مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

تقویت مغز با استفاده از تمرینات جالب و عجیب

0

هر چقدر همه از شاگرد اول ها بد بگویند و آنها را سر کوفت بزنند ولی ته دلشان می خواهند جای انها باشند. در واقع همه دوست دارند که باهوش باشند و از هوش خود نهایت استفاده را ببرند. ولی آیا تمرینی برای تقویت مغز وجود دارد؟ می توان با انجام دادن کاری خود را باهوش تر کنیم؟ خوشبختانه جواب بله است. مغز نیر مانند دیگر اعصای بدن می باشد این یعنی برای قوی شدنش نیز باید درست مانند دیگر اعضا عمل کنیم. وقتی شما می خواهید بازو های خود را قوی کنید، دمبل می زنید تا به بازو ها فشار بیاید و قوی تر شود. برای تقویت مغز نیز باید به آن فشار آورد. نکته مهمی که باید به آن دقت کنیم این است که دمبل های مناسب مغز را شناسایی کنیم.

تقویت مغز

با دست مخالف غذا بخورید

وقتی ما داریم از قسمت سمت راست بدن خود استفاده می کنیم، نیمکره سمت چپ مغزمان درگیر می شود و وقتی از قسمت راست استفاده کنیم، نمیکره سمت راست روشن می شود. اگر شما همیشه با دست راست غذا می خورید این بدان معنی است که در بیشتر موارد از نیمی از مغز خود استفاده نمی کنید، استفاده از دست مخالف برای غذا خوردن مثلا دست راست باعث می شود تا نمیکره سمت چپ مغز شما که تا به حال موقع غذا خوردن فعالیت نداشته است، شروع به کار کند.

اشیا را وارونه کنید

وقتی شما به اشیا به طور معمولی نگاه می کنید، سمت چپ مغزتان به سرعت آنها را شناسایی می کند و سریعا به چیز های دیگر معطوف می شود. حال اگر همان اشیایی که همیشه به صورت معمولی می دید را بر عکس کنید، باعث می شوید تا مغز شما بیشتر خود را بکار بیندازد و این فعالیت بیشتر دقیقا همان دمبلی است که در ابتدا در موردش بحث کردیم. وقتی شیئی به‌طور وارونه قرار بگیرد، شبکه‌ی مغز شما درگیر شده و سعی می‌کند شکل، رنگ و روابطی را که در این تصویر پازل‌مانند وجود دارد، تفسیر کند. بهتر است بدین منظور قاب های عکس و ساعت های دیواری را وارونه کنید.

استفاده از بازی های ده و بیست سوالی

وقتی شما در حال بازی کردن 20 سوالی هستید با تمام قدرت به مغز فشار می آورید تا بتواند خاطرات را به یاد بیاورد. این فشار باعث می شود فعالیت سلول های مغزی و اعصاب افزایش پیدا کند و در نتیجه منجر به تقویت مغز شود. همه شما با بازی بیست سوالی آشنا هستید ولی بازی ده سوالی احتمالا برای شما جدید است. در این بازی به شما یک وسیله داده می شود و شما باید 10 کارکرد دیگر برای آن بگویید. به عنوان مثل دمپایی: مگس کش، راکت، باد بزن، سلاح، میکرفن، ترومپت، چوب بیسبال، بیلچه، چوب گلف و باتوم.

تقویت مغز

انجام دادن یه پروژه هنری گروهی

قشر خارجی مخچه یکی از مهم ترین قسمت های مغز است که معمولا از آن کمتر استفاده می شود. این قسمت مسئول کار های هنری می باشد. انجام داندن کار هایی که به هنر مربوط می شوند یکی از عواملی است که می تواند باعث تقویت مغز شود. وقتی به کارهای هنری بپردازید، قسمت‌هایی از مغزتان را درگیر کرده‌اید که به فرم‌ها و رنگ‌ها و بافت‌ها علاقه‌مند است. به عنوان مثال سعی کنید درگروه هر کسی بر روی یک برگه خشم را نقاشی کند.

انجام بازی های کامیپوتری

بازی های کامپیوتری نیز از جمله مواردی هستند که می توانند باعث تقویت مغز شوند و هوش شما را بیشتر کنند. این بازی ها می توانند هم باعث فعالیت نمیکره سمت راست و هم نمیکره سمت چپ شوند. استفاده از دو طرف مغز در آن واحد کاری است که شاید کمتر افرادی در دنیا قادر به انجام دادنش باشند. وقتی شما از دو طرف مغز خود استفاده کنید، بدان معنا است که توانایی ذهنی شما دو برابر می شود.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.