مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درمان بیماری پای ورزشکاران به سادگی

0

بیماری پای ورزشکاران به قارچ های پوستی گفته می شود که اغلب لای انگشتان دیده می شود اما ممکن است کم کم و در صورت درمان نشدن به بقیه جاها نیز سرایت پیدا کند. اولین و شاید عجیب ترین درمان بیماری پای ورزشکاران راه رفتن با پای برهنه است تا پا هوا بخورد و خشک بماند اما ما در این مطلب از روش های سنتی و گیاهان موثر در بیماری پای ورزشکاران برای شما عزیزان بیشتر صحبت می کنیم.

 

بابونه مفید در درمان بیماری پای ورزشکاران

بیماری پای ورزشکارانروغن بابونه یک قارچ کش است که در اروپا به بسیاری از گند زداهای بدون نسخه اضافه می شود. اگر دچار تب یونجه هستید، باید در مصرف فراورده های بابونه احتیاط کنید. بابونه از خانواده گیاهان پیر بهار است و در برخی افراد ممکن است باعث بروز واکنشهای آلرژیایی شود. در نخستین استفاده آن، به واکنش بدن توجه کنید. اگر مشکلی نداشتید، مصرف را ادامه دهید. ولی اگر باعث تشدید تحریک و خارش گردید، دیگر از آن استفاده نکنید.

اکیناسه موثر در درمان بیماری پای ورزشکاران

بیماری پای ورزشکاران

اثر تحریک کنندگی دستگاه ایمنی توسط این گیاه مخصوصا در درمان عفونت های مخمری مفید است، ولی برای درمان پای ورزشکار هم توصیه می شود. برای بالابردن توان دستگاه ایمنی بدن، تنتور گیاه اکیناسه را خریده و مقدار توصیه شده روی بسته بندی را روزی سه بار با آبمیوه بخورید تا تأثیر گیاه داروهای دیگر بر روی عفونت پای ورزشکار را تقویت کنید. (گرچه اکیناسه ممکن است زبان را موقت دچار سوزش یا بیحسی کند، ولی این خطری ندارد.)

تاثیر گلدن سیل در بیماری پای ورزشکاران

بیماری پای ورزشکاران

این گیاه حاوی بربرین است. بربرین ترکیبی قوی ضدقارچ و ضدباکتری است که گیاه را یک آنتی بیوتیک عالی کرده است. گلدن سیل تنها گیاه داروی حاوی بربرین نیست. زرشک، ماهونیا، و پلوروت هم بربرین دارند و به طور سنتی برای درمان عفونتهای قارچی مصرف میشوند. می توانید تنتور گلدن سیل را خریده و با رعایت دستور روی بسته بندی آن را مصرف کنید. معمولا سه بار در روز چند قطره آن را با آبمیوه می خورند. اگر استعمال خارجی آن را می خواهید، می توانید جوشاندهای قوی از خشک کرده آن مصرف کنید. ۵ تا ۷ قاشق مرباخوری از آن را در یک فنجان آب ریخته و بعد از جوشاندن، بگذارید تا ۲۰ دقیقه خیس بخورد. بعد از سرد شدن، با استفاده از یک تکه پنبه یا پارچه تمیز روی ناحیه گرفتار بمالید. این کار را می توانید تا سه بار در روز تکرار کنید.

چمن معطر و مارانتا درمان بیماری پای ورزشکاران

بیماری پای ورزشکاران

دانشمندان نشان داده اند که اثر قارچ کشی قوی روغن چمن معطر می تواند بسیاری بیماریهای قارچی معمول را درمان کند. روزی یک تا چهار بار چای چمن معطر بنوشید. برای اثر بیشتر ضدقارچی، کیسه چای مصرف شده را مستقیما روی ناحیه گرفتار قارچ بگذارید.

مارانتا و دیگر گردهای گیاهی: چون رطوبت و تاریکی به رشد قارچ کمک می کند می توانید با ریختن گرد خشک کننده در جوراب یا حتی کفش از رشد قارچ ممانعت کنید. گردهای زیادی از برگ، ساقه، یا ریشه گیاهان مختلف تهیه شدهاند، از جمله ما رانتا، گوش خر، و گلدن سیل.

تاثیر دارچین و دیگر چای های گیاهی قارچش در بیماری پای ورزشکاران

بیماری پای ورزشکاران

اگر روغن و چای گیاهی را استعمال خارجی می کنید، خوردن چای گیاهی دارای خواص ضدقارچی هم می تواند مفید باشد. در بانک اطلاعاتی گیاهی  گیاه درمانگرها گیاهانی حاوی بیش از ۱۰ ترکیب قارچکش را جستجو شده است. حدود ۳۸ گونه را یافتن، که از جمله آنها دارچین، رازیانه، نعناع فلفلی، شوید، ترخون، ریحان، چای، پرتقال، انگور فرنگی سیاه، مریم گلی، آویشن، شبدر قرمز، لیمو شیرین، و پونه سنبلهای. فقط ترکیبی از آنها را دم کرده و همراه با هر درمان دیگر مصرف کنید.

 زردچوبه را در درمان بیماری پای ورزشکاران استفاده کنید

بیماری پای ورزشکاران

همراهان عزیز آسان دنت: مطالعات دانشمندان پاکستانی نشان داده است که روغن زردچوبه، حتی به مقدار بسیار کم، از بسیاری گرفتاری های قارچی جلوگیری می کند. گیاه درمانگرها روغن زردچوبه را با آب به نسبت یک قسمت روغن و دو قسمت آب رقیق کرده و با تکه ای پنبه یا پارچه تمیز مستقیما روی محل عفونت قارچی می گذارند.

 

منبع: http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.