مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

راه های جلوگیری از قرمزی پوست بعد از اپیلاسیون

0

امروزه اپیلاسیون یکی از رایج ترین راه های دفع مو های زائد است که به شدت مورد توجه قرار گرفته است. شما با این روش به سرعت از شر مو های خود خلاص می شوید. اما متاسفانه این روش آنقدر ها هم بی خطر نیست. بسیاری از افراد بعد از استفاده از اپیلاسیون دچار مشکلاتی نظیر تورم و قرمزی می شوند. این مشکلات معمولا به دلیل ماهیت سریع و تهاجمی این روش موجب می شوند. شاید بیشتر این مشکلات با گذشت زمان درمان شوند اما می توان فرایند بهبود را تسریع بخشید. ما در این مقاله شما را با راه های جلوگیری از قرمزی پوست بعد از اپیلاسیون آشنا می کنیم.

قرمزی پوست بعد از اپیلاسیون

استفاده از روش کمپرس سرد

همان طور که می دانید یکی از رایج ترین روش های درمان مشکلات پوستی مانند آفتاب سوختگی استفاده از کمپرس سرد می باشد. این تکنیک در درمان قرمزی پوست بعد از اپیلاسیون نیز جواب می دهد. بهتر است مقادیر مساوی شیر سرد، آب و یخ را درون یک کاسه با یکدیگر ترکیب کنید. سپس یک پارچه و یا دستمال تمیز را در آن بخیسانید و روی پوست خود گذاشته و به مدت 5 دقیقه صبر کنید. این کار را سه بار در روز تکرار نمایید. پروتئین موجود در شیر باعث بهبود و محافظت پوست می شود.

استفاده از ماسک موثر خیار

خیار یکی از بهترین مواد غذایی است که دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی می باشد. این موارد می توانند به راحتی در درمان قرمزی پوست به شما کمک کنند. شما از این ماسک می توانید برای درمان سایر مشکلات پوستی مانند خشکی پوست و آکنه نیز بهره ببرید. برای استفاده از این روش ابتدا یک خیار تازه و متوسط را رنده کرده و کمی به آن ژل آلوورا اضافه کنید. سپس آن را روی محل مورد نظر اعمال کنید. بعد از گذشت 20 دقیقه آن را با آب ولرم بشویید.

استفاده از ماسک بلغور جو دوسر

جو دوسر یکی از غنی ترین غلات می باشد که می تواند به شما در داشتن پوستی زیبا و سالم کمک کند. این ماده یکی از بهترین مرطوب کننده های طبیعی محسوب می شود و به همین دلیل می تواند قرمزی پوست را درمان کند. برای درست کردن این ماسک، چند قاشق از جو دوسر خالص کلوئیدی را با مقدار کافی آب مخلوط کرده تا خمیر یکدست و نسبتا روانی ایجاد شود. سپس به آرامی آن را بر روی قسمت های مورد نظر بمالید و 10 دقیقه صبر کنید تا خود به خود خشک شود. سپس پوست خود را با آب بشویید.

قرمزی پوست بعد از اپیلاسیون

استفاده از سرکه سیب

یکی از آشنا ترین مواد برای حفظ سلامت پوست سرکه سیب می باشد. این ماده یک لایه بردار قوی است که دارای خواص ضد باکتریایی نیز می باشد. سرکه سیب یکی از درمان های سنتی سوختگی های سطحی می باشد و به طراوت پوست کمک می کند. بدین منظور مقدار نصف فنجان سرکه سیب را درون یک ظرف اسپری ریخته و بعد از حمام روی پوست و قسمت اپیلاسیون شده اسپری کنید. حتی می توانید با استفاده از یک پنبه آغشته شده به سرکه سیب، محل های مورد نظر خود را شست و شو بدهید.

استفاده از روغن اسطوخودوس

این روغن دارای خواص ضد التهابی، ضد میکروبی، ش باکتریایی و ضد قارچی است. به همین دلیل است که می توان از آن برای درمان سوختگی های سطحی و قرمزی پوست استفاده کرد. ترکیب این روغن با روغن بابونه می تواند برای درمان اگزما و بیماری های پوستی بسیار تاثیر گذار باشد. برای استفاده از این روش، ابتدا مقدار مساوی روغن اسطوخودوس را با عصاره بابونه ترکیب کنید و به آرامی بر روی قسمت های ملتهب شده بمالید. توجه کنید که هرگز از روغن اسطوخودوس به صورت خوراکی مصرف نکنید، زیرا ممکن است عوارض جدی سلامتی ایجاد کند.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.