مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درمان بیماری صبحگاهی با گیاهان ساده

0

بیماری صبحگاهی تهوع، سرگیجه، و احساس ناخوشی در زنان بارداری است که هنگام صبح، و در طول روز، دست می دهد. حدود ۵۰ درصد زنان باردار، مخصوصا در طی سه ماه اول آبستنی، دچار بیماری صبحگاهی می شوند. ولی این گرفتاری در برخی از زنان طولانی تر است. دانشمندان هنوز علت دقیق بروز بیماری صبحگاهی را نمیدانند. ما در این مطلب از بیماری صبحاهی و روش های سنتی و گیاهی درمان بیماری صبحگاهی بیشتر با شما عزیزان صحبت می کنیم.

 

علت بیماری صبحگاهی

درمان بیماری صبحگاهی

با اینکه هنوز هم علت مشخصی برای این عارضه در دست نیست اما در چندین روش پزشکی سنتی ادعا می شود بیماری صبحگاهی یک روش طبیعی خارج شدن سموم از بدن مادر است. من در این باره چیزی نمیدانم، ولی هیچ وقت به هیچ زنی توصیه نمیکنیم برای برطرف کردن آن دارو بخورد. در اینجا هم توصیه میکنیم اگر آبستن هستید و بیماری صبحگاهی دارید، کمک گرفتن از روش های گیاهی را پیش از همه با پزشک خود در میان بگذارید.

 

داروخانه سبز برای درمان بیماری صبحگاهی

درمان بیماری صبحگاهی

اگر مثل من به غذا به عنوان بهترین دارو نگاه می کنید، از آن هم می توانید برای درمان کمک بگیرید. در اینجا چند گیاه مفید برای بیماری صبحگاهی هم معرفی می شود. زنجبیل: تحقیقات بسیاری تأثیر این گیاه در درمان بیماری حرکت، که تظاهراتی شبیه بیماری صبحگاهی دارد، نشان داده شده است. یک مطالعه دقیق نشان داد تجویز زنجبیل بسیار بهتر از داروی دیمن هیدرینات برای کنترل تهوع ناشی از حرکت است. در چندین مطالعه هم نشان داده شد که زنجبیل می تواند سرگیجه را برطرف کند. در این مطلب، گیاهان دیگری هم برای درمان بیماری صبحگاهی معرفی می شوند، ولی به نظر من، هنوز هم زنجبیل بهتر از همه است. خوردن روزانه دو فنجان چای زنجبیل را پیشنهاد میکنم.

 

 نعناع فلفلی مفید در درمان بیماری صبحگاهی

درمان بیماری صبحگاهی

نعناع فلفلی ارزش دارویی خود را مدیون منتول موجود در آن است که خنک کننده و آرام کننده معده است. پزشکان التقاطی قرن نوزدهم که پزشکی رایج را با پزشکی سنتی همراه میک ردند، بخار منتول را برای درمان بیماری صبحگاهی توصیه کرده اند. رومیان باستان ساقه نعناع را برای آرام کردن معده پس از خوردن غذای زیاد می جویدند، مثل امروزه که بعد از شام آبنبات نعناعی می جوند (که برخلاف نام آن، اصلا نعناع ندارد).

نعناع فلفلی قطعا در تسکین ناراحتی معده مؤثر است، ولی بر اساس بانک اطلاعاتی گیاه درمانگرها، بهترین منبع منتول نیست. پونه دمبرگ دار در رأس آنهاست و بعد از آن نعناع کوهی (که نباید در دوران آبستنی مصرف شود) و سوسنبر قرار دارد.  فقط مراقب باشید مقادیر زیاد چای غلیظ نعناع فلفلی نخورید، چون همانطور که گیاه درمانگرها می گویند، می تواند عوارض خطرناکی برای آبستنی داشته باشد. خوردن بیش از یکی دو فنجان چای را توصیه نمی شود.

 

فراسیون آسای سیاه موثر در درمان بیماری صبحگاهی

درمان بیماری صبحگاهی

همراهان عزیز آسان دنت: این گیاه برای درمان بیماری حرکت معروف است. گیاه درمانگرها فکر می کنند که در درمان استفراغ آبستنی یا عصبی هم مؤثر باشد. گیاه را به تنهایی یا به صورت ترکیبی بخورید: یک قسمت فراسیون آسای سیاه، یک قسمت بابونه، و دو قسمت عروس چمن زار اروپایی، عروس چمن زار حاوی ترکیبی شبیه به آسپیرین است؛ بنابراین، اگر کمی آسپیرین معده تان را به هم می ریزد، به جای آن زنجبیل یا پوست لیمو بریزید. روزی یکی دو فنجان از این چای بنوشید.

 

تاثیر هلو و تمشک در درمان بیماری صبحگاهی

درمان بیماری صبحگاهی

چینی ها برگ هلو و اروپاییان پوست درخت هلو را به صورت چای برای درمان بیماری صبحگاهی می خورند. برگ هلو دارای ترکیب بنزالدهید است که می تواند این ناراحتی را تسکین دهد. اگر پوست درخت را میخورید، نباید بیش از یک قاشق مرباخوری مصرف کنید. تمشک: چای برگ تمشک برای کنترل تهوع بیماری صبحگاهی بسیار توصیه شده است.  هنوز به اندازه کافی مورد مطالعه قرار نگرفته است. من هنوز هم فکر میکنم گفتهه ای عامیانه چیزهایی برای اثبات دارد، و چای برگ تمشک هم همواره برای درمان گرفتاریهای از چنگه های قاعدگی گرفته تا بیماری صبحگاهی و درد کمر، در داستانهای عامیانه آمده است.

گفته میشود برگ تمشک دارای ماده ای است که به سادگی با آب داغ از آن خارج می شود، و ماهیچه های زهدان را آرام میکند. نوشیدن سه فنجان در روز چای برگ تمشک را پیشنهاد میشود یا آن را با زنجبیل، نعناع، و کمی لیمو همراه کرده و یک چای بسیار خوشمزه ضددل آشوب درست کنید.

منبع: http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.