مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

معرفی بهترین مواد غذایی برای جلوگیری از سرطان

0

متاسفانه یکی از خطرناک ترین بیماری هایی که بشریت را تهدید می کند سرطان است. بر اساس گزارش منتشر شده تنها در سال 2012 ، 8.2 میلیون نفر به دلیل ابتلا به سرطان جان خود را از دست داده اند. سرطان بیماری است که در آن رشد سلول های بدن از حالت عادی خارج می شوند و به سرعت و بدون توقف به رشد خود ادامه می دهند. به این توده های سلولی تومور گفته می شود. پخش شدن این تومور ها در بدن نهایتا می تواند باعث مرگ شود. هنوز درمان قطعی برای سرطان کشف نشده است و به همین دلیل جلوگیری از سرطان از اهمیت بالایی برخوردار است.

جلوگیری از سرطان

گوجه فرنگی

تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که گوجه فرنگی یکی از بهترین مواد برای جلوگیری از سرطان پروستات در مردان می باشد. در گوجه فرنگی میزان زیادی از آنتی اکسیدانی به اسم لیکوپن وجود دارد که می تواند احتمال ابتلا به سرطان را تا مقدار زیادی کاهش دهد. بر اساس آزمایشاتی که در سال 2015 بر روی موش ها انجام گرفته است دانشمندان معتقدند که مصرف روزانه یک عدد گوجه فرنگی خطر ابتلا به سرطان پروستات را در مردان تا 50 درصد کاهش می دهد.

چای سبز

در کنفراس همفکری بیماری های خاص که در مکزیکوسیتی، مکزیک انجام شد، دانشمندان نام 50 غذا را که می توان برای جلوگیری از ابتلا به سرطان مصرف کرد را منتشر کردند. چای سبز یکی از این مواد است که به دلیل داشتن آنتی اکسیدانی به اسم کاتچین می تواند از به وجود آمدن سرطان های مختلفی جلوگیری کند. کاتچین می تواند باعث حفاظت سلول ها در مقابل رادیکال های آراد شود و حتی تومور را نیز کوچک بکند. چای سبز نسبت به چای سیاه از میزان بیشتری کاتچین برخوردار است و به همین دلیل بهتر است ان را در رژیم های خود وارد کنید.

خانواده توت ها

توت ها در میان بهترین مواد برای جلوگیری از ابتلا به عنوان سرطان ها می باشند. این خوردنی های خوشمزه به دلیل داشتن میزان زیادی آنتی اکسیدان می توانند سلامت بدن شما را تضمین کنند. این آنتی اکسیدان ها جلوی اکسیده شدن سلول های سالم بدن و تبدیل آنها به سلول های سرطانی را می گیرد. تحقیقاتی که در سال 2005 انجام شده است نشان می دهد که مهم ترین عامل برای تبدیل سلول ها به بافت های سرطانی رادیکال های آزاد می باشند.

سیر

رایج ترین نوع سرطان در سال های اخیر، سرطان های دستگاه گوارشی مانند: معده، مری، و روده بزرگ هستند. مصرف سیر یکی از بهترین منایع برای جلوگیری از سرطان های گوارشی می باشد. مصرف روزانه یک حبه قند می تواند به شما کمک کند تا سد های دفاعی خود را در مقابل رادیکال های آزاد مستحکم کنید.

جلوگیری از سرطان

سبزیجات

90 درصد سبزی ها دارای آنتی اکسیدان ها و خواص ضد سرطانی هستند که می توانند به بدن شما در مقابله با رادیکال های آزاد کمک کنند. در میان این سبزی ها می توان به کلم، کاهو، ریحان و … اشاره کرد. مصرف این سبزیجات همچنین رشد تومورها و گسترش سرطان را متوقف می کند.

غلات سبوس دار

از سال 1995 تعداد افرادی که در آمریکا به سرطان مبتلا می شوند کاهش پیدا کرده است و دلیلش هم مصرف سریال های سبوس دار در وعده های صبحانه می باشد. وزارت بهداشت آمریکا از سال 1995 تمام شرکت های تولید سریال را وادار کرد که در محصولات خود از سبوس استفاده کنند. در سبوس مواد ضد سرطانی زیادی مانند آنتی اکسیدان و فیبر وجود دارد که می تواند باعث جلوگیری از سرطان شود.

 

منبع: www.asandent.com

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.