراکی آن به صورت تنتور توصیه می شود تا چای، در یک مطالعه بر روی حیوانات آزمایشگاهی، مصرف تنتور پای گرگ به کاهش چشمگیر هورمونهای تیروئید منجر گردید.

پای گرگ در اروپا برای درمان مراحل اولیهٔ بیماری گریوز مصرف گسترده ای دارد و این با بادرنجبویه همراه می شود. البته، باید باز هم یادآوری کنم پای گرگ و سایر گیاه داروها برای بیماری گریوز اثرات بسیار خفیف دارند و فقط در مراحل اولیه بیماری، آن هم همراه با مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک، می توانند مؤثر باشند.

 

تاثیر بادرنجبویه و نعناع چمنی در درمان پرکاری تیروئید

درمان پرکاری تیروئید

در اروپا، بادرنجبویه اغلب همراه با فراسیون در ددرمان پرکاری تیروئید مصرف می شود. مطالعات نشان داده اند که یک بار تزریق بادرنجبویه باعث پایین آمدن سطح TSH در خون و هیپوفیز شد. معلوم نیست مصرف خوراکی آن هم همین تأثیر را داشته باشد ولی این کار ارزش امتحان کردن را دارد. نعناع چمنی:  یک وعده ۱۲۰ گرمی برگ های نعناع چمنی همراه با غده های فراسیون، و کمی ریحان، مرزن گوش، اکلیل کوهی، و پونهٔ سنبله ای به اندازهٔ کافی ترکیب اسید ژزمارینیک دارد، که تولید هورمون تیروئید را کم کند.

 

گیاه کلپ و شاه پسند موثر در درمان پرکاری تیروئید

درمان پرکاری تیروئید

دکتر دانیل ماوری داروشناس گیاهی و نویسندهٔ کتابهای ارزش گذاری علمی داروهای گیاهی و درمانهای تقویتی گیاهی، می گوید در میان ژاپنی هایی که کلپ زیاد می خورند بیماری تیروئید نادر است، ولی در میان آن هایی که زندگی غربی پیشه کرده و کلپ نمی خورند، بیماری های تیروئید رو به افزایش است. می توانید گرد کلپ را تهیه کرده و به عنوان چاشنی روی غذا بپاشید. شاه پسند: به نظر می رسد گیاه شاه پسند خواص شبیه به نعناع چمنی داشته باشد. عصارهٔ آن تولید هورمون تیروئید را سرکوب کرده و بر سطح TSH بدن تأثیر می گذارد.

 

برای درمان پرکاری تیروئید بروکلی و ترب را امتحان کنید

درمان پرکاری تیروئید

جورج بوش از بروکولی بدش می آمد. بیزاری از این سبزی فوق العاده او را محروم از چیزی کرد که به بروز بیماری گریوز منجر شده است. بروکولی حاوی موادی طبیعی به نام ایزوتیوسیانات هاست که تیروئید را از تولید بیش از حد هورمون منع می کند. وقتی بیماری جورج بوش تشخیص داده شد، چند کارشناس پزشکی جایگزین او را به خوردن بروکولی تشویق کردند. حتی یکی از آنها کتابی نوشت که عنوان آن چنین بود: چرا جورج باید بروکولی بخورد!

به گفتهٔ دکتر جان هاینرمن انسانشناس پزشکی و نویسندهٔ دائره المعارف میوه ها است و گامان، همهٔ سبزیجات تیرهٔ چلیپاییان به طور طبیعی و خفیف تولید هورمونهای تیروئید را سرکوب می کنند، ولی ترب بهتر از همه این کار را می کند. سبزیجات این تیره عبارتند از بروکولی، کلم فندقی، کلم، گل کلم، کلم پیچ، خردل سبز، ترب، و شلغم. در روسیه ترب را به همین منظور می خورند.

 

منبع: http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.