مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

چگونه سطح انرژی در بدن را افزایش بدهیم؟

0

امروزه با زیاد شدن مشغله ها، آلودگی هوا، شلوغی خیابان ها و تغذیه های نامناسب، سطح انرژی در بدن کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل است که شما بسیاری از روز ها بدون اینکه کاری بکنید دچار خستگی می شوید. از آنجا که در بدن شما انرژی به اندازه کافی تولید نمی شود، شما در انجام بسیاری از کار ها با مشکل رو به رو می شوید. ما در این مقاله از مجله پزشکی آسان دنت قصد داریم تا شما را با مهم ترین راه های طبیعی برای افزایش سطح انرژی در بدن آشنا کنیم.

سطح انرژی

بخوابید

تحقیقات اخیر نشان می دهد که 40 درصد مردم از کمبود خواب رنج می برند. دلیل این امر هم زیاد شدن مشغله ها است. بسیاری از مردم از وقت خواب خود می زنند تا به انجام کار های دیگر برسند. این کار باعث می شود تا بدن شما نتواند به خوبی ریکاوری را انجام داده و انرژی تولید کند. اگر شما هم از این دست افراد هستید، بهتر است در روند استراحت خود تغییراتی ایجاد کنید و بیشتر بخوابید. معمولا انسان های بالغ حداقل به 7 ساعت خواب در طول شبانه روز نیاز دارند. این مقدار می تواند با توجه به ساختار بدن شما کمی بیشتر یا کمتر باشد. اگر نگرانی‌ها و استرس‌ها باعث می‌شوند در طول شب بیدار بمانید می‌توانید مدیتیشن یا تمرین‌های ذهن آگاهی را برای آرام سازی ذهن پُر مشغله‌ی خود انجام دهید.

فعال باشید

امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی بیشتر کار ها به صورت ساکن و یکجا نشینی انجام داده می شوند. این امر باعث می شود که شما زودتر خسته شوید و در نتیجه انرژی تان تخلیه شود. شاید در نظر اول کمی عجیب باشد برای اینکه از شر خستگی خلاص شوید و انرژی بیشتری تولید کنید، ورزش کردن را انتحاب کنید. شاید با خود بگویید که این کار خودش نیاز به سطح انرژی بالایی دارد. اما منظور ما از فعال بودن این است که ورزش های ساده ای مانند پیاده روی و دوچرخه سواری را امتحان کنید. برای اینکه ورزش را با فعالیت‌های روزمره‌تان سازگار کنید، می‌توانید زمان استراحت، از پشت میزتان بلند شوید و به یک پیاده روی کوتاه مدت در اطراف محل کارتان بروید.

استفاده از تعذیه مناسب

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که مدام در طول روز احساس خستگی و کسالت می کنید، بهتر است نگاهی به برنامه غذایی خود بیندازید. استفاده از غذاهای سالم و مناسب باعث می شود تا شما انرژی بیشتری تولید کنید و جلوی ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن را بگیرید. استفاده از غذاهای فراوری شده و پرچرب باعث می شود که شما سلامت شما به خطر بیفتد. همچنین تغذیه نامنظم نیز باعث می شود شما نتوانید به اندازه کافی انرژی تولید کنید و در نتیجه در طول روز خسته شوید. محدود کردن بیش از حد تغذیه می‌تواند منجر به کمبود کالری دریافتی و مواد مغذی ضروری مانند آهن شود که می‌تواند تاثیر منفی بر سطح انرژی‌تان بگذارد.

آب کافی بخورید

حتما شما هم شنیده اید که 75 درصد بدن آدمی از آب تشکیل شده است. این مقدار می تواند با توجه به سن و میزان سلامتی شما متغیر باشد. هیدارته بودن بدن باعث می شود تا فعالیت های سلولی در مغز بهتر انجام شود و سطحی انرژی در بدن پایدارتر بماند. ما در طول روز به دلیل تعریق و ادرار آب بدن خود را از دست می دهیم. برای جلوگیری از کم آبی حتما روزی 8 لیتر آب بنوشید. مطالعه ای نشان می دهد که مردان جوانی که 1.59 درصد از مایعات بدن خود را از دست داده بودند، عملکرد حافظه‌ی ضعیفی داشتند و بیشتر هم احساس اضطراب و خستگی می‌کردند.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.