مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

آشنایی با روش هایی برای از بین بردن خط لبخند

0

حتما شینده اید که می گویند صورت شما با لبخند زیباتر می شود و سعی کنید در عکس های خود همیشه بخندید. اما خندید هر از گاهی باعث ایجاد شدن نوعی خط می شود که چندان خوشایند نیست. این لبخند که همیشه می گویند می تواند بهترین درمان برای افراد باشد، گاهی وجهه کابوس به خود گرفته و موجبات عذاب می شود. این خط های لبخند نوعی چروک هستند و با افزایش سن خود را بیشتر نشان می دهند. از دیگر علل ایجاد این خط می توانیم به استرس، وضعیت نادرست خوابیدن و آسیب ناشی از نور خورشید اشاره کرد. ما در این مقاله شما را با راه هایی برای از بین بردن خط لبخند آشنا می کنیم.

از بین بردن خط لبخند

استفاده از روغن زیتون

یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن خط لبخند استفاده از روغن زیتون می باشد. خاصیت ضد پیری روغن زیتون از پلی فنول‌ها و اسید اولئیک آن ناشی می‌شود. این روغن همچنین به دلیل داشتن چربیهای تک غیر اشباع می توانند خطوط روی صورت شما را ملایم تر نشان بدهند. از آن گذشته این روغن یکی از بهترین محصولات برای حفظ رطوبت پوست و بازسازی سلول‌های پوستی است. یکی از بهترین روش ها برای حفظ جوانی پوست استفاده روزانه از روغن زیتون می باشد.

استفاده از روغن آرگان

روغن آرگان شاید به اندازه روغن زیتون مشهور نباشد اما خواصی به مراتب بهتر از آن دارد. تحقیقات نشان می دهد که بیش از 80 درصد این روغن را اسید های چرب تک اشباع تشکیل داده اند که می توانند پوست شما را از آسیب های رادیکل های آزاد  حفظ کنند. ویتامین A و E موجود در روغن آرگان نیز به کاهش چین و چروک‌ها و لکه‌های پیری و افتادگی پوست کمک می‌کند. بیشتر دانشمندان معتقدند که اصلی ترین دلیل برای پیر شدن، رادیکال هال آزاد می باشند. سعی کنید از این روغن بعد از اینکه آرایش خود را پاک کردید استفاده کنید تا از شر آلودگی های لوازم آرایشی خلاص شوید. در حال حاضر روغن آرگان بهترین روش برای از بین بردن  خط لبخند است.

اسکراب کیوی

شما می توانید با استفاده از اسکراب کیوی به راحتی پوست خود را لایه برداری کنید. سعی کنید که از این روش هر روز استفاده کنید. لایه برداری کمک می‌کند سلول‌های مرده‌ی پوست دفع شده و پوست سالم‌تر و شاداب‌تر شود و در نتیجه از خط لبخند کم شود. کیوی مانند سایر مرکبات سرشار از ویتامین c و آنتی اکسیدان می باشد که می توانند به شما در داشتن پوستی سالم کمک کنند. یک قاشق غذاخوری کیوی له شده، شکر و روغن زیتون را در کاسه‌ای مخلوط کنید و آن را به آرامی با حرکات دورانی به پوست بمالید.

از بین بردن خط لبخند

استفاده از ضد آفتاب ها

اگر  می خواهید از خط لبخند جلوگیری کنید، به شما پیشنهاد می دهیم که برای خود یک کرم ضد آفتاب خوب تهیه کنید. تحقیقات نشان می دهد که جدی ترین آسیب های پوستی به دلیل اشعه نور خورشید بوجود می آیند. نور آفتاب از جمله عواملی است که کلازن پوستی را از بین می برد. این اتفاق سبب می‌شود لکه‌های پوستی، ناهمجوری رنگ پوست، خشک پوست، آفتاب سوختگی و البته خط لبخند به وجود بیاید. اگر روزانه زیاد از منزل خارج می شوید حتما از ضد آفتاب ها استفاده کنید.

استفاده از آب

یکی از ساده ترین راه ها برای از بین بردن خط لبخند استفاده از آب می باشد. دهیدراته شدن پوست آن را مستعد خط لبخند می‌کند برای همین نیاز است پوست‌تان را به خوبی آبرسانی کنید. پس سعی کنید که هر روز مقدار زیادی آب مصرف کنید و پوست خود را با استفاده از آب هیدراته کنید. علاوه بر آب می‌توانید چای سبز و آبمیوه‌ی طبیعی بنوشید یا میوه‌ها و سبزیهای آبدار بیشتر مصرف کنید.

منبع: http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.