مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

افزایش تمایل جنسی با گیاهان ساده

0

سرد مزاجی یا عدم تمایل جنسی زنان مشکلی است که بسیاری از بانوان با آن درگیر هستند که عوامل مختلفی نیز در ایجاد آن نقش دارند. برخی از این عوامل عبارتند از مشکلات هورمونی یا عدم ارتباط درست با زوجین و غیره. در این مطلب ما برای شما عزیزان از گیاهان و روش های سنتی که در افزایش تمایل جنسی زنان کاربرد دارند بیشتر صحبت می کنیم.

 

گیاهان موثر در افزایش تمایل جنسی

افزایش تمایل جنسی
کوئبراچو: این گیاه یکی از معروف ترین محرکهای جنسی و موثر در افزایش تمایل جنسی در امریکای لاتین است. کوثبراچه دارای یوهیمبین است، همان ماده فعال موجود در گیاه یوهیمبی. یوهیمبی و کوئیراچو محرکهای جنسی مردانه است، ولی دکتر راجل متخصص امور جنسی، می گوید زنان دچار کاهش تمایل جنسی را تشویق به خوردن این دو گیاه می کند. به گفته دکتر لیبی، خواص زیست شیمیایی این داروهای گیاهی به گردش درآوردن خون
بیشتر در ناحیه ای از دستگاه تناسلی زن است که باعث افزایش تمایل و تحریک جنسی او می گردد. ولی اگر فشارخون بالا دارید، این گیاه را مصرف نکنید، و اگر دچار عوارض جانبی مثل سرگیجه شدید، دیگر از آن نخورید. یوهیمبی، به گفتهٔ دکتر لیبی، این گیاه تنها برای ایجاد نعوظ نیست. ادارهٔ غذا و داروی امریکا هم داروهای درمان مشکلات نعوظ ساخته شده از یوهیمبین را تأیید کرده است.

اگر این گیاه گردش خون آلت تناسلی مردان را بیشتر می کند، احتمالاً همین اثر را بر ناحیهٔ تناسلی زنان هم دارد. خوردن گیاه یوهیمبی مشکل ساز است، چون ممکن است عوارض جانبی مختلفی، از جمله افزایش فشار خون، را در پی داشته باشد. این یکی از مواردی است که برخی گیاه درمانگرها مصرف داروی یوهیمبین را به مصرف گیاه اصلی آن ترجیح می دهند. اگر می خواهید یوهیمبین را امتحان کنید، از پزشک خود بخواهید آن را برایتان تجویز کند. البته این دارو را بیشتر پزشکان برای مشکلات نعوظ مردان تجویز می کنند. شاید لازم باشد این کتاب را برای توضیح بیشتر همراه خود نزد پزشک ببرید.

 

 

انیسون (بادیان رومی) مفید در افزایش تمایل جنسی زنان

افزایش تمایل جنسی

این گیاه غنی از آنتول است، که ترکیبی با اثرات شبیه به هورمون جنسی زنانه استروژن است. در میان عوام برای افزایش ترشح شیر، مرتب کردن چرخهٔ قاعدگی، تسهیل زایمان، و افزایش تمایل جنسی در زنان مصرف می شود. برخی دانشمندان می گویند استروژن تأثیری در فعالیت جنسی ندارد، ولی برخی گیاه درمانگرها معتقند که استروژن گیاهی می تواند باعث افزایش تمایل جنسی شود.

 

کاکائو را برای افزایش تمایل جنسی امتحان کنید

افزایش تمایل جنسی

به گفتهٔ دکتر دبرا واترهاوس، نویسندهٔ کتاب چرا زنان شکلات دوست دارند، کاکائو می تواند سطح مواد شیمیایی موجب احساس نشاط را در خون بالاتر ببرد. این مواد عبارتند از انتقال دهنده های عصبی سروتونین و آندورفین ها، که درد را تسکین داده و باعث بهبود خلق می شوند. در نتیجه، او معتقد است که «همهٔ مواد شیمیایی مغز در بهترین میزان برای خلق خوب و جبران انرژی هستند.» مجلهٔ اخبار شیمیایی و مهندسی نوشته است «کاکائو می تواند اثری شبیه ماریجوانا بر مغز داشته باشد. گیاه درمانگرها این را زیاد جدی نمی گیرند ، ولی فکر نمی کنند خوردن کمی شکلات قبل از آمیزش ایرادی داشته باشد.

 

تاثیر گیاه کولا و علف بی ثمر در افزایش تمایل جنسی زنان

افزایش تمایل جنسی

همراهان آسان دنت: گیاه کولا در میان ساکنان جامایکا و غرب افریقا به عنوان محرک جنسی مصرف میشود. این گیاه دارای ترکیبات محرک تئوبرومین و کولاتین، و نیز کافئین است. قهوه هم، که غنی از کافئین است، قرنهاست در میان اعراب محرک جنسی به شمار می رود. به گفته دکتر آلبرت لئونگ، متخصص گیاهان دارویی، و استون فاست گیاه درمانگر، این گیاه ظریف با برگهای باریک قلب شکل اعمال جنسی را در حیوانات افزایش داده است.

علف بی ثمر: گیاه دارای اثرات شبه آندروژنی متوسطی دارد. چون آندروژنها، که هورمونهای جنسی مردانه اند، در ایجاد تمایل جنسی در هر دو جنس دخالت دارند، علف بی ثمر می تواند تمایل جنسی را در زنان دچار کمبود آندروژن افزایش دهد. شاید به همین دلیل چینی ها این گیاه را با نام زن به مرد می خوانند، چون هورمون مردانه به زنان می دهد. چای علف بی ثمر را با یک تا پنج قاشق مرباخوری خشک کرده گیاه در یک فنجان آب جوش و خوردن روزی یک فنجان از آن امتحان کنید. غربی ها، کمتر به این گیاه دسترسی دارند، ولی برگهای آن در آسیا به عنوان ماده غذایی خورده می شود.

تاثیر رازیانه در افزایش تمایل جنسی

افزایش تمایل جنسی

به گزارش مجله معتبر بررسی فراورده های طبیعی لارنس، رازیانه تمایل جنسی را در هر دو جنس نر و ماده موش های آزمایشگاهی بالا می برد. رازیانه ترکیبی دارد که کار آن همانند هورمون زنانه استروژن است و قرنها به عنوان زیادکننده شیر در زنان شیرده مصرف می شده است. می توانید رازیانه را به عنوان محرک جنسی مصرف کنید، ولی نه روغن آن را، مخصوصا در زنان آبستن، چون ممکن است عوارض خطرناکی در پی داشته باشد. مصرف بیش از یک قاشق مرباخوری آن هم می تواند سمی باشد.

 

شنبلیله نیز در افزایش تمایل جنسی موثر است

افزایش تمایل جنسی

زمانی گیاه شنبلیله را به زنان حرمسراها می دادند. این گیاه فعالیت شبیه استروژنی دارد و می تواند اندازه پستان و میزان تولید شیر در زنان شیرده را زیادتر کند. یک داروی تقویت کننده نیروی تولید مثل زنان در قرن نوزدهم حاوی دانه های شنبلیله با چند گیاه دیگر و الکل بود. پزشکان امروزی دیگر این دارو را فراموش کرده اند، ولی برای زنانی که به مرحله یائسگی می رسند استروژن تجویز می کنند. یکی از اثرات استروژن برطرف کردن خشکی است و  آمیزش را راحت تر می کند. خوب، آمیزش دردناک مانع تمایل جنسی هم می شود. زنجبیل و نخل ازهای نیز در افزایش تمایل جنسی موثر است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.