مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

هر آنچه که باید از خواص دمنوش به بدانیم

0

بیشتر ایرانی ها از به تنها در بازی اسم و فامیل استفاده می کنند بدون اینکه از خواص این میوه خوشمزه، اطلاعی داشته باشند. چند سالی می شود که مربای به در میان سفره های ایرانی ها جای پای پیدا کرده است و مردم از آن استفاده می کنند. به دلیل اینکه در به مقدار بسیار ناچیزی قند وجود دارد، در بیشتر سایت های تغذیه از مربای آن به عنوان یک انتخاب عالی در سفره های صبحانه باد شده است. با مطالعه کتب طب سنتی، دانشمندان به خواص دمنوش به پی برده اند و از همین رو از آن برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می کنند. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا بیشتر با خواص به و دمنوشش آشنا شوید.

خواص دمنوش به

جلوگیری از سرطان

یکی از مهم ترین خواص دمنوش به که در بسیاری از مجله های پزشکی به آن اشاره شده است، جلوگیری از سرطان است. از جمله مواد مفیدی که در به وجود دارند می توان به تعداد بالای آنتی اکسیدان های آن اشاره کرد. آنتی اکسیدان ها نقشی کلیدی در جلوگیری از سرطان دارند چرا که آنها می توانند فعالیت رادیکال ها آزاد را خنثی کنند. رادیکال ها آزاد با اکسیده کردن سلول ها، آنها را به بافت های سرطانی تبدیل می کند. این ویژگی همچنین از بزرگ شدن تومور ها نیز پیشگیری می کند.

کاهش وزن

کسانی که قصد دارند از شر چربی های اضافه خود خلاص شوند و وزن خود را کم کنند، باید نگاهی ویژه ای به این میوه و دمنوشش داشته باشند. در به مواد مفیدی وجود دارد که می توانند به صورت شگفت آوری متابولسیم بدن را بالا ببرند و در نتیجه چربی بیشتری آب شود. همچنین تحقیقات موسسه تغذیه دانمارک در سال 2014 نشان می دهد که در به مقدار زیادی فیبر خوراکی وجود دارد. این فیبر ها نیز نقش مهمی در کاهش وزن دارند چرا که آنها خیلی دیر در بدن هضم می شوند و از همین رو وقتی شما به مصرف کنید، دیرتر احساس گرسنگی می کنید.

کمک به سلامت پوست

از دیگر خواص دمنوش به می توان به تقویت سلامت پوست اشاره کرد. همانطور که در بالا نیر اشاره کردیم، در این میوه مقدار زیادی آنتی اکسیدان وجود دارد. رادیکال های آزاد می توانند با فعالیت های خود باعث پیر شدن بافت ها شوند. هر چه بافت های شما زودتر پیر شود، شما شکسته تر می شوید. این بدان معنا است که شما می توانید با مصرف دمنوش به، از چین چروک پوست خود، بکاهید.

خواص دمنوش به

تنظیم فشار خون

از دمنوش به می توان برای تنظیم فشار خون نیز استفاده کرد. پتاسیم موجود در به با شل کردن عروق  و تنظیم انقباض عروقی به جریان بهتر خون در عروق کمک کرده و فشارخون را تنظیم می‌کند. اضافه بر این مورد، به می تواند از طریق بهبود سطح چربی های بدن، از ابتلا به بسیاری از بیماری های قلبی جلوگیری کند. هر چه فشار خون شما بالاتر باشد، خطراتی مانند آترواسکلروز، نارسایی قلبی و حملات قلبی، بی خوابی، نارسایی کلیه، سکته مغزی و رتینوپاتی هیپرتونیک در چشم و نابینایی بشیتر شما را تهدید می کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

از دیرباز پزشکان طب سنتی بر این اعتقاد بودند که به می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود و از همین رو برای درمان بیماری هایی مانند سرما خوردگی، از دمنوش به استفاده می کردند. امروزه دانشمندان با مطالعات بیشتر دریافته اند که این میوه به دلیل داشتن ویتامین ث و مقادیر بالای آنتی اکسیدان، نقش پررگی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. جالب است بدانید که در طب سنتی چینی از این میوه به صورت موضعی برای درمان درماتیت آتوپیک که یک نوع آلرژی با تظاهرات پوستی است استفاده می‌شده است.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.