مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

تمیز کردن گل های مصنوعی با چند روش ساده

0

یکی از مشکلاتی که گل های مصنوعی دارند این است که بخاطر جنسشان، گرد و خاک را جذب می کنند و به همین دلیل باید زود به زود تمیز شوند. گل های مصنوعی معمولا دارای رنگ های متنوعی هستند و بر عکس گل های طبیعی نیاز به آبیاری و نگهداری ندارند. همین دلیل است که امروزه استفاده از این گل ها در حال افزایش باشد. اگر شما هفته ای یکبار این گل ها را تمیز نکنید، رنگ های خود را از دست می دهند و دیگر آن زیبایی سابق را نخواهند داشت. ما در این مقاله شما را با بهترین روش ها برای تمیز کردن گل های مصنوعی آشنا می کنیم.

تمیز کردن گل های مصنوعی

تمیز کردن گل های مصنوعی با دستمال مرطوب

یکی از بهترین روش ها برای تمیز کردن گل های مصنوعی استفاده از دستمال مرطوب می باشد. معمولا جنس این گل ها از الیافی تشکیل شده است که بعد از قرار گرفتن در معرض آب، رنگ خود را از دست می دهند. به همین دلیل بهتر است که از دستمال مرطوب استفاده کنید. این کار عالی است و شما می توانید تمامی گرد وغبار موجود بر روی گل ها را از بین ببرید، بدون اینکه به آن ها آسیبی وارد شود، اما کار زمان بری است.

کمک گرفتن از سشوار برای تمیز کردن

سشوار یکی از مفید ترین وسایل خانه است و کارش تنها به خشک کردن موهای شما خلاصه نمی شود. شما می توانید با استفاده از سشوار به پاکیزگی منزل خود نیز کمک کنید. اما شما باید دو نکته را در این مورد رعایت کنید. اول اینکه سشوار خود را در سرد ترین حالت قرار دهید. نکته دیگر این است که ین کار را در محیطی سر باز انجام دهید تا گرد و غبار معلق برداشته شده از روی گلبرگ ها بر روی دیگر وسایل خانه ننشینند و تلاش شما به باد نرود.

استفاده از قلاب پر

این روش هم می تواند بسیار کارساز باشد اما ذکر این نکته واجب است که پر می تواند گل های نه چندان کثیف را تمیز کند. اگر شما طرفدار این روش هستید باید بدانید که هر هفته باید با قلاب پر گل های خود را تمیز کنید. معمولا قلاب هایی که از پر شتر مرغ ساخته شده اند بهترین کارایی را دارند چرا که این پر دارای خاصیت الکترواستاتیک می باشد. یکی از ایراداتی که به این روش وارد است این است که شما می توانید با قلاب پر سطوح گل را تمیز کرده و به شیار ها دسترسی ندارید.

استفاده از روش اسپری کردن

اگر در خانه شیشه پاک کن دارید، می توانید از قوطی اش برای این کار استفاده کنید. اما بهتر است قبل از آن گلدان گل مصنوعی خود را در حمام یا حیاط قرار دهید تا آب های اضافی باعث ایجاد کثیفی در دیگر مناطق خانه ی شما نشود. قوطی خود را به اندازه یک چهارم آب کنید و سپس کمی به آن مایع شست و شو اضافه کنید، سپس به صورت مایل و با کمی فاصله، به سمت گل مصنوعی اسپری کنید. این کار را آنقدر ادامه دهید تا تمامی گرد و غبار و کثیفی از لابه لای گل ها خارج شده و آزادانه بر روی زمین بریزند.

کمک گرفتن از نمک

یکی دیگر از راحت ترین روش های تمیز کردن گل های مصنوعی استفاده از نمک می باشد. این روش یکی از قدیمی ترین ترفند های شست و شو می باشد. شما در این روش مقدار کمی نمک دانه درشت را داخل کیسه می ریزید و بعد گل ها را در داخلش قرار می دهید. حالا نوبت آن است که کیسه را به شدت تکان دهید. دانه های نمک کثیفی و ذرات گرد و غبار را از گل های مصنوعی جدا می کند.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.