مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

آشنایی با فرایند سفت کردن پوست بعد از کاهش وزن

0

متاسفانه دردسر داشتن اضافه وزن تنها با به لاغر کردن و گرفتن رژیم های سخت، محدود نمی شود. اگر شما توانستید بعد از چند ماه سخت کار کردن و خط کشیدن بر روی امیال غذایی خود از شر اضافه وزن خلاص شوید، نوبت به شکست دادن غول بعدی می رسد. مشکلی که 90 درصد افراد بعد از کاهش وزن با آن رو به رو می شوند، شل بودن پوست می باشد. سفت کردن پوست بعد از کاهش وزن خودش یک پروسه طولانی را می طلبد که بعضا از لاغر کردن نیز بیشتر طول می کشد. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با این فرایند سخت آشنا کنیم.

سفت کردن پوست

مصرف پروتئین کافی

اولین قدم در سفت کردن پوست بعد از لاغری خوردن پروتئین کافی می باشد. تمام متخصصان تغذیه اعتقاد دارند که بهترین روش برای سفت کردن عضلات و پوست، استفاده از مواد پروتئینی می باشد. اگر شما کمی با بدن سازی آشنا باشید می دانید که مهم ترین بخش در برنامه های عضله سازی استفاده از پروتئین است. بهترین گزینه های غذایی سرشار از پروتئین عبارتند از ماهی سالمون، گوشت بوقلمون، تخم مرغ، جو و اسفناج. این ماده ها را حتما در سبد غذایی خود قرار داده و روزانه از انها استفاده کنید.

نوشیدن آب کافی

هیدراته نگه داشتن بدن را به هیچ وجه نباید فراموش کنید چرا که عدم مصرف آب کافی نه تنها باعث می شود تا پوست شما خشک شود، بلکه از قدرت کشسانی آن نیز کاسته شده و در نتیجه شل می شود. نوشیدن مایعات هر نیم ساعت یکبار بهترین کاری است که می توانید انجام دهید. اگر نمی توانید با خود کنار بیایید که این مقدار آب را در طول روز مصرف کنید، می توانید نوشیدنی های دیگری مانند چای، شیر، و آب میوه را جایگزین کنید. مطمئن باشید بعد از این کار به زیبایی پوست شما نیز افزوده خواهد شد.

طناب زدن

ورزش کردن را نباید به محض رسیدن به وزن ایده آل یا آّ کردن چربی های شکم کنار بگذاریم. شما نه تنها به ورزش کردن برای ثابت نگه داشتن شرایط فعلی نیاز دارید، بلکه سفت شدن پوست نیز در گرو این کار است. یکی از بهترین ورزش هایی که می تواند به شما در رسیدن به این امر کمک کند طناب زدن است. اما دقت کنید که طناب زدن را باید به تدریج به برنامه خود اضافه کنید. اگر همان روز اول یک ساعت طناب بزنید مطمئنا تا 4 روز از درد عضلات پشت ساق پا نمی توانید راه بروید!

سفت کردن پوست

چای دارچینی با عسل

چای دارچینی یکی از بهترین موادی است که می تواند سوخت و ساز را در بدن شما بالا ببرد و این امر می تواند در نهایت منجر به سفت شدن پوست شود. بهتر است صبح ها به محض بیدار شدن و  30 دقیقه قبل از مصرف صبحانه، از این نوشیدنی استفاده کنید. مواد دیگری نیز هستند که می توانند باعث بالا رفتن سوخت و ساز شوند به عنوان مثال فلفل. اما باید دقت داشته باشید که خوش خوراک ترین این مواد، چای دارچینی است. استفاده از عسل نیز برای کسانی که از طعم دارچین خوششان نمی آید توصیه می شود.

مصرف مواد کلاژن دار

مهم ترین موادی که باعث الاستیته شدن پوست می شوند، کلاژن و آلاستین هستند. کلاژن سخت‌ترین رشته بافت پیوندی است و با آنزیم کلاژناز (حل کننده کلاژن) از بین می‌رود ترمیم آن بسیار سخت است و به زمان طولانی نیاز دارد. پس بهتر است از مواد غذایی استفاده کنید که در خود چنین خصوصیاتی دارند. از مهم ترنی این غذا ها می توانیم به سویا، لوبیا، هویج، خربزه، ماهی سالمون، ماست و گردو اشاره کنیم.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.