مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درمان ساده و گیاهی بورسیت و تاندونیت

0

چندین سال پیش، مجله نیویورک تایمز مقاله ای از یک گیاه درمانگر در مورد مصرف گیاهان دارویی چاپ کرد. بعد از آن، تلفنی از یکی از کارمندان آن مجله به گیاه درمانگر شد که میگفت حدود ۲۰ درصد کسانی که با روزانه صفحه کلید کامپیوتر کار می کنند دچار گرفتاری های همراه با التهاب مفاصل، از جمله تاندینیت مچ یا شانه و بورسیت شانه شده اند. او میگفت به دنبال روش درمانی غیر از پزشکی معمول برای این مشکل بوده است که مقاله او را در بایگانی مجله دیده است. بورسیت و تاندونیت عارضه ای همراه با درد و ناتوانی است. ما در این مطلب جواب این گیاه درمانگر در خصوص بیماری درمان ساده و گیاهی بورسیت و تاندونیت را به آن کارمند مجله برای شما بیان می کنیم.

 

بورسیت و تاندونیت

بورسیت و تاندونیت
درو عارضه بورسیت و تاندونیت اغلب با هم بروز میکنند، ولی دو بیماری جداگانه هستند. بورسیت التهاب کیسه زلالی (بورسا) پر از مایعی است است که باعث حرکت روان مفصل در محل اتصال ماهیچه و وتر (زردپی) با استخوان است. تاندینیت التهاب خود وتر یا زردپی است، که بافتی سفت، کشسان، و رشته ای است که ماهیچه را به استخوان وصل می کند. این دو اصطلاح اغلب به جای هم به کار برده می شوند، چون کیسه زلالی در کنار اتصال وتر به استخوان قرار دارد، و هردو گرفتاری بورسیت و تاندونیت ایجاد درد در ناحیه مفصل می کنند.

 

علت های بورسیت و تاندونیت

بورسیت و تاندونیت

بورسیت و تاندونیت علت مشابهی هم دارند: کار کشیدن بیش از حد از یک مفصل خاص. این نوع گرفتاری ها در ورزشهایی مثل تنیس، و نیز در شغل هایی با حرکات تکراری مثل نجاری و قصابی روی می دهد. به هر حال، چه بورسیت باشد چه تاندونیت، بسیار دردناک است؛ و درمان هر دو آنها هم مشابه است. پزشکان معمولا بورسیت و تاندینیت، و بیماری های شبیه آنها را با استراحت دادن به مفصل گرفتار و تسکین درد و کاهش التهاب (با آسپیرین و دیگر داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی و کورتیکواستروئیدها) درمان می کنند.

 

درمان بورسیت و تاندونیت با گیاهان

بورسیت و تاندونیت

من فکر میکنم استراحت دادن به مفصل مبتلا به بورسیت یا تاندینیت فکر بسیار خوبی است. گذاشتن کیسه یخ هم می تواند درد و التهاب را کاهش دهد. ولی برای درمان کامل روی کیسه یخ حساب نکنید. و هنگام خوردن آسپیرین و داروهای مشابه آن، بهتر است به فکر جایگزین های طبیعی آنها هم باشید.

 بید و دیگر مسکن های طبیعی: پوست بید آسپیرین طبیعی است. عروس چمنزار و امرودی هم همینطور. همه اینها سالیسیلات، یا پیش ساز طبیعی آسپیرین، دارند. برای تهیه چای، من خیساندن دو قاشق مرباخوری خشک کرده گیاه را در یک فنجان آب جوش به مدت ۲۰ دقیقه پیشنهاد می کنم. روزی دو یا سه فنجان از این چای بنوشید. یا سه بار در روز یک قاشق مرباخوری تنتور هر یک از اینها را بخورید. فراموش نکنید، اگر به آسپیرین حساسیت دارید، نباید گیاهان شبیه آسپیرین هم بخورید.

 

تاثیر زنجبیل و اکیانسه در درمان بورسیت و تاندونیت

بورسیت و تاندونیت

همراهان عزیز آسان دنت: زنجبیل سابقه ای طولانی برای درمان بورسیت در آسیا دارد. از آنجا که من زنجبیل دوست دارم، برای درمان بورسیت مصرف ترکیب آن با آناناس و کمی شیرین بیان را پیشنهاد می کنم.

اکیناسه: به گفته گیاه شناس معروف، مایکل مور، این گیاه برای درمان گرفتاری های بافت همبند، مثل آسیب دیدگی های آرنج در بازی تنیس، زانو در بازی گلف، و مچ پا در پیاده روی، بسیار خوب است. در واقع، همه این آسیب دیدگی ها انواع تاندینیت هستند. او مصرف روزانه ۱۵ گره تنتور اکیناسه را تا کاهش تورم و درد پیشنهاد می کند. این مقدار تنتور زیاد است، ولی اکیناسه گیاهی خطرناک نیست (گرچه ممکن است زبان را کمی دچار سوزش یا بیحسی کند)، و به امتحانش می ارزد.

 

تاثیر گیاه دم اسب در بورسیت و تاندینیت

بورسیت و تاندونیت

این گیاه غنی ترین منبع طبیعی عنصر سیلیسیم است، و برخی هم می گویند که سیلیسیم در گیاه دم اسب به ساده ترین شکل برای استفاده بدن است. برخی مطالعات نشان داده اند که سیلیسیم نقش مهمی در سلامت و ترمیم غضروف و بافت های همبند مثل زردپی (وتر) دارد. غضروف بخش مهمی از مفصل را تشکیل میدهد. من نمی توانم بگویم برای درمان بورسیت و تاندینیت فقط گیاهان و غذاهای غنی از سیلیسیم بخورید، ولی دو دانشمند مورد اعتماد من، دکتر دانیل ماوری داروشناس گیاهی، و دکتر فورست مدیر مرکز تحقیقات تغذیه در داکوتای شمالی، سیلیسیم را برای درمان پیشنهاد کرده اند.

با این فکر میکنم ارزش امتحان کردن را داشته باشد، گرچه نباید این گیاه را بدون راهنمایی پزشک و گیاه درمانگر مصرف کنید. اگر به شما توصیه شد گیاه دم اسب بخورید، می توانید پنج قاشق مرباخوری خشک کرده گیاه و یک قاشق مرباخوری شکر را در یک لیتر آب ریخته و بجوشانید. (شکر باعث خارج شدن سیلیسیم از گیاه می شود.) سپس شعله آتش را کم کرده و بگذارید تا حدود سه ساعت آرام بجوشد. چای را صاف کرده و پس از سرد شدن بنوشید. سایر گیاهان غنی از سیلیسیم عبارتند از دانه قناری، خیار، جعفری، گزنه دو پایه، گردو، شاه بلوط برزیلی، بلادر، پسته، لوبیا سبز، و شلغم

 

منبع: http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.