مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

داروخانه سبز برای درمان بزرگی پروستات

0

پروستات یکی از اعضای بدن است که فقط در آقایان وجود دارد و با گذشت سن آنها شروع به بزرگتر شدن می کند که البته این بزرگی از نوع خوش خیم است اما گاها ممکن است مشکلاتی همچون مسدود کردن راه های خروجی ادرار را ایجاد کند. ما پیشنهاد می کنیم برای درمان بزرگی پروستات از روش های گیاهی استفاده شود . در این مطلب نیز برای شما عزیزان از چند نمونه گیاه که در درمان بزرگی پروستات مفیدند صحبت می کنیم.

درمان بزرگی پروستات با گیاهان طبیعی

درمان بزرگی پروستات

در اینجا توضیحات بیشتر در مورد گیاهانی که بهترین نتایج را در جلوگیری از بزرگی پروستات داشته اند گفته می شود. شیرین بیان: شیرین بیان ترکیبی دارد که از تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون جلوگیری می کند. خوردن مقادیر زیاد شیرین بیان به مدت طولانی می تواند باعث بروز سردرد، خواب آلودگی، احتباس آب و نمک، دفع مقدار زیاد پتاسیم از بدن، و بالا رفتن فشار خون شود. حدود ۲۵ مورد از این دست در نوشته های پزشکی ثبت شده است، و کسانی که دچار این مشکلات شده اند به مدت یک سال روزی ۶۰ تا ۱۲۰ گرم آبنبات شیرین بیان خورده بودند. طبیعت درمانگرها فکر نمیکنند عصاره شیرین بیان موجود در معجون مخصوص پروستات مشکلی ایجاد کند. اگر شما آن را برای بزرگی خوش خیم پروستات مصرف میکنید، مواظب بروز عوارض جانبی باشید و در صورت مشاهده علائم آن، مصرف شیرین بیان را متوقف کنید.

 

کدو مسمایی مفید در درمان بزرگی پروستات

درمان بزرگی پروستات

تخم کدو مسمایی درمان سنتی بزرگ شدن خوش خیم پروستات در بلغارستان، ترکیه، و اوکراین است. مصرف روزانه یک مشت تخم کدو در دوران بزرگسالی توصیه شده است. روغن چرب موجود در کدو مسمایی یک مدر قوی است، یعنی واقعیتی که گرفتاری های پروستات را درمان می کند.
باعث شده است تا برخی منفی بافان ادعا کنند افزایش جریان ادرار تأثیری در بهبود بزرگی خوش خیم پروستات ندارد. تخم کدو، ترکیباتی به نام کوکوربیتاسین هم دارد که ظاهرا از تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون جلوگیری می کنند.

به علاوه، نیم فنجان تخم کدو تا هشت میلی گرم فلز روی دارد. جوزف پیزو رنو، رئیس دانشگاه باستیر در سیاتل، و مایکل موری طبیعت درمانگر، و نویسندگان همکار کتاب درسی پزشکی طبیعی، خوردن روزانه ۶۰ میلی گرم روی را برای درمان بزرگی پروستات از نوع خوش خیم پیشنهاد می کنند (این مقدار بسیار بیشتر از نیاز روزانه بدن است. بنا بر این، پیش از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید.). ثابت شده است که روی، احتمالا با جلوگیری از تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون، اندازه پروستات را کوچک می کند. تخم کدو غنی از اسیدهای آمینه آلانین، گلیسین، و اسید گلونیک نیز هست. دکتر موری و دکتر پیزو رنو گزارش کردند که در یک مطالعه بر روی ۲۵ مرد میلا که روزانه ۲۰۰ میلی گرم از هر یک از این اسیدهای آمینه دریافت کرده بودند، علائم بزرگی خوش خیم پروستات به طور قابل ملاحظهای تخفیف یافت.

 

نخل اره ای را در درمان بزرگی پروستات امتحان کنید

درمان بزرگی پروستات

بعد از تایید داروی پروسکار توسط اداره دارو و غذای امریکا فروش داروهای بدون نسخه برای درمان بزرگی پروستات ممنوع شد. یکی از استادان دانشگاه گفت این ممنوعیت 2 دلیل داشت: نخست اداره غذا و دارو گفته بود که شواهد قابل قبولی برای مؤثر بودن این فراورده ها در دست نیست. و دوم، کسانی که فراورده های بدون نسخه مصرف می کنند ممکن است با پیشرفت بیماری از درمان درست پزشکی غفلت کنند. دکتر تایلر می گوید «چیزی که اداره غذا و داروی آمریکا در پی آن بود شواهد قابل قبول در اروپای غربی بود که بر اساس آنها داروهای گیاهی خاصی در اروپای غربی در کنترل بیماری مؤثر است و کسانی که آنها را مصرف کرده اند احساس راحتی بیشتری می کنند. احتمالا معمولت رین اینها نخل اره ای بود. اثرات مفید آن شامل افزایش میزان ادرار، کاهش میزان ادرار باقیمانده در مثانه، و کاهش دفعات نیاز به تخلیه ادرار.

نخل اره ای درختی کوچک است که بومی جنوب شرقی ایالات متحده است. سرخپوستان آن ناحیه دانه آن را به عنوان غذا می خوردند؛ شاید متوجه مفید بودن آن در گرفتاری های ادراری شده بودند. سفیدپوستان هم آن را به عنوان مدر مصرف کردند، و با گذشت زمان، برایدرمان بزرگی پروستات نوع خوش خیم به کار گرفته شد. نخل اره ای ترکیبی دارد که مانع عمل آنزیمی (تستوسترون-۵- آلفا- ردوکتاز) می شود که تستوسترون را به دی هیدروتستوسترون تبدیل می کند. پروسکار هم همین تأثیر را دارد، ولی نخل اره ای به صورتی دیگر و مؤثرتر آن را انجام م یدهد. تا امروز یک دوجین تحقیق مؤثر بودن نخل ارها ی را نشان داده اند. در یک مطالعه، در بررسی بالینی ۲۰۰۰ آلمانی مبتلا به بزرگی خوش خیم پروستات، روزانه یک تا دو گرم دانه نخل ارهای (یا ۳۲۰ میلی گرم عصاره آن) علائم گرفتاری را تا حد زیادی کاهش داد.

گیاه پیگئوم موثر در درمان بزرگی پروستات

در یک مطالعه، محققان آلمانی این گیاه یا مادۂ بی اثر (دارونما) را به ۲۵۰ مرد مبتلا به بزرگی خوش خیم پروستات دادند. در گروهی که دارونما گرفته بودند، ۳۱ درصد بهبود گزارش شد، که این میزان عادی است. در گروه دریافت کننده پیگئوم رقم بهبود به ۶۶ درصد رسیده بود. مقدار درمانی توصیه شده ۵۰ میلی گرم عصاره پوست دو بار در روز است. بسته به روش و گرفتن عصاره و غلظت آن، برای دریافت این مقدار باید یک گرم تا یک کیلوگرم پوست مصرف شود. گرچه عصاره آن در برخی فروشگاه های گیاهان دارویی و مواد بهداشتی ارائه میشود. ولی عصاره از گونه ای درخت گرفته می شود که در خطر انقراض قرار دارد. بنا بر این، قبل از تصمیم به استفاده از این گیاه، بهتر است از گیاهان مؤثر دیگر، که در این مطلب معرفی شده اند، کمک گرفت.

 

منبع: http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.