مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

آشنایی با مهم ترین خواص پنیر بر روی سلامتی

0

پنیر در جایگاه دومین ماده لبنی پر مصرف در سرتاسر دنیا وجود دارد و تنها شیر است که از این ماده بیشتر مصرف می شود. پنیر به خاطر طعم و جنس مطبوعش همواره در وعده های غذایی وجود دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. در دنیا چیزی در حدود 500 هزاز نوع پنیر وجود دارد که قیمت بعضی از آنها به چند ده هزار دلار نیز می رسد. خواص پنیر باعث شده است تا این ماده غذایی در جدول ارزشمند ترین خوراکی ها قرار بگیرد. استفاده از پنیر می تواند سلامت شما را تا حد زیادی تضمین کند.

خواص پنیر

جلوگیری از پوکی استخوان

پوکی استخوان بیماری است که بیشتر در افراد کهن سال، زنان یائسه و کودکانی که سو هاضمه دارند دیده می شود و دلیلش هم کمبود کلسیم است. کمبود کلسیم باعث می شد تا تراکم سلول های استخوانی کاهش پیدا کند و در نتیجه استخوان استقامت خود را از دست بدهید. یکی از مهم ترین خواص پنیر داشتن مقدار زیادی کلسیم است که می تواند جلوی این بیماری را بگیرد. دانشمندان اعتقاد دارند کسانی که در رژیم غذایی خود روزانه 100 گرم پنیر مصرف می کنند، 50 درصد کمتر احتمال دارد که به پوکی استخوان دچار شوند.

سلامت دندان ها

همان طور که در بالا نیز اشاره شد پنیر دارای مقادیر بسیار زیادی از کلسیم می باشد. مهم ترین ماده برای حفظ سلامت دندان ها کلسیم است و به همین دلیل مصرف پنیر می تواند کمک زیادی به حفظ سلامت دندان های شما بکند. از آن مهم تر در پنیر مقدار بسیار کمی لاکتوز وجود دارد. لاکتوز یکی از قند ها می باشد که می تواند سلامت دندان را به خطر بیندازد. یکی از مزیت های پنیر نسبت به شیر داشتن لاکتوز کمتر است. اگر دوست دارید که دندان های سالم داشته باشید به شما توصیه می کنیم حتما در هفته 4 بار از پنیر در وعده های غذایی خود استفاده کنید.

کمک به افزایش وزن

یکی از بهترین راه ها برای افزایش وزن استفاده از خواص پنیر می باشد. همان طور که می دانید پنیر سرشار از پروتئین، ویتامین، کلسیم و مواد معدنی می باشد. شما برای تقویت عضله های خون نیاز به پروتئین، برای استحکام استخوان های خود نیاز به کلسیم، برای افزایش فرایند متابولسیم نیاز به ویتامین و برای داشتن انرژی کافی نیاز به مواد معدنی دارید. تمام این موارد به اندازه کافی در پنیر وجود دارد و همین امر باعث می شود تا پنیر به یکی از با ارزش ترین مواد خوراکی تبدیل بشود.

خواص پنیر

جلوگیری از فشار خون بالا

استفاده از پنیر به منظور جلوگیری از فشار خون تا حد زیادی به نحوه استفاده شما از آن بر می گردد. دو ماده سدیم و کلسترول، خط قرمز برای فشار خون محسوب می شوند. میزان کلسترول موجود در پنیر ها به شیری که از آن پنیر درست شده است بستگی دارد. اگر از شیر های پرچرب استفاده شده باشد به احتمال زیاد دارای کلسترول بالایی می باشد و مضر است. میزان سدیم موجود در پنیر ها هم امری کاملا اختیاری است و هر کسی می تواند به میل خود به پنیر نمک اضافه کند. اگر قصد دارید از پنیر برای جلوگیری از فشار خون استفاده کنید بهتر است که خودتان آن را درست کنید. بدین منظور حتما از شیر های کم چرب استفاده کنید تا کلسترول پنیر تا حد زیادی کاهش پیدا کند. بعد از انجام فرایند های اولیه نیز هیچ گونه نمکی به پنیر اضافه نکنید. پنیر های کم کلسترول و بدون سدیم می توانند باعث کاهش هموسیستئین شوند. این ماده یکی از مهم ترین دلایل ابتلا به بیماری های قلبی می باشد. یک ماده‌ی دیگر در پنیر که می‌تواند به افراد دارای فشار خون بالا کمک کند، محتوای ویتامین B آن است.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.