مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

گیاهان موثر در درمان درد سیاتیک

0

یکی از عارضه های جدی و شایعی که امروزه و به دلیل زندگی ماشینی و پشت میز نشینی بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است, درد سیاتیک می باشد که از دلایل اصلی آن می توان به کم تحرکی و قرار گرفتن طولانی مدت در حالت اشتباه ستون فقرات اشاره کرد. اغلب پزشکان برای درمان درد سیاتیک دسته ای از داروهای مسکن و در مواقع شدیدتر عمل را تجویز می کنند. در این مطلب ما برای شما عزیزان از گیاهانی که در التیام و درمان درد سیاتیک موثر هستند بیشتر صحبت می کنیم.

 

درخت بید و تاثیرش در درمان درد سیاتیک

درمان درد سیاتیک
پوست بید حاوی سالیسین است، که معادل گیاهی آسپیرین است، و می تواند درد سیاتیک را تسکین دهد. کمیسیون E هم آن را به عنوان تسکین دهنده همه نوع درد از سردرد گرفته تا درد التهاب مفاصل تأیید کرده است. محتوای سالیسین در گونه های بید متفاوت است. من شروع با چای نیم قاشق مرباخوری خشک کرده پوست بید کم سالیسین، و افزایش آن تا حد مورد لزوم را پیشنهاد می کنم. همانند آسپیرین، مصرف طولانی مدت پوست بید هم می تواند ناراحتی معده و حتی زخم گوارشی ایجاد کند. از این رو، من توصیه می کنم چای بید را با کمی شیرین بیان شیرین کنید، که از پیدایش زخم گوارشی جلوگیری می کند. و اگر به آسپیرین حساسیت دارید، گیاهان آسپیرینی هم نباید مصرف کنید.

 

تاثیر امرودی در درمان درد سیاتیک

درمان درد سیاتیک

گیاه امرودی متیل سالیسیلات دارد، که از ترکیبات نزدیک به سالیسین موجود در پوست بید است و به اندازه آن در تسکین درد مؤثر است. مصرف این گیاه هم به صورت نوشیدن چای و هم در آب استحمام و پماد برای تسکین درد سابقهای طولانی دارد، که درد سیاتیک و نقرس از جمله اینهاست. من خودم امرودی را به هر دو صورت مصرف می کنم. جذب پوستی ترکیب موجود در گیاه ممکن است خیلی سریع تر از جذب معدوی آن صورت می گیرد. فقط در امریکا بیش از ۴۰ فراورده دارویی وجود دارد که متیل سالیسیلات جزء مسکن آنهاست. همه اینها برای مصرف جلدی هستند، و برای تسکین دردهای مختلف، اغلب التهاب مفاصل، درد روماتیسمی، و درد سیاتیک مصرف می شوند. امرودی گیاهی بوته ای کوتاه، با دانه های قرمز خوراکی است. اخطار: فراورده های حاوی روغن امرودی یا هر ماده ی دارای متیل سالیسیلات را باید دور از دسترس کودکان قرار داد. بوی نعناعی آن وسوسه کننده است، ولی خوردن حتی مقدار کم آن می تواند برای کودکان خطرناک باشد. خوردن چای امرودی جای نگرانی ندارد، ولی باید مراقب مصرف فراورده های مخصوص مصرف جلدی باشید.

 

 سنبل چینی (دانگ-کوای ) موثر در درمان درد سیاتیک

درمان درد سیاتیک

همراهان عزیز آسان دنت: این گیاه در پزشکی سنتی چین درمان انتخابی بیماری های زنانه است. اغلب جین سینگ زنان هم نامیده می شود. ولی خواص خفیف آرام بخشی، تسکین درد، ضد التهابی و ضدگرفتگی ماهیچه ای هم دارد که آن را برای درد سیاتیک هم مفید می کنند. در چین، پزشکان برای درمان درد سیاتیک عصاره این گیاه را تزریق می کنند. من اطلاع دارم که تحقیقات نشان داده است تزریق عصاره سنبل چینی در نقاط مخصوص سوزن درمانی باعث بهبود چشمگیر در ۹۰ درصد موارد شده است. گیاه درمتنگر ها تزریق سنبل چینی را توصیه نمی کنند، ولی خوردن چای یا تنتور آن هم مفید است. توصیه می شود آن را به چای امرودی اضافه کنید. (اگر باردار هستید از این گیاه استفاده نکنید.)

ختمی صحرایی را در درمان درد سیاتیک امتحان کنید

درمان درد سیاتیک

پزشکی سنتی آیورودای هند از دوران های قدیم این گیاه را برای درمان درد سیاتیک و دیگر گرفتاری های دردناک دستگاه های عصبی و ماهیچه ای به کار می برند. دلیل آن هم ظاهرا غنی بودن آن از افدرین است، که حدود ۸۵۰ قسمت در میلیون از آن دارد. ترکیب افدرین به عنوان ضداحتقان و محرک نایژه ای شناخته شده است، ولی تا حدی مقوی ماهیچه ای هم هست، که احتمالا به همین دلیل درد سیاتیک را تسکین می دهد.

 

مصرف خردل و تاثیرش در درمان درد سیاتیک

درمان درد سیاتیک

آیا از ضماد خردل چیزی شنیده اید؟ این درمان خانگی در میان مردم سابقه ای طولانی در درمان گرفتاری های تنفسی و نیز مشکلات روماتیسمی مثل درد سیاتیک دارد. خردل گیاهی معطر است، که آن را به عنوان ضداحتقان نایژه ای مفید می کند. ولی به دلیل دیگری برای درد سیاتیک، التهاب مفاصل، درد کمر، درد اعصاب، و روماتیسم به کار می رود. خردل یک ترکیب « قرمزکننده» پوست است، یعنی باعث ایجاد گرمای آرام بخش در پوست شده و خاصیت ضد تحریکی هم دارد که با ایجاد تحریک مختصر، توجه بدن را از درد عمقی تر می سیاتیک منحرف می کند. ترکیب گرما و ضد تحریک، اثر تسکین دهندگی درد دارد.

گیاه درمانگرها مالیدن ترتیزک تازه را روی پوست تسکین دهنده درد مانند خردل میدانند ، این گیاه هم خاصیت «قرمزکنندگی دارد و هم خاصیت ضد تحریکی»، میان ترکیبات گرم کننده خردل (ایزوتیوسیانات ها) را هم دارد.

 

منبع: http://www.asandent.com

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.