مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

چگونه به بهبود حلقه های زیر چشم کمک کنیم؟

0

حتما شما هم افرادی را دیده اید که در زیر چشم خود حلقه های سیاهی دارند یا اینکه شاید خودتان یکی از همین افراد باشید. دلایل زیادی برای بوجود آمدن حلقه های زیر چشم وجود دارد. شاید مهم ترین دلیل برای این امر آهن باشد. آهن در بدن باعث حمل و نقل اکسیژن در بدن است و اگر به اندازه کافی تامین نشود بر روی پوست شما تاثیر می گذارد. حلقه های تیره اطراف چشم به واسطه تجمع خون در لایه ای نازک از پوست زیر چشم های انسان شکل می گیرند. ما در این مقاله شما را با چتد روش برای بهبود حلقه های زیر چشم آشنا می کنیم.

حلقه های زیر چشم

روغن بادام

روغن بادام سرشار از مواد سفید کننده پوست مانند نیاسین، فیتواسترول ها، و ویتامین E می باشد. فیتواسترول ها از مهم ترین علائم تولید کلازن هستند که اگر با ویتامین E ترکیب شوند می توانند از تیرگی زیر چشم جلوگیری کنند. بهتر است شب ها قبل از خوابیدن مقداری روغن بادام را به بخش های تیره پوست زیر چشم مالیده و به آرامی ماساژ دهید. بهتر است اجازه بدهید این روغن تا صبح بر روی پوست شما باشید تا بتواند به صورت کامل تاثیر خود را بگذارد.

خیار

یکی دیگر از خوراکی هایی که می تواند باعث بهبود حلقه های زیر چشم خیار است. خیار حاوی اسید اسکوربیک و اسید کافئیک است که می توانند احتباس آب را کاهش دهند. همچنین در این خوراکی موادی وجود دارد که می تواند به سفید کردن پوست شما کمک کند. بدین منظور ابتدا برش های ضخیمی از یک خیار تهیه کرده، به مدت 30 دقیقه آنها را در یخچال قرار داده تا خنک شوند و سپس آنها را زیر چشمان خود بگذارید. بهتر است 15 دقیقه منتظر بمانید و بعد صورت خود را به آرامی با آب سرد شست و شو دهید. این کار را دو بار در طول روز تکرار کنید.

مصرف آهن

همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم آهن یکی از موادی است که کمبودش می تواند خود را به صورت لکه های مشکلی زیر چشم نشان دهد. از مهم ترین منابع آهن می تواند به موادی مانند میوه های خشک شده، تخم مرغ، آرد سویا، غلات کامل، مغز های خوراکی، گوشت قرمز و ماهی، جگر و غلات صبحانه اشاره کرد. اگر کمبود آهن در شما به حدی جدی است که دمای دست ها و پاهایتان کاهش پیدا کرده است، توصیه می کنم که به دکتر مراجعه کنید. در چنین شرایطی باید تحت نظارت پزشک از مکمل های قوی آهن استفاده کنید.

حلقه های زیر چشم

سیب زمینی

سیب زمینی یکی از سنتی ترین روش ها برای از بین بردن سیاهی های زیر چشم می باشد. در سیب زمینی مواد زیادی وجود دارد که می تواند به سلامت پوست کمک کنند. این خوراکی سرشار از منایع غنی آتتی اکسیدان، نشاسته و ویتامین E است. افزون بر این، سیب زمینی می تواند به کاهش التهاب و تورم رگ های خونی کمک کند. بدین منظور ابتدا برش های بسیار نازکی از سیب زمینی ایجاد کرده و سپس آنها را به مدت 10 تا 15 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید.

آب

ساده ترین راه برای جلوگیری از ایجاد لکه های سیاه زیر چشم استفاده کافی و مناسب از آب است. آب به تخلیه سموم از بدن کمک می کند. همچنین، به عنوان یک مایع سرشار از مواد معدنی، نوشیدن آب گردش خون را تحریک می کند. از آن مهم تر آب یکی از موادی است که پوست را هیدراته می کند. اگر آب تصفیه شده را با ویتامین C مخلوط کنید یک ترکیب بسیار عالی برای مبارزه با لکه های زیر چشم ایجاد می شود. بدین منظور شما می توانید مقداری آبلیمو تازه را به لیوان آب خود اضافه کرده و سپس آن را بنوشید.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.