مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

هر آنچه باید از خواص بادام هندی بر روی بدن بدانید

0

یکی از محبوب ترین خشکبار در ایران و دیگر قسمت های دنیا، بادام هندی یا کاشو است. این دانه به دلیل داشتن طعم لذیذ و منحصر به فردش از طرفداران بیشماری برخوردار است. بر خلاف اسم این دانه، زادگاه اصلی اش هند محسوب نمی شود بلکه برای اولین بار این پرتقالی ها بودند که این دانه های خوشمزه را از آمریکای جنوبی به سایر نقاط دنیا صادر کردند. شاید اسم این خشکبار به دلیل این که هندوستان بزرگترین صادر کننده این دانه است، از هند گرفته شده باشد. ما قصد داریم شما را در این مقاله با خواص بادام هندی بیشتر آشنا کنیم.

خواص بادام هندی

سلامت قلب و عروق

اساسا اکثر حشکبار می توانند به سلامت قلب کمک کنند چرا که دارای اسید های چرب مفید هستند و می توانند کلسترول را کاهش بدهند. استفاده از بادام هندی به دلیل داشتن میزان مناسبی ویتامین کا باعث می شود تا انعقاد خون تنظیم شود و در نتیجه مشکلی در این زمینه شما را تهدید نکند. از آنجا که بادام هندی یک دیوروتیک یا مُدر خوب است می تواند به کاهش فشار خون نیز کمک کند. علاوه بر این عواملی هم چون منیزیم و لینولنیک اسید نیز در آن یافت می شود که از عوامل تنظیم کننده ی فشار خون هستند.

کمک به سلول های قرمز

از مهم ترین خواص بادام هندی می توان به تقویت شکل‌گیری سلول‌های قرمز خون اشاره کرد. این خوراکی خوشمزه سرشار از مس می باشد و از همین رو می تواند به شکل‌گیری سلول‌های قرمز خون کمک می‌کند. کمبود مس در بدن می توانند مشکلاتی مانند پوکی استخوان، کم خونی و تپش قلب را بوجود بیاورند. از همین رو مصرف بادام هندی می تواند به تقویت استخوان ها سیستم عصبی و دستگاه ایمنی کمک کند. تحقیقات نشان می دهد کسانی که روزانه 50 گرم بادام هندی مصرف می کنند 40 درصد کمتر در معرض ابتلا به کم خونی و پوکی استخوان هستند.

خواص بادام هندی

کاهش وزن

از خواص بادام هندی می توان برای کاهش وزن نیز استفاده کرد. با این که بیشتر مردم فکر می کنند بادام هندی سرشار از چربی است و از همین رو می تواند باعث چاقی شود، دانشمندان اعتقاد دارند بادام هندی سرشار از چربی‌های مفید و فیبر می‌باشد. هر 30 گرم از این ماده حاوی 150 واحد کالری می باشد. اگر از بادام زمینی به صورت منظم و در غالب رژیم های غذایی مناسب استفاده شود می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. چرا که مصرف به اندازه این خشکبار باعث می شود تا شما دیرتر احساس گرسنگی کنید.

خواص بادام هندی در بارداری

پزشکان تغذیه اعتقاد دارند که مصرف بادام هندی می تواند برای خانوم های باردار مفید باشد چرا که در 30 گرم از این ماده 4.3 گرم پروتئین، 9 گرم کربوهیدرات و 13 گرم چربی سالم وجود دارد. بررسی بادام هندی نشان می دهد که این دانه حاوی تمام ویتامین های ضروری برای جنین می باشد. از آنجا که زنان باردار در طول این مدت انرژی زیادی را از دست می دهند مصرف این ماده می تواند به آنها کم کند تا انرژی کافی خود را تامین کنند. در ضمن از انجا که در بادام هندی کلسیم وجود دارد می تواند به صورت مستقیم بر روی کیفیت دندان و استخوان های جنین تاثیر بگذارد.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.