مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

آشنایی با مهم ترین خواص پوست تخم مرغ

0

تخم مرغ یکی از مغذی ترین مواد خوراکی محسوب می شود به طوری که اسید آمینه های ضروری بدن برای ساخت پروتئین، تنها در آن و شیر وجود دارد. بدن به این پروتیئن ها برای انجام اعمال حیاتی مانند ساخت آنزیم نیاز دارد. جالب است بدانید که خواص پوست تخم مرغ هم بسیار باارزش است و می توان از آن برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده کرد. به عنوان مثال پوست تخم مرغ حاوی میزان زیادی کلسیم است به طوری که 90 درصد ترکیب آن را کلسیم تشکیل داده است. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با کاربرد های پوست تخم مرغ برای سلامتی، آشنا کنیم.

خواص پوست تخم مرغ

سم زدایی بدن

باورتان بشود یا نه، ولی می توان از خواص پوست تخم مرغ برای سم زدایی بدن استفاده کرد. ویتامین ها و مواد معدنی پوست تخم مرغ باعث شده است تا بتوان از آن به عنوان یک سم زدا بهره برد. برای استفاده از این خاصیت پوست تخم مرغ کافی است تا 5 عدد پوست تخم مرغ و یک لیتر آب تهیه کنید. پوست تخم مرغ ها را به دقت بشویید و آنها را در در هاون پودر کنید. پودر را با آب مخلوط کنید. ترکیب را داخل یخچال بگذارید و اجازه دهید یک هفته استراحت کند. بعد از یک هفته می توانید هر روز دو لیوان از این نوشیدنی میل کنید.

کمک به درمان مشکلات گوارشی

از خواص پوست تخم مرغ برای درمان مشکلات گوارشی نیز می توان استفاده کرد. پوست تخم مرغ خواصی دارد که باعث تنظیم pH معده شده و ناراحتی های روزمره مربوط به این ارگان را برطرف می سازد. اگر از مشکلاتی مانند رفلاکس معده رنج می برید، پوست تخم مرغ می تواند به شما کمک کند. بدین منظور باید پوست تخم مرغ را به پودر تبدیل کنید و سپس با مقداری قهوه و آب لیموترش مخلوط کنید. سپس مقداری شیر حرارت داده شده به این ترکیب اضافه کرده و روزانه دو وعده از آن مصرف کنید.

کمک به دستگاه ایمنی

ترکیب پوست تخم مرغ با لیموترش و عسل شربتی به دست می دهد که برای از بین بردن علائم آنفلوانزا و سرماخوردگی مؤثر عمل می کند. مواد مغذی در این ترکیب به حدی زیاد است که می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند. درست مانند روش های قبل پوست های تخم مرغ را بشورید و پودر کنید. آب لیموترش ها را بگیرید و با این پودر ترکیب کنید. این ترکیب را داخل یخچال قرار دهید. سپس آب و عسل را به این معجون اضافه کنید و در یخچال بگذارید. روزانه سه مرتبه و هر بار یک قاشق از این شربت میل کنید.

خواص پوست تخم مرغ

کمک به بهبود زخم ها

برای اینکه بتوانید به صورت کامل از خواص پوست تخم مرغ استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم پرده شفاف و نازکی که در آن وجود دارد را حفظ کنید. برای کارامد کردن این خاصیت، می توانید به پوست تخم مرغ، روغن نارگیل اضافه کنید. پوست تخم مرغ را روغن زیتون بزنید و به طور مستقیم روی ناحیه زخم شده بگذارید. باید مطمئن شوید که لایه شفاف آن با پوست تماس داشته باشد این کار را هر روز دو مرتبه تکرار کنید.

لایه برداری طبیعی پوست

همواره بهنر است برای سلامت پوست خود از محصولات طبیعی استفاده کنید. به عنوان مثال برای از بین بردن سلول های مرده پوست، می توانید از پوست تخم مرغ استفاده کنید. پوست تخم مرغ را پودر کرده و با سفیده آن مخلوط کنید. سپس با استفاده از این ترکیب به آرامی پوست خود را ماساژ بدهید. دقت داشته باشید که قبل از پودر کردن تخم مرغ، حتما آن را به دقت شست و شو داده باشید چون ممکن است حاوی مواد زائد و فضولات و میکروب باشد.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.