مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

آشنایی با مهم ترین خواص مارچوبه بر روی بدن

0

مارچوبه یک گیاه علفی یک ساله است که از خانواده Asparagaceae مشتق شده است. این گیاه شاید در نگاه اول هیچگونه شباهتی به مواد خوراکی نداشته باشد ولی جالب است بدانید که مارچوبه از پر مصرف ترین گیاهان در شمال آفریقا و غرب آسیا می باشد. مارچوبه دارای مقدار زیادی ویتامین ک و فولات (ویتامین ب۹) است. فولات موجود در مارچوبه باعث می‌شود تا مصرف این گیاه در زمان بارداری از ناهنجاری‌های مادرزادی بکاهد. خواص مارچوبه باعث شده است که نه تنها در آشپزی بلکه در پزشکی نیز از ان استفاده شود. مارچوبه یکی از پر مصرف ترین دارو های گیاهی در دوران قدیم بوده است.

خواص مارچوبه

کاهش وزن

به کسانی که قصد دارند از وزن خود بکاهند توصیه می کنیم که از این گیاه استفاده کنند. خواص مارچوبه در کاهش وزن زبان زد است. نه تنها این گیاه چربی و کالری بسیار پایینی دارد، بلکه دارای مقدار زیادی فیبر های محلول و غیر محلول است. مصرف این فیبر ها می تواند به شما در روند کاهش وزن کمک کند. بدن فیبر ها را معمولا دیرتر از سایر مواد هضم می کند و همین باعث می شود تا شما بعد از مصرف مارچوبه دیرتر احساس گرسنگی کنید و از همین رو کمتر غذا بخورید. برای اینکه قدرت این گیاه را چند برابر کنید، می‌توانید آن را با تخم مرغ آب پز مصرف نمایید. ترکیب مارچوبه غنی از فیبر با پروتئین تخم مرغ باعث ایجاد حس سیری بیشتری می‌شود.

مبارزه با سرطان

متاسفانه امروزه تعداد کسانی که به سرطان مبتلا می شوند در حال افزایش است و دلیل این امر نیز مصرف غذاهای ناسالم است. مصرف غذاهایی که در خون آنتی اکسیدان دارند می تواند به شما در جلوگیری از ابتلا به سرطان کمک کند. در مارچوبه آنتی اکسیدان هایی مانند: بتاکاروتن و گلوتانیون وجود دارد. آنتی اکسیدان ها می توانند فعالیت رادیکال های آزاد که با اکسیده کردن سلول ها آنها را به بافت های سرطانی تبدیل می کنند را، خنثی کند. این سبزی به دلیل خواص آنتی‌اکسیدانی بالای ترکیباتش یکی از بهترین انتخاب‌ها برای پیشگیری از ابتلا به سرطان استخوان، سرطان سینه، سرطان کولون، سرطان گلو و سرطان ریه می‌شود.

مفید برای عضله ها

یکی دیگر از خواص مارچوبه که می تواند برای جوان تر ها جذاب باشد، کمک به عصله سازی است. این روز ها همه به دنبال آب کردن چربی های شکم و نشان دادن عضله های خود هستند. بدین منظور باید از مواد غذایی مناسب استفاده کرد، یکی از این مواد مارچوبه است. مارچوبه سرشار از فیبرهای پروبیوتیک است که باکتری های مفید را در دستگاه گوارش تقویت می کند و مانع نفخ می شود. علاوه بر این دیورتیک یا مدر (ادرارآور) نیز می باشد و به شما کمک می کند تا آب اضافی بدنتان را از دست بدهید.

خواص مارچوبه

کمک به سلامت روده

مارچوبه یکی از موادی است که برای سلامت روده نیز بسیار مفید است. مواد غذایی که در خود پروبیوتیک دارند، می توانند به سلامت باکتری های روده کم کنند. مواد پروبیوتیکی توسط بدن جذب نمی شوند و از این رو می توانند غذای این باکتری ها را فراهم کنند. فعالیت این باکتری ها باعث می شود تا روند هضم به آسانی انجام شود و از بدن در برابر ابتلا به بیماری های گوارشی محافظت کنند.

درمان یبوست

از سالیان پیش از خواص مارچوبه برای درمان یبوست استفاده می شده است. این مشکل که از بیماری های رایج گوارشی است، به دلیل خشک شدن مواد دفعی در روده بزرگ اتفاق می افتد. به همین دلیل خروج این مواد از بدن سخت شده و فرد درد زیادی را تحمل می کنند. فیبر های از موادی هستند که می توانند مدفوع را نرم کرده و در نتیجه حرکت آن را در لوله های گوارشی تسهیل کنند.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.