مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

معرفی رایج ترین اشتباهات در مورد رژیم گرفتن

0

معمولا اولین راهی که به ذهن افراد برای کاهش وزن می رسد، رژیم گرفتن است. این مسئله بسیار مهم است چرا که اگر به اندازه کافی در موردش دقت نشود، می تواند سلامت شما را به خطر بیندازد. افراد زیادی هستند که ادعا می کنند برای لاغر شدن کالری مصرفی خود را پایین آورده اند و حتی از خوردن میان وعده ها نیز دست کشیده اند، اما با این حال به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا نکرده اند. دلیل این امر چیست؟ همان طور که اشاره کردیم رژیم گرفتن نیازمند یک برنامه ریزی دقیق می باشد. ما در این مقاله شما را با رایج ترین اشتباهات در مورد رژیم گرفتن آشنا می کنیم.

رایج ترین اشتباهات در مورد رژیم گرفتن

با نخوردن وعده های غذایی می توان وزن کم کرد

رایج ترین اشتباهات در مورد رژیم گرفتن ، نخوردن وعده های غذایی است. افراد زیادی فکر می کنند که می توانند با نخوردن شام، از شر وزن اضافه خود خلاص شوند، اما این موضوع نه تنها کمکی به شما نمی کند، بلکه باعث بدتر شدن اوضاع نیز می شود. وقتی شما به خود گرسنگی می دهید، ائلا اینکه همه چیز در نظر شما خوشمزه می آید، و در ثانی برای به دست آوردن احساس رضایت، باید غذای بیشتری بخورید. همین قضیه باعث می شود که حذق یک وعده غذایی، شرایط را برای شما بدتر کند. خوردن میان وعده های کوچک و مغذی بین هر وعده غذایی با حفظ ثبات قند خون و قوی تر کردن متابولیسم بدن، از بروز این مشکل پیشگیری می کند.

غذاهای سالم وزن شما را افزایش نمی دهند

باور غلطی در بین مردم وجود دارد که فکر می کنند تنها غذاهای مضر باعث افزایش وزن می شوند، اما صرفا سالم بودن یک ماده غذایی به معنی کم کالری بودنش نیست. به عنوان مثال موادی مانند آجیل، خشکبار، شکلات تلخ و روغن زیتون سالم هستند، اما هر کدامشان دارای کالری بسیاری بالایی می باشند. به عنوان مثال مصرف کمی روغن زیتون مزیت های زیادی برای سلامت شما دارد، اما اگر مقدار زیادی از آن را روی غذا یا نان خود بریزید، کالری زیادی دریافت کرده و افزایش وزن در پی خواهد داشت.

کربوهیدارت ها دشمن لاغری هستند

یکی دیگر رایج ترین اشتباهات در مورد رژیم گرفتن این است که مردم  فکر می کنند کربوهیدرات ها باعث چاقی می شوند. شاید شما با حذف این مواد در ابتدا با کاهش وزن مواجه شوید، اما اگر این موضوع پایدار باشد، شما در دراز مدت با مشکلاتی مانند  احساس خستگی و تحریک پذیری مواجه می شوند. به جای کنار گذاشتن تمام کربوهیدرات ها، غذای مناسب بخورید. از مهم ترین منابع کربوهیدارت می توان به غلات سبوس دار یا نان چاودار، کینوا quinoa ، برنج قهوه ای، سیب زمینی شیرین و جو اشاره کرد.

رایج ترین اشتباهات در مورد رژیم گرفتن

چربی نخوردن جلوی چاقی را می گیرد

شاید باورش برایتان سخت باشد ولی شما برای سوزاندن چربی، به چربی نیاز دارید. پس بهتر است بدین منظور از چربی های سالمی مانند آجیل ها، دانه ها، کره بادام زمینی، آووکادو و روغن زیتون استفاده کنید. نه تنها این چربی های می توانند به سلامت اندان های حیاتی شما کمک کنند، بلکه باعث سیری نیز می شوند.

ورزش کردن مهم ترین عامل در کاهش وزن است

هیچکس منکر فواید بی نظیر ورزش کردن برای حفظ سلامت بدن و کاهش چربی های بدن نیست، اما نکته ای که باید به ان توجه کرد این است که ورزش کردن به تنهایی نمی تواند شما را در این امر کمک کند. شما در کنار ساعات تمرینی، حتما باید از رژیم های غذایی سالم استفاده کنید. اگر شما در کنار ورزش کردن از رژیم های مناسب استفاده نکنید، مطمئنا نتیجه برعکس خواهید گرفت.  ورزش کردن باعث افزایش اشتها می شود، بنابراین لازم است در این مورد با دقت بیشتری رفتار کنید و بعد از هر بار ورزش کردن با احتیاط غذا بخورید.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.