مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

معرفی راه های خانگی برای درمان اسهال

0

اسهال یکی از رایج ترین مشکلات گوارشی است که به راحتی می توان آن را با راه های خانگی درمان کرد. بر اساس آمار ارائه شده توسط موسسه بهداشت آمریکا، هر آمریکایی در طول سال 4 بار به اسهال دچار می شود. همچنین این آمار نشان می دهد که سالانه 2 میلیارد دلار هزینه خرید دارو های  ضد اسهال و ویزیت می شود. همان طور که می دانید اسهال به حالتی گفته می شود که فرد در طول روز سه بار مدفوع روان و مایع داشته باشد. مهم ترین مشکلی که اسهال بوجود می آورد کمی آبی است. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش های خانگی برای درمان اسهال آشنا کنیم.

درمان اسهال

خوردن آب گوشت یا مرغ

مهم ترین کاری که شما باید در درمان اسهال مد نظر بگیرید این است که در قدم اول آب و مواد معدنی که از طریق مدفوع از دست می دهید را جبران کنید. آب مرغ یا گوشت، مواد معدنی و نمک هایی را که در اثر اسهال از دست می دهید، جایگزین می کند. باید دقت کنید که در طول زمانی که اسهال دارید از خوردن آب گوجه فرهنگی، آب مرکبات، آب آناناس خودداری کنید چرا که این مواد در خود اسید دارند و این اسید باعث تحریک روده شما می شود.

نوشیدن چای پوست پرتقال

یکی از قدیمی ترین و رایج ترین روش های خانگی درمان اسهال ، استفاده از چای پوست پرتقال می باشد. برای قرن ها پزشکان طب سنتی مانند زکریا و ابوعلی سینا از این روش برای درمان بیماران خود بهره می گرفتند. پوست پرتغال دستگاه گوارش را تحریک می کند. کافی است یک پرتقال بردارید و آن را پوست بگیرید، سپس این پوست را خلال کنید و آنها را داخل یک قوری بندازید. داخل قوری آبجوش بریزید و آن را به مدت 10 دقیقه بجوشاند. سپس از این دمنوش خوش عطر استفاده کنید.

مصرف چای سیاه

چای سیاه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در ایران است. تقریبا همه خانواده ها در طول روز چند بار از این نوشیدنی استفاده می کنند. چای سیاه در خود خواصی دارد که می تواند به درمان اسهال کمک کند. تانیس موجود در چای سیاه، حالت قابض دارد و غشای مخاط روده را جمع می کند. این خاصیت باعث می شود تا بدن مایعات را بهتر جذب کند و از التهاب روده تسکین دهد. دقت داشته باشید که حتما از چای های صد در صد طبیعی استفاده کنید چرا که ممکن است در چای که از بازار می خرید، کافئین وجود داشته باشد. کافئین باعث خشک شدن آب بدن می شود و در نتیجه بیماری را تشدید می کند.

استفاده از عسل

عسل یکی از بهترین درمانگر های طبیعی است که می تواند به شما در درمان بسیاری از بیماری ها کمک کند. عسل سرشار از مواد ضد التهابی است که می توانند التهاب روده را تسکین دهند. جالب است بدانید که تاریخچه استفاده از عسل برای درمان اسهال به چند هزار سال پیش و به دوران فراعنه مصر بر می گردد. چهار قاشق غذاخوری عسل را در یک فنجان آب داغ حل کنید، کمی صبر کنید تا خنک شود سپس آن را بنوشید. همین روش ساده به سرعت مشکل شما را بر طرف می کند.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.