مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درمان سردرد با روشهای طبیعی و سنتی

0

همه ی ما در طول هفته یا حتی در طول روز بارها سردرد را تجربه می کنیم و به دنبال راهی ساده و طبیعی برای درمان سردرد هستیم.در این مطلب از سایت آسان دنت با ما همراه باشید تا برای شما از راهکارهای طبیعی و سنتی درمان سردرد صحبت کنیم.

 

 

درمان سردرد به روش سنتی:

درمان سردرد

سردرد انواع مختلف دارد که برخی از گیاهان با خاصیت ضد درد به درمان سردرد کمک می کنند. با ما همراه باشید تا چند نمونه از گیاهانی که در اطراف ما یا در عطاری ها موجود است و به درمان سردرد کمک می کند به شما معرفی کنیم. ما به شما پیشنهاد می کنیم داروهای شیمیایی را کنار بگذارید و به درمان سردرد با روش های سنتی روی آورید

 

 

درمان سردرد با گل مغربی را امتحان کنید

درمان سردرد

این گیاه یکی از بهترین منبع ترکیب مسکن فنیلآلانین است. برای مبتلایان به سردردهای مزمن، متخصصان تغذیه ممکن است مصرف روزانهٔ شش تا هشت کپسول روغن گلی مغربی را تجویز کنند. تخم آفتابگردان هم غنی از فنیلآلانین است، که ۴/۸ درصد وزن خشک آن را تشکیل میدهد. دیگر منابع خوب فنیلآلانین به ترتیب عبارتند از بولاغ اوتی، جوانهٔ لوبیا، سویا، گاودانه، ترمس (لوپن)، برگ تاج خروس، بادام زمینی، عدسی، اسفناج، خرنوب، و کدو حلوایی.

 

 

درمان سردرد با سیر و پیاز موثر است

درمان سردرد

پلاکت های خون که در لخته کردن آن شرکت میکنند، در ایجاد سردرد میگرنی هم نقش دارند. البته، قرار نیست که مانع انجام کل فعالیت های پلاکت ها شوید، چون در این صورت خونریزی از یک بریدگی کوچک مرگ را به دنبال خواهد داشت. ولی کمی فعالیت پلاکت ها را کمتر کردن ظاهراً از بروز میگرن جلوگیری می کند. طبیعت درمانگرها خوردن مقادیر زیاد سیر و پیاز را توصیه می کنند، چون این گیاهان رقیق کنندهٔ خون تا حدی فعالیت پلاکت ها را کم می کنند. (این ها برای پیشگیری از حملهٔ قلبی هم تجویز می شوند.)

 

 

درمان سردرد با زنجبیل فراموش نشود

درمان سردرد

افراد دارای فرهنگ آسیایی اغلب زنجبیل را برای پیشگیری از بروز میگرن مصرف می کنند.  تا حالا گزارشی از یک تحقیق جدی در این باره ندیده اند، ولی از موضوع جالبی خبر دادند: یک زن ۴۲ ساله گرفتار میگرن مزمن خوردن همهٔ داروهای میگرن را کنار گذاشت و به جای آنها، ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم زنجبیل خشک مخلوط با آب را در شروع اختلالات بینایی میگرن می خورد. تا چهار روز هم هر چهار ساعت یک بار این کار را تکرار می کرد. ظرف حدود ۳۰ دقیقه، حملهٔ میگرن با درد و ناراحتی بسیار کمتر شروع گردید.

بعداً هم زنجبیل تازه را جایگزین زنجبیل خشک کرد. میگرن او دیگر به ندرت عود کرد، و بسیار هسم خفیف تر بود. چون زنجبیل از جهات مختلف برای شما خوب است، ارزش امتحان کردن برای درمان میگرن را هم دارد. اگر گرد زنجبیل می خورید، کپسولهای ۵۰۰ میلی گرمی آن موجود است. و اگر تمایل به زنجبیل تازه دارید، پنج گرم (حدود ۲/۵ قاشق مرباخوری) خردکردهٔ ریشهٔ تازه معادل آن است. برای تأثیر بیشتر، میتوانید زنجبیل را با یک گیاه دیگر همراه کنید. طبیعت درمانگرها گاهی زردچوبه را توصیه می کنند، که گیاهی ضدالتهابی است و بسیاری از خواص درمانی زنجبیل راهم دارد.

 

 

درمان سردرد با ژینکو روشی نو

درمان سردرد

یک تحقیق پزشکی نشان داده است که سردرد اغلب با افزایش جریان خواند مغز از بین میرود. این همان کاری است که گیاه ژینکو می کند – یعنی بهتر کردن گردش خون در مغز، من اگر زیاد دچار سردرد شوم، این گیاه را هم امتحان خواهم کرد. من خوردن سه بار در روز ۳۰ قطره عصارهٔ استاندارد ژینکو، حاوی لااقلی ۰/۵ درصد گلیکوزیدهای فلاوونوئید، را به مدت یک یا دو روز پیشنهاد می کنم. اگر کپسول ژینکو میخورید، دستورات روی برچسب آن را رعایت کنید. میتوانید روزی ۶۰ تا ۲۴۰ میلیگرم عصارهٔ استاندارد بخورید، ولی نه بیشتر، | خوردن بیش از حد آن ممکن است باعث ایجاد اسهال، تحریکپذیری، و بی قراری شود.

 

درمان سردرد با فلفل قرمز را حتما امتحان کنید

درمان سردرد

ترکیب تند موجود در فلفل قرمز، به نام کاپسایسین، یک تسکین دهندهٔ فوق العادهٔ درد است.  دانشمندان معتقدند این ماده نقشی کلیدی در انتقال تکانه های درد دارد. خوردن فلفل قرمز هم برای درمان سردرد خوب است. گزارش شده است که غنی ترین منبع غذایی سالیسلات هاست. تحقیقات نشان داده است که کاپسایسین از بروز سردردهای خوشه ای (که همانند میگرن شدید هستند) نیز جلوگیری می کند. در یک تحقیقی کوچک بر روی ۱۲ فرد مبتلا به این نوع سردرد، ۶ نفر که روزی یک گرم کاپسایسین را به مدت چند روز از طریق بینی استنشاق کردند، کاملاً درمان شدند، ۴ نفر تسکین نسبی را گزارش کردن، و روی ۲ نفر بی اثر بود.

مطالعات دیگر هم نتایج مشابهی را گزارش کردهاند. من اگر میگرن یا سردرد خوشه ای داشتم، فلفل قرمز مصرف می کردم. البته لزومی ندارد آن را استنشاق کنید؛ میتوانید کپسول آن را بخورید.

 

 

درمان سردرد با بادرنجبویه روشی ساده و کارساز

درمان سردرد

به گفتهٔ دکتر نورمن بیسیت، استاد داروسازی دانشگاه لندن و نویسندهٔ کتاب داروهای گیاهی و گیاه داروسازی، بادرنجبویه در تسکین سردرد میگرن بسیار مسؤثر است. – .هم ان را تایید کرده است E کمیسیونمقدار توصیه شده برای تهیه چای یک یا دو قاشق مرباخوری خشک کردهٔ گیاه در یک فنجان آب جوش است. بگذارید گیاه تا زمان سرد شدن در آن خیس بخورد. من اگر دچار سردرد شوم، بابونهٔ گاوی، زنجبیل، و زردچوبه را هم به چای بادرنجبویه اضافه می کنم.

 نعناع فلفلی راهکاری برای درمان سردرد

درمان سردرد

اگر نعناع فلفلی را با کمی الکل مخلوط کرده و روی شقیقه ها بمالید، به تسکین درد کمک زیادی می کند. من در صورت امکان روغن نعناع فلفلی را با اسطو خودوسی، مخلوط کرده و اوکالیپتوس و اکلیل کوهی هم به آن اضافه می کنم. گمان می کنم همهٔ این روغن های شفابخش هماهنگ با هم تأثیر می کنند. ولی فراموش نکنید که این روغن ها فقط برای مصرف جلدی هستند و نباید خورده شوند. علي خرقه و دیگر خوراکی های دارای منیزیم. متخصصان تغذیه خوردن روزانهٔ ۶۰۰ میلی گرم منیزیم را برای تسکین سردرد پیشنهاد می کنند. (مقدار معمول روزانه ۴۰۰ میلیگرم است.) 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.